اخبار > غیر ممکن‌ها را ممکن می‌کرد  چاپ        ارسال به دوست

غیر ممکن‌ها را ممکن می‌کرد

 

سرتیپ خلبان علی محمد نادری از عقابان تیزپرواز دوران دفاع مقدس است. این همسنگر شهید خلبان مصطفی اردستانی، از ویژگیهای منحصربه‌فرد این فرمانده آسمانی دوران دفاع مقدس می‌گوید.

 

اوایل جنگ تحمیلی بود. در پایگاه دزفول خدمت می کردم. شهید اردستانی به همراه تعدادی دیگر از خلبانان، از پایگاه تبریز به طور داوطلبانه به دزفول آمده بودند. از آنجا که پایگاه دز قتل نزدیکترین پایگاه به خط دشمن بود، بیشترین عملیاتها از این پایگاه انجام می شد. عراقی ها که از عملیات شجاعانه خلبانان ما به ستوه آمده بودند، سایت موشکی پیشرفته ای را در منطقه جنوب (چنانه ) مستقر کرده و با پدافند متراکم و پیشرفته از آن حفاظت می کردند.

چند روزی بود که برای انجام پرواز در آن منطقه، دچار مشکل شده بودیم و دو سه فروند از هواپیماهای ما با آتش آنان دچار سانحه شده بودند. با عکس برداری که از آن منطقه به عمل داده بود.

این سایت را به عنوان یک هدف به عملیات پایگاه دادند. آن روز چندین دسته پروازی هدفی را دریافت کرده و رویش کار کردند، ولی هیچ یک، راه نفوذی برای بمباران آن پیدا نکردند و زدن این هدف را غیر ممکن می دیدند. شهید اردستانی مرا صدا کرد و گفت بیا روی این هدف کار کنیم و کار را تمام کنیم. من نیز گفتم موافقم. ان‌شا الله که نتیجه خواهیم گرفت.

ساعتی بعد جوانب کار را روی نقشه، به طور دقیق بررسی کردیم و توجيهات * نیز صورت پذیرفت. با مدد جستن از خداوند و ائمه اطهار (ع) به روی هدف رفتیم و با عملیاتی برق آسا، هدف را به آتش کشیدیم و به پایگاه باز گشتیم.

 

شهید اردستانی با ایمان شهامت و جسارتی که در وجودش نهفته بود، سخت ترین مأموریتها را با آغوش باز می پذیرفت و بدین طریق به سایرین نیز جرأت و جسارت می‌داد.

امیر سرلشکر مصطفی اردستانی فرمانده تیزپرواز دفاع مقدس و همسنگران شهید منصور ستاری، پانزدهم دی ماه 1373 در سانحه هوایی نزدیک فرودگاه اصفهان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

پایان پیام/


١٥:١٥ - دوشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ١٥٤٠    /    تعداد نمایش : ١٢١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: