اخبار > مأموریتی عجیب  چاپ        ارسال به دوست

مأموریتی عجیب

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، دوراندوران دفاع مقدس، سرشار بود از فداکاری‌ها و شجاعت‌های خارق‌العاده‌ای که تصور انجامشان در شرایط عادی ممکن نبوده و نیست. سرهنگ حسن رحیمیان از پیشکسوتان نیروی هوایی، روایت کننده یکی از همین اقدامات خارق‌العاده، به دست شهید مصطفی اردستانی یار شهید منصور ستاری و معاون عملیاتی نیروی هوایی است که در ادامه می‌خوانیم:

از دوران مدرسه با حاج مصطفی اردستانی دوست بودم و مراوده و دوستی ما تا زمان شهادت ایشان ادامه داشت. هرچند او در نیروی هوایی بود و من در نیروی انتظامی خدمت می‌کنم، ولی ارتباط محکمی بین ما وجود داشت و در هفته دست‌کم یک بار تماس تلفنی داشتیم.
روزی مأموریتی به من ابلاغ شد و برای انجامش رهسپار شهرستان تبریز شدم. در ان زمان حاج مصطفی در پایگاه تبریز بود و شب‌هنگام برای دیدنش به منزلشان رفتم.
به گرمی مرا پذیرفت و پس از صرف شام در حال‌که نشسته بودیم و از هر دری صحبت می‌کردیم، پی بردم، شهید حاج مصطفی در حال و هوایی دیگر سیر می‌کند، از او پرسیدم: مصطفی! نکند مزاحمتان شده‌ام. اگر کاری دارید رفع زحمت کنم؟
مکثی کرد و گفت: مطلب خاصی نیست. شما که غریبه نیستید، راستش یک کار کوچکی دارم، اگر اجازه بدهید بروم انجام بدهم و برگردم.
در حالی‌که مرتب عذر خواهی می‌کرد، آماده رفتن شد و رفت. پس از یک ساعت برگشت.
پرسیدم: مصطفی می‌توانم بپرسم کجا رفتی؟
خندید و گفت: سفر خارج از کشور!
گفتم: با کنایه با من حرف می‌زنی. اگر می‌شود کمی واضح‌تر صحبت کن.
شهید اردستانی گفت: راستش را بخواهی رفتم و یک مأموریت جنگی در خاک عراق انجام دادم و برگشتم.
در همین فاصله ای که در اتاق منتظر بودم شهید اردستانی به خاک دشمن رفته و عملیاتی را به سرانجام رسانده بود. من که تازه متوجه قضیه شده بودم، به شوخی گفتم: خوب شد با یک تیر دو نشان زدی. هم از مهمانت پذیرایی کردی و هم مأموریت جنگی انجام دادی.
با دست به شانه‌ام زد و گفت: شما که مهمان نیستید، صاحبخانه‌اید. بفرمایید بنشینید تا گپی با هم بزنیم.»
شهید مصطفی اردستانی همراه با شهید منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان همراه با تعداد دیگری از افسران بلندپایه نیروی هوایی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
پایان پیام/
 


٠٩:٢٤ - يکشنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ١٤١٦    /    تعداد نمایش : ٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: