اخبار > حجت‌الاسلام شهیدی از همراهان دیرین شهید ستاری که بود؟  چاپ        ارسال به دوست

حجت‌الاسلام شهیدی از همراهان دیرین شهید ستاری که بود؟

هفتم آذرماه 99، تلخ‌تاریخی است که یکی دیگر از یاران شهید منصور ستاری آسمانی شد. حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران که در دوران دفاع مقدس و همزمان با فرماندهی شهید ستاری ریاست عقیدتی سیاسی نیروی هوایی را بر عهده داشت، دار فانی را وداع گفت.

شهید منصور ستاری و حجت‌الاسلام شهیدی در بازدید یکی از پایگاه‌های هوایی؛ سال 1368
مرحوم حجت الاسلام شهیدی پیش از این از سال ۱۳۹۲ به مدت هفت سال معاونت رییس جمهور و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران را نیز بر عهده داشت.

وی در دورانی که ریاست عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش را عهده دار بود، ارتباط تنگاتننگی با شهید منصور ستاری فرمانده نیرو داشت و در بسیاری از بازدیدها، برنامه‌ها و رویدادهای نهاجا شهید ستاری را همراهی می کرد.

مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی از ابتدای انقلاب در سمت‌های مختلفی به خدمت پرداخت. ریاست عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش، نمایندگی مجلس شورای اسلامی، معاونت کنسولی و امور مجلس وزارت امور خارجه، رییس بازرسی نهاد ریاست جمهوری و مشاور رییس جمهور از مسئولیت‌های ایشان بود.

 

عقیدتی سیاسی نهاجا و همراهی با شهید ستاری

 

شهید منصور ستاری سال 1365 به فرماندهی نیروی هوایی منصوب شد. دو سال بعد و در سال 1367، حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی محلاتی به عنوان نماینده محلات و دلیجان به مجلس رفت و رئیس کمیسیون ارشاد مجلس بود. دو سال از کار ایشان در مجلس گذشته بود که از سوی مقام معظم رهبری  به عنوان رئیس عقیدتی سیاسی نیروی هوایی منصوب شد. 

حجت الاسلام شهیدی

مرحوم حجت‌الاسلام شهیدی رئیس عقیدتی سیاسی نهاجا و تیمسار شهید منصور ستاری در کره شمالی

در طول این سال‌ها ضمن پرداختن به امور شهدا و ایثارگران نیروی هوایی و حضور اثرگذار در فعالیت‌های نهاجا، زمینه‌ساز برگزاری رویدادهای فرهنگی و دینی در نیروی هوایی ارتش بود. برنامه‌هایی که مورد استقبال فرمانده وقت نیرو شهید منصور ستاری نیز قرار می‌گرفت. حمایت از اقدامات اثربخش فرهنگی و عقیدتی، کمک به خانواده‌های پرسنل و همراهی با راهبردهای کلان نیرو از ویژگی‌های حجت‌الاسلام والمسلمین شهید در طول دوران فعالیتشان در عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

از دیگر سوابق مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی می‌توان به ریاست موسسه اسلامی مونیخ آلمان، مدیرکل امور مجلس و مشاور وزیر امور خارجه و ریاست بازرسی ویژه ریاست جمهوری اشاره کرد.
وی در سال ۱۳۹۲ با حکم دکتر حسن روحانی رییس جمهور کشورمان به‌عنوان معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب شد و هم‌زمان با حکمی از سوی مقام معظم رهبری نمایندگی ایشان را در بنیاد شهید و امور ایثارگران بر عهده گرفت.

تیمسار منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی و حجت‌الاسلام شهیدی در بازدید نمایشگاه فرهنگی عقیدتی سیاسی نهاجا 1372

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی محلاتی در سال ۱۳۹۶ مجدداً با حکم رییس جمهور در سمت خود در بنیاد شهید و امور ایثارگران ابقا شد.
وی در اواخر دوران خدمت خود با مشکلات جسمی و بیماری روبرو شد و با شدت گرفتن بیماری در خردادماه ۱۳۹۹ از سمت خود به‌عنوان معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران استعفا داد و به عنوان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران به خدمت ادامه داد.


مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی در دوران بیماری با وجود مشکلات تمام تلاش و سعی خود را در مسیر خدمت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران به کار برد.

پایان پیام/


١١:٥٢ - يکشنبه ٩ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ١٥٤٥    /    تعداد نمایش : ٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: