اخبار > دقت در استفاده از بیت‌المال  چاپ        ارسال به دوست

دقت در استفاده از بیت‌المال

 

زمانی که تیمسار اردستانی مسئولیت معاونت عملیات نیروی هوایی را عهده دار بود، من به عنوان مسئول دفتر ایشان انجام وظیفه می کردم. شهید اردستانی بیشتر اوقات یا در اداره بود و یا در مأموریتهای مختلف. کمتر فرصت می کرد تا به امور خانواده اش رسیدگی کند.

پسر تیمسار به نام «محمد» کلاس پنجم ابتدایی بود و امتحانات نهایی او در شرف انجام بود. حوزه ای که می بایست امتحان می داد، تا منزل فاصله داشت و ناگزیر باید صبح خیلی زود راه می افتاد. چون تیمسار در آن موقع روز اداره بود، به خانواده سپرده بود که محمد خودش برای امتحان برود. محمد، به هر طریق که بوده، به محل حوزه امتحانی می رود.

در دفتر نشسته بودم که زنگ تلفن به صدا درآمد، گوشی را برداشتم، همسر شهید اردستانی بود، گفت: «آقای رحیمیان، محمد رفته حوزه امتحانی و راهش خیلی دوره، اگر ممکن است، یک ماشین بفرستید او را بیاورند. من نیز بدون اینکه تیمسار متوجه شود، ماشین فرستادم تا فرزند ایشان را از حوزه امتحانی به منزل برساند.

شب که تیمسار به منزل می رود، از امتحان و چگونگی رفتن محمد به حوزه می پرسد، محمد می گوید: «بابا! رفتنی خیلی اذیت شدم، ولی برگشتنی راحت آمدم، ماشینی از اداره آمد و مرا تا منزل آورد.»

فردا صبح زود، طبق معمول، تیمسار به معاونت عملیات آمد. از طرز برخوردش متوجه شدم که از چیزی ناراحت است.

با خود گفتم، خدايا اول صبح، تیمسار از چی ناراحت شده اند؟ چیزی نگفتم و به کار را روزمره مشغول شدم که صدای آیفون تیمسار به گوش رسید و مرا به درون اتاق فراخواند

به اتاق رفتم، تیمسار در حالی که عصبانی به نظر می رسید رو به من کرد و گفت: آقای رحیمیان! شما به چه حقی برای بچه من ماشین می فرستی، مگر ماشین اداره برای بچه من است؟ از این پس حق نداری برای اعضای خانواده من ماشین اداره را بفرستی!

تیمسار که همواره گشاده رو بود و لبخند از لبانشان دور نمی شد، برای این اشتباه من که نوعی استفاده شخصی از بیت المال بود، چنان صورتش برافروخته شده بود که احساس کردم تنبیهی شدید در انتظارم باشد، ولی به همان تذکر بسنده کرد و من هم از آن پس سعی کردم طبق میل ایشان عمل کنم.

 

امیر سرتیپ مصطفی اردستانی معاون عملیاتی نهاجا همراه با امیر سرلشکر منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی پانزدهم دی‌ماه 1373 در سانحه هوایی حوالی فرودگاه اصفهان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

گزارش از پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری

 

پایان پیام/

 


١٣:٢١ - يکشنبه ١٨ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٤٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: