عمومی

«منصور» و تلاش‌های او برای آوردن یکی از جنگنده‌ها به ایران

«منصور» و تلاش‌های او برای آوردن یکی از جنگنده‌ها به ایران

ستاری در یکی از سخنرانی‌هایش می‌گوید: «از زمانی که فیلم عملکرد جنگنده میگ-29 را دیدم تا زمانی که چرخ این جت جنگنده باند فرودگاه مهرآباد را لمس کرد، دو سال طول کشید.» آن شهید دو سال دوندگی و پیگیری کرد تا این جت جنگنده وارد ناوگان نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران شود.

افتخار را در چه می‌دانی؟

افتخار را در چه می‌دانی؟

دخترم، شرط اين نيست که آدم از نعمت و ثروت به جايي برسد ؛ بلکه اگر شخصي توانست از پايين‌ترين مراحل اجتماعي با سعي و زحمت خودش به جايي برسد اين براي او افتخار است و بايد او را ستود.

فرمانده هم‌راه

فرمانده هم‌راه

پدرم وقتی صدای هواپیما را می شنود، بچه های برادرم را به داخل اتاق پرت می کند، اما ترکش های بمب به پاها و بدن پدرم اصابت و رگ پایش را قطع می‌کند. در آن وضعیت، با توجه به ازدحام مجروحان، پیدا کردن دکتر و درمانگاه خیلی دشوار بوده و تا ایشان را به دکتر برسانند بر اثر خونریزی شدید شهید می‌شود.

پیشرفت در آسمان علم و دانش

پیشرفت در آسمان علم و دانش

پیشرفت در حوزه علم از مسائل مورد توجه شهید ستاری بود و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی کرد. به اعزام دانشجویان به خارج از کشور برای گذراندن دوره های آموزشی توجه داشت زیرا علم و دانش را جهانی می دانست.

سرنوشت جنگ بدون پدافند هوایی چگونه می‌شد؟

سرنوشت جنگ بدون پدافند هوایی چگونه می‌شد؟

یكی از ابتكارهای مؤثر شهید ستاری در دفاع از جزیره خارك و در طول جنگ كه بر اثر مهارت و سطح آموزش بالای آنها حاصل شده بود، انهدام موشك‌های رها شده از هواپیماها و بالگردهای عراقی به سمت مناطق و نقاط آسیب‌پذیر بود. این در حالی بود كه ایران در زمان جنگ، سامانه‌های پدافند هوایی ضدموشك در اختیار نداشت.

«اسکای‌گارد» چگونه متحول شد

«اسکای‌گارد» چگونه متحول شد

سامانه موشکی اسکای گارد و فعالیت های آن در دوران دفاع مقدس نقشی کلیدی را ایفا می‌کرد که نقش شهید ستاری و همرزمانش در تقویت و تحول این سامانه در دوران پر تلاطم این دوره، کلیدی و مهم بود.

قهرمانان قرنطینه‌ دیروز

قهرمانان قرنطینه‌ دیروز

صدای ممتد آژیر، یعنی حمله انجام خواهد شد و پناه‌گاه، مأمنی بود تا پایان حمله هوایی دشمن. از آن روزها حمله‌های هوایی، جان می‌گرفت، امروز اما دشمنی ناشناخته با شکل و هیبتی جان جهانیان را می‌گیرد. آن روزها بیرون از پناهگاه‌ها قهرمانان پدافندی و آفندی، تلاش دشمن برای به قرنطینه کشاندن اقتصاد ایران پاسخی کوبنده گفتند و امروز فرزندان همان نسل بیرون از پناهگاه‌ها قهرمانان صیانت از سلامت کشورند.

از زمین تا آسمان

از زمین تا آسمان

دفاع مقدس با تمام ر خدادها و تلاطم‌هایش یکی از مقاطع کلیدی و تاریخ ساز کشورمان به شمار می‌رود؛ نقطه‌ای که بر چند پایه مهم استوار بود که راهبری و هدایت مبتکرانه نقش‌آفرینان عرصه دفاعی، هموارکننده عبور از مسیرهای سخت و صعب‌العبور از این گردنه تاریخی است