ناگفته‌ها

سایه «انتقام» روی سر دشمن

سایه «انتقام» روی سر دشمن

وقتی عراق در 31 شهریور1359 با حمله هوایی به اهدافی در ایران، جنگ را آغاز کرد، هرگز تصور نمی کرد تنها چند ساعت بعد پاسخی کوبنده دریافت کند. شهید یاسینی یکی از خلبان های عملیات موسوم به انتقام بود که چون صاعقه ای بر سردشمن فرود آمد.عملیات انتقام تنها چند ساعت پس از حمله دشمن به سرعت طرح ریزی و اجرا شد.

دو رادار که با ابتکار منصور ستاری مستقر و نجات‌بخش شدند

دو رادار که با ابتکار منصور ستاری مستقر و نجات‌بخش شدند

با استقرار رادار بندرامام و رادار بهبهان، دقایق جان‌کاه حبس شدن نفس‌ها در سینه تا گرفتن اطلاعی از هواپیماهیا متجاوز، به ثانیه‌ها کاهش یافت. ابتکاری که از سال 1362 تا پایان جنگ، به عنوان الگویی موفق از گسترده کردن دید پدافندی به حفظ و حراست از آسمان و خاک کشور کمک کرد.

طراح ایده‌های بکر

طراح ایده‌های بکر

نوآوری در رگ و استخوان او جریان داشت و محدودیت‌های ناممکن را با تلاش خستگی‌ناپذیرش ممکن می‌ساخت به طوری‌که الگویی زبانزد برای دیگر همسنگران تلقی می‌شد.

فرمانده دانش‌جو

فرمانده دانش‌جو

منصور از روزهایی که با دوچرخه نیم‌بند یا پای پیاده ساعت‌ها در مسیر جاده ولی آباد تا مدرسه در بارش شدید باران به مدرسه می‌رفت، تا روزی‌که نامش را در میان پذیرفته شده‌های کنکور سراسری مشاهده کرد، همواره در پیشبرد یک هدف ثابت قدم بود: آموختن و آموختن.

تعمیر در محل جنگ افزار؛ ابتکاری که زمان خرید

تعمیر در محل جنگ افزار؛ ابتکاری که زمان خرید

تجهیزات دفاعی سنگین‌اند و بزرگ ابعاد. به راحتی قابل جابه‌جایی نیستند و یک طرح انتقال می‌تواند روزه‌ها یا هفته‌ها زمان ببرد. پس نیروهای نظامی برای تعمیر تجهیزاتی که غبار خستگی و فرسودگی بر تنشان نشسته بود راهی صعب‌العبور در پیش داشتند. این‌جا بود که تیمسار منصور ستاری، طرح تعمیر در محل استقرار جنگ‌افزارها را پیاده‌سازی کرد.

همرزم و رفیق فرمانده
به بهانه 14 آذرماه

همرزم و رفیق فرمانده

بزرگ مردی که در مکتب شهادت پرورش یافت ؛ مجاهدی که زهد و تقوایش بسان دریایی خروشان بود و هر لحظه از زندگانیش موج ها در برداشت.

همه‌گیری مهربانی

همه‌گیری مهربانی

روزهایی که از پشت سر گذاشتیم، دشوار بود و روزهایی که پیش روی داریم سخت‌اند. همه‌گیری بیماری رمق را ربوده است. اما آن‌چه مسلم است، مهربانی،واگیردارتر است و همه مشکلات، بی‌تردید در برابر ایستادگی بزرگ‌قهرمانان این کشور یارای ماندن نداشته‌اند. ماندگارانی که با مجاهدت و از خودگذشتگی، آموزگار مهربانی و مقاومت نسل‌های بعد بوده‌اند، هستند و هواهند بود

پدری مهربان برای سربازان و جوان‌ها
نگاهی به رویکرد فرمانده نهاجا به جوانان به مناسبت روز جوان

پدری مهربان برای سربازان و جوان‌ها

نگاهش به نیروی انسانی، ویژه بود و نگاهش به جوان‌ها خاص‌تر. احترامی که برای سرباز و جوان قائل بود، کم از افراد رده بالای نهاجا نداشت و این ویژگی امیر سرلشکر منصور ستاری، درسی بزرگ بود و الگویی آموزنده برای اطرافیان.