درخشان در عملکرد

  • 1399/05/29 - 12:54
  • تعداد بازدید: 3168
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

درخشان در عملکرد

اول،آخر. برای بیان تصویری از جایگاه آدم‌ها، پای قراردادها به میان می‌آید. نمره، رتبه، ثروت و ... اعداد و ارقام اما هیچگاه نتوانسته و نمی‌توانند ملاک معیار خوبی برای شگفتی‌ها باشند.

 


تجربه تاریخ عیان کرده است که پیش‌بینی‌های مرسوم شاید درباره پدیده های غیر انسانی درست از آب در بیاید اما اشرف المخلوقات،  همیشه حرف‌های زیادی برای گفتن، و خرق‌عادت‌های نادیده‌ بی‌شماری برای نمایاندن دارد.


این خاصیت، نشات گرفته از سرچشمه بی کران خالق انسان است. ابن‌البشر می‌تواند خرق عادت کند و با نوآوری، که بی‌شمار سات و بی انتها، همواره حرف‌های تازه‌ای داشته باشد.  کم نیستند انسان های موفق شاخص و سرآمدی که  روزگار قضاوت عدد و رقم ها در زمره آدم‌های شاخص قرار نمی‌گرفتند. پیش‌بینی‌های مرسوم شرایط عادی در شرایط عادی صدق می‌کنند و استثناء ها را در بر نمی گیرند.  انسان های خارق العاده و کارهای خارق العاده شان با تکیه به شواهد سطحی و اولیه قابل پیش‌بینی نیستند. تعبیر معروفی بیان می‌کند انسان های شاخص از معمولی ترین شرایط برمی‌آیند.


 تجربه تاریخ نیز این را نشان داده است و آدم‌هایی که به استناد معیارهای مرسوم ،  چندان شاخص نبودند اما استثنا شده و دست به کارهای بزرگی زده‌اند.کار کارستان، از دست و دل کسی بر می‌آید که بتواند نادیدنی‌های را ببیند و نوآوری، نادیدنی و غیر قابل شمارش است.


شهید منصور ستاری نیز از همین درس استثناها است. دوران تحصیل با تمام محدودیت‌ها و مشقت‌ها گذشت و منصور، برای بهتر بودن رنج‌ها را مشتاقانه و سخت کوش به جان می خرید.


اگرچه  شاید بر روی کاغذ و در قامت کارنامه‌ها چندان شاخص و ویژه نبود، اما کارنامه واقعی او در عملکردش نمایان می‌شود. ابتکار های ماندگار و خلاقیت هایی که در سخت ترین شرایط کشور آمدند ماندگار و درخشان در صفحات تاریخ این مرز و بوم رخ نمایی می کند.


منصور ستاری در دوران آموزش آمریکا، جزو برترین ها بود و نامش همیشه میان بهرین های دوره های آموزشی و عملیاتی به چشم می خورد. دوره هایی را که در دانشکده افسری گذرانده و تسلط بسیار خوبی که به زبان انگلیسی داشت، تکیه گاه و پیش برنده او برای پیشرفت شد.


منصور، علیرغم شوق و استعداد خوبی که در گذراندن دروس رشته مهندسی برق دانشگاه تهران نشان داده بود، اما با انقلاب و دفاع مقدس، اولویت اصلی اش را کشور و هم وطنانش قرار داد و ترم سومی بود که دانشگاه را رها کرد.


 


برای نخستین بار در پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، کارنامه‌های تحصیلی شهید منصور ستاری منتشر می‌شود: «کارنامه منصور ستاری در دوره متوسطه»«عملکرد منصور در دوران ابتدایی»


 «گواهی مهارت‌آموزی زبان انگلیسی منصور ستاری»


 


امیر سرلشکر منصور ستاری پانزدهم دی‌ماه 1373 همراه با جمعی از فرماندهان نیروی هوایی نزدیک فرودگاه اصفهان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


 


گزارش از پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری


پایان پیام/

  • گروه خبری : عمومی,اسناد,برگزیده ها,اسلایدر,مقالات و دست نوشته ها
  • کد خبر : 89
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید