اخبار > سودای آموختن و دانستن  چاپ        ارسال به دوست

سودای آموختن و دانستن

او این راه را ادامه داد و نقطه‌ای که برای همه فرجام کار بود، برای منصور آغاز راه به حساب می‌آمد. بنابراین، او راه پرپیچ و خم آگاهی را نه تنها رهوار شد بلکه هموار کرد.

در تلاش بود تا برای یادگیری بهتر، در مسیر پرسشگری گام بگذارد و از حضور در دوره‌های آموزشی تخصصی، فراگیری مهارت‌های تازه چشم نمی‌پوشید. به اذعان آن‌هایی که با او از نزدیک کار کرده و فرصت داشتند او را بشناسند، منصور ستاری، نه فقط یک فرمانده بلکه جوینده و پژوهشگری بود که لحظه‌ای از درنوردیدن مرزهای پیشرفت باز نمی‌ایستاد. این تلاش از نگاه مدیران و تصمیم‌گیران کشوری نیز دور نماند.

تلاش‌های او حتی پس از شهادت‌اش نیز به الگو و سرمشقی برای آیندگان تبدیل شد. این موضوع را نیز در سخنرانی مدیران و فرماندهان وقت کشور می‌توان جست. تلاش‌های شهید منصور ستاری در پیاده‌سازی طرح‌های نوآورانه، سوق دادن کشور در مسیر پیشرفت و استواری حقیقتی بود که نه تنها مأجور باری تعالی و قدردانی مردم بود همچنین  به دفعات در رویدادها و مراسم و بهانه‌های گوناگون مورد تقدیر و تحسین مقامات کشوری و نظامی قرار گرفت.


گواهی پایان دوره افسری منصور ستاری

اما خضوع و افتادگی درخت پربار توانمندی منصور، این حقیقت را از نگاه‌ها پنهان داشته بود. شمار تقدیرهای شفاهی و مکتبو از تلاش‌های فرمانده، از دوران جوانی تا فرماندهی به حدی بود که شمار آن بسیار است و مهم‌ترین تقدیر از او، لطف خالق‌اش با اعطای هدیه خواستنی شهادت به او بود. از میان نامه‌ها و الواح تقدیری که پیشکش شهید منصور ستاری شد، تعدادی از آن‌ها برای نخستین بار در این ویژه‌نامه منتشر می‌شود:

نشان فتح

یکی از مهم‌ترین گواه‌ها بر ایثار و توان‌مندی شهید منصور ستاری، دریافت نشان فتح از سوی فرمانده معظم کل قوا است. تلاش منصورانه و فداکارانه سرهنگ منصور ستاری در میدان نبرد، عزم و اراده برای فتح قله‌های پیشرفت زمینه‌ای فراهم می‌کند تا حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای 15 بهمن ماه 1368 نشان فتح را به ستاری که در آن زمان فرماندهی نیروی هوایی را عهده‌دار بود، اعطا کند. ایشان در بخشی از متن پیامشان شهید ستاری را این‌گونه خطاب کرده‌اند:

به پاس قدردانی از رشادت‌ها و فداکاری‌هایی که در عملیات رزمی برداشته‌اید و شجاعت و فعالیت شما باعث کسب فتوحات مهمی در صحنه جنگ و همچنین باعث اعتلای کلمه اسلام و پایداری و انقلاب و حفظ میهن اسلامی گردیده است، یک قطعه نشان درجه یک فتح به شما اهدا می‌گردد تا نشان سرافرازی و افتخار همیشگی شما باشد.

 

قدردانی فرمانده کل قوا از سرلشکر منصور ستاری با اعطای نشان فتح

نصر منصور ستاری بر دشواری‌ها و محدودیت‌های  دوران دفاع مقدس و پس از آن، نام اورا فراتر از لوح‌های کاغذی بر دل‌ها ماندگار ساخته است.

 

1024x768


١٥:٣٨ - سه شنبه ٥ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ١٥٧٠    /    تعداد نمایش : ٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: