قصه فرماندهان روایتگر «شهید منصور ستاری» شد

  • 1399/05/20 - 19:10
  • تعداد بازدید: 2286
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

قصه فرماندهان روایتگر «شهید منصور ستاری» شد

مجموعه 6جلدی فرماندهان که روایتگر زندگی شهدای ساکن ورامین است در نخستین مجلد خود زندگی امیر سرلشکر شهید منصور ستاری فرمانده فقید نهاجا را روایت می‌کند.

 


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری صبح امروز 20 مردادماه در جریان بازدید از دستاوردهای زیست‌بوم فناوری و نوآوری شهرستان ورامین، از مجموعه کتاب 6 جلدی قصه فرماندهان رونمایی کرد.


«قصه فرماندهان دشت ورامین» در قالب پروژه‌ای 32جلدی، با زبانی شیوا و داستانی، زندگی فرماندهان شهید ورامین را برای گروه سنی نوجوان روایت می‌کند. به گفته ناشر این مجموعه، با تأکید مقام معظم رهبری بر اهمیت 32 فرمانده شهید ورامین و تعبیر از آنان به مثابه شناسنامه این منطقه، ایده روایت زندگی این شهیدان در قالب 32 کتاب مستقل شکل گرفت که اکنون 6 جلد از آن در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.


نخستین جلد از این مجموعه، زندگی امیر سرلشکر شهید منصور ستاری فرمانده آسمانی نیروی هوایی را روایت می‌کند. این کتاب توسط شهره جهانگیری نگاشته شده  است که چهارمین اثر او در حوزه داستان به شمار می‌رود.


با توجه به این‌که محوریت مجموعه «قصه فرماندهان» روایت شهدای بومی منطقه ورامین است، این کتاب نیز بخش‌هایی از زندگی شهید ستاری از کودکی تا دوران دفاع مقدس را با رویکرد ورامین روایت می‌کند که بخش‌هایی از دوران زندگی و تحصیل شهید ستاری را در روستای ولی آباد ورامین شامل می‌شود.


مخاطب مجموعه قصه فرماندهان نوجوانان هستند بر همین اساس زبان و محتوای کتاب متناسب با نگاه و ذائقه این گروه سنی نگاشته شده است.


انتشارات رسول آفتاب این کتاب را در 1000 نسخه و 100 صفحه بر روی پیشخوان کتابفروشی‌ها آورده است.


 


امیر سرلشکر منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، همراه با جمعی از فرماندهان نهاجا 15 دی ماه 1373 در سانحه هوایی نزدیک فرودگاه اصفهان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


 


پایان پیام/


 

  • گروه خبری : عمومی,برگزیده ها,اسلایدر,زندگی نامه
  • کد خبر : 94
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید