سفارش قانونی

  • 1400/02/16 - 09:14
  • تعداد بازدید: 33
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

سفارش قانونی

در نیمه های راه آهسته از او پرسیدم: «در نامه چی نوشتی؟» ابتدا ساکت ماند و چیزی نگفت. چند لحظه بعد، گفت: «می خواستی چی بنویسم؛ نوشتم طبق قانون در مورد نامبرده عمل شود!»

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، بهترین انسان‌ها، متقی ترین آنان می باشند و این گونه افراد از آنجا که همواره خداوند را ناظر بر اعمالشان می بینند کمتر دچار لغزش می شوند. شهید علیرضا یاسینی از یاران و همراهان شهید منصور ستاری یکی از این افراد بود. غلامرضا یاسینی، برادر شهید از او خاطره‌ای بیان می‌کند:

 

شهید یاسینی همواره با زیر دستان رئوف و مهربان بود. بیش از هر چیز به ایمان و تعهد، حسن خلق و تلاش پرسنل تحت امر احترام می گذاشت. مبنای گزینش افراد برای واگذاری مسئولیتها و همچنین پیوند دوستی و ارتباطش با سایرین بر این اساس بود.

شهید یاسینی بر اجرای قوانین و مقررات تأکید بسیار داشت و به طور دقیق بر آن نظارت می کرد. او بارها میگفت: «کارها بایستی بر اساس ضوابط انجام شوند نه روابط، زیرا در غیر این صورت حق بسیاری از افراد ضایع خواهد شد.

روزی برای میهمانی به منزل یکی از اقوام رفته بودیم. یکی از بستگان همسرم در پایگاه بندر عباس خدمت سربازی را می گذراند. والدین این سرباز نیز در آن میهمانی حضور داشتند. ساعتی از شب گذشته بود و هر یک از میهمانان با دیگری مشغول گفت وگو بود و از هر دری با یکدیگر صحبت می کردند.

پدر آن سرباز رو به برادرم کرد و گفت: - تیمسار، ببخشید! عرضی داشتم خدمتتان.

-بفرمایید. در خدمتم. 

- اگر ممکن است محبتی در حق ما بکنید و نامه ای برای انتقال پسرم به مسئولان پایگاه بندرعباس بنویسید تا او را به تهران منتقل کنند.

ایشان که در آن میان با چنین درخواستی مواجه شده بود و از طرفی دوست نداشت که دست رد به سینه اش بزند و یا او را دلگیر و ناراحت کند، و از طرفی با سفارش موافق نبود، چاره ای ندید جز آنکه قلم و کاغذی بردارد و یادداشتی بنویسد. 

یادداشت را درون پاکتی گذاشت و آن گاه در پاکت را چسب زد و روی چسب را هم امضا کرد تا محتویات نامه محرمانه بماند. پس از صرف شام از آنان خداحافظی کردیم و راه خانه را در پیش گرفتیم. در نیمه های راه آهسته از او پرسیدم: «در نامه چی نوشتی؟» ابتدا ساکت ماند و چیزی نگفت. چند لحظه بعد، گفت: «می خواستی چی بنویسم؛ نوشتم طبق قانون در مورد نامبرده عمل شود!» 

من که با روحیات او تا حد زیادی آشنا بودم و می دانستم که روح والایش به او اجازه نمی دهد تا کمترین تبعیضی را نسبت به سایرین پذیرا باشد، نگاهی به چهره اش انداختم و در دل به حسن تدبیر زیبایش آفرین گفتم!»

شهیدعلیرضا یاسینی از یاران شهید منصور ستاری 15 دی ماه 1373 همراه با جمع دیگری از فرماندهان بلندپایه نیروی هوایی ارتش، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پایان پیام/

 
  • گروه خبری : عمومی,برگزیده ها,اسلایدر,زندگی نامه,همسنگران شهید
  • کد خبر : 176
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید