از پرواز تا پرواز

  • 1400/02/19 - 11:04
  • تعداد بازدید: 153
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

از پرواز تا پرواز

پانزدهم دی ماه 1373 و ساعت 06/30 صبح، هواپیمای جت استار حامل فرماندهان ارشد نیروی هوایی از جمله امیر سرلشکر شهید منصور ستاری فرمانده نهاجا و شهید مصطفی اردستانی از تهران به سمت کیش پرواز کرد...

این آخرین پرواز شهید علیرضا یاسینی و همراهانش بود که برای شرکت در جلسه شورای هماهنگی نیروی هوایی به کیش رفته بودند.


بعداز ظهر قرار بر این است که هواپیما قبل از عظیمت به تهران، در پایگاه هوایی اصفهان توقفی کوتاه نماید. بعد از بازدیدی کوتاه از این پایگاه، هواپیما در ساعت 30/8 شب آماده پرواز به سمت تهران می شود و پس از دقایقی هواپیما به پرواز درمی آید.


 ناگهان در ساعت 8/24 شب از سوی خلبان اعلام می شود که به علت بازشدن پنجره کابین خلبان، هواپیما مجبور به فرود اضطراری می باشد. لحظاتی بعد هواپیما در حال گردش برای نشستن بر روی باند در 64 کیلومتری جنوب پایگاه اصفهان، سقوط می کند و چراغ زندگی سید علی رضا یاسینی برای همیشه خاموش می شود و او به درجه رفیع شهادت نائل می آید.


شهید یاسینی در زمان شهادت 43 سال داشت و از وی سه فرزند پسر و یک دختر به یادگار مانده ولی یاد و خاطره دلاوری ها و رشادت هایش، هیچگاه از ذهن مردم ایران و  پرسنل نیروی هوایی ارتش، پاک نخواهد شد.


گفتنی است که شهید یاسینی پس از تیمسار محققی بیشترین ساعت پرواز (2759 ساعت) را با فانتوم داشت و همچنین پایگاه ششم شکاری بوشهر به نام این بزرگوار مزین شده است.
گزارش از پایگاه اطلاع رسانی شهید ستاری


پایان پیام/

  • گروه خبری : عمومی,همسنگران شهید
  • کد خبر : 7
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید