آیین گرامی‌داشت شهید ستاری و یاران شهید برگزار شد

  • 1396/10/13 - 10:08
  • تعداد بازدید: 666
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

آیین گرامی‌داشت شهید ستاری و یاران شهید برگزار شد

مراسم بیست و سومین سالگرد شهادت امیر سرلشکر شهید منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و 11 تن از یاران شهید، با حضور فرماندهان، مسئولین لشکری، کشوری و جمعی از خانواده‌های شهدا برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری، همزمان با سال‌روز شهادت فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و یاران ایشان شاهد برگزاری مراسم گرامیداشت این شهیدان والامقام بود.


دریایی از دانش اما آرام و بی تکلف


در این مراسم که با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش برگزار شد حجت‌الاسلام والمسلمین احمد جلیلی صفت جانشین رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان این‌که افرادی چون شهید ستاری و همرزمان ایشان با ابتکار و ارزش آفرینی‌های خود موجب اقتدار و توانمندی کشور شدند، ادامه داد: متأسفانه بخش قابل توجهی از شخصیت والا و توانمندی‌های شهید ستاری شناخته نشد. این شهید والامقام که گنجینه‌ای ارزشمند از علم، دانش، تجربه، نوآوری و نگاه بلند و اندیشه بود زمینه‌ساز تحولاتی جدی در نیروی هوایی شد که امروزه آثار ماندگار آن در افتخارآفرینی‌ها و جایگاه نیروی هوائی قابل مشاهده است.


به گفته حجت‌الاسلام جلیلی صفت، دانشگاه علوم و فنون هوائی جزو ارزنده‌ترین یادگارهای این شهید والامقام است که بر اساس برجسته ترین رویکرد ایشان در زندگی یعنی ما می‌توانیم و خواستن توانستن است، محقق شد.


جانشین عقیدتی سیاسی ارتش، اهل کار و عمل بودن را ویژگی مهم شهید ستاری عنوان کرد و گفت: به خاطر دارم یک روز این شهید بزرگوار به من گفت من کارهای تأسیساتی منزلم را خودم انجام می‌دهم. این چنین فرماندهی در آن سطح بالا از تجربه و جایگاه، فردی به شدت افتاده، بی تکلف و آرام بود که شبانه روز از کار دست نمی‌کشید و تمام لحظات زندگانی اش جد و جهد بود.


وی با بیان این‌که  شهید ستاری با دریایی از تجربه و دانشی که بر دو بال تقوا و علم ایشان اندوخته بود، در هر زمینه‌ای حرف‌هایی برای گفتن داشت، افزود: نیروی هوائی فرماندهان مختلفی داشته است اما شهید ستاری به حق جزو عالم‌ترین، باهوش‌ترین و متدین‌ترین این فرماندهان به شمار می‌رود.


تجلیل از خانواده شهدا


در ادامه این مراسم، از خانواده‌های شهیدان خلبان مصطفی اردستانی، خلبان سید علیرضا یاسینی، احمد شجاعی، حسن رزاقی، ریاحی شریفی، خلبان جمشیدی، خلبان جم منش، مهندس شهید ثنایی، پورزاری،  محتشمی، محسنی و پورزادی تجلیل و قدردانی شد.


مراسم گرامی‌داشت بیست و سومین سالگرد شهید ستاری و یاران شهید، سورنا ستاری فرزند شهید و معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان مهدی هادیان فرمانده دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری، حجت الاسلام احمد جلیلی صفت جانشین رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان نیروی هوایی و خانواده‌های معظم شهدا حضور داشتند.


امیرسرلشگر منصور ستاری در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


پایان پیام/24

  • گروه خبری : عمومی,برگزیده ها,اسلایدر,زندگی نامه,همسنگران شهید
  • کد خبر : 392
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید