دستخط رهبر فرزانه انقلاب

  • 1399/02/03 - 12:17
  • تعداد بازدید: 23
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دستخط رهبر فرزانه انقلاب

رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در یادداشتی از تلاش‌های تیمسار ستاری و همراهان او در نهاجا قدردانی کردند. این یادداشت ماندگار و شرح آن را در ادامه می‌خوانید.

انتشار دستخطی از رهبری فرزانه انقلاب درباره موضوع علم و فناوری و خطاب به شهید سرلشگر منصور ستاری فرمانده وقت نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران است که برای نخستین بار و پس از 21 سال منتشر می شود. در توضیح انتشار آن هم آمده است: این دستخط شریف تاکنون منتشر نشده بود و از آنجا که همچنان چراغ راه محققان و پژوهشگران عرصه های مختلف است و به اهل علم امید می‌بخشد، فرصت را مغتنم شمرده آن را من باب تبرک و تیمن عینا در اینجا نقل می‌کنیم.



در متن این عقیق خوش نشان آمده است: «بحمد الله کار تحقیق در نیروی هوایی پایه ی استواری یافته است، و تحقیق، خود پایه ی پیشرفت علم است. وقتی نیروهای مسلح از درون خود، دانش و معرفت جوشیدند باید یقین کرد که استقلال، نه فقط یک اسم و ادعا، که یک واقعیت و تبلور است. من این پدیده را در نهاجا به وضوح می بینم. و از همه ی دست اندرکاران، از فرمانده نهاجا که اهل علم و تحقیق است، از جهاد خودکفایی که نخستین پرچم خودباوری را بلند کرده است و از یکایک کسانی که در این پیشرفت موثر بوده اند، تشکر می کنم. مهم این است که اولا باور داشته باشید که حالا کار را آغاز کرده اید و نپندارید که کار را تمام کرده اید. ثانیا باور داشته باشید که تا همه جا می شود پیش رفت.


امیرسرلشکر منصور ستاری ۱۵ دی ماه ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی به شهادت رسید. یاد و نام او و دیگر شهیدان دفاع مقدس گرامی باد.


 پایان پیام/


 


گزارش از پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری

  • گروه خبری : عمومی,اسناد,برگزیده ها,اسلایدر,زندگی نامه
  • کد خبر : 483
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید