همراهی فرمانده در شهادت پدر

پدرم وقتی صدای هواپیما را می شنود، بچه های برادرم را به داخل اتاق پرت می کند، اما ترکش های بمب به پاها و بدن پدرم اصابت و رگ پایش را قطع می‌کند. در آن وضعیت، با توجه به ازدحام مجروحان، پیدا کردن دکتر و درمانگاه خیلی دشوار بوده و تا ایشان را به دکتر ب...

۱۳۹۸/۲/۳۰

مجروحیت مانع پرواز او نبود

شهید یاسینی گرچه جانباز ۵۵ درصد بود و به دلیل رنج فراوانی که از کمردرد می‌برد می توانست از پروازهای جنگی امتناع ورزد، ولی عاشقانه به پرواز در می‌آمد و هیچ گاه مجروحیتش مانع پرواز او نشد

۱۳۹۸/۲/۲۹

پرواز در سکوت

شهید یاسینی روحیه سلحشوری داشت، آن‌هایی که او را از نزدیک می‌شناختند معتقدند هیچ گاه تحت تأثیر شرایط بحرانی قرار نمی گرفت و تنها به انجام موفقیت آمیز مأموریت می اندیشید و تا خطری جدی مأموریت را تهدید نمی کرد، از آن منصرف نمی‌شد.»

۱۳۹۸/۲/۲۳

خدمات ماندگار شهید ستاری به نیروی هوایی

از ابتکارهای فرمانده آسمانی نیروی هوایی در عملیات والفجر ۸ ایجاد یک دفاع متحرک بود که به افزایش توان دفاع هوایی، تسخیر آسمان منطقه نبرد و در نتیجه کسب موفقیت در روی زمین و فتح فاو منجر شد.

۱۳۹۸/۲/۲۲

روزهای سخت جنگ

شهید یاسینی رو به من کرد و گفت آن‌ها مرخصی نرفته بودند، همه شهید شده بودند، یا اسیر، من که پشت تلفن نمی توانستم به شما این مطلب را بگویم. حالا فهمیدی که چرا به مرخصی نمی آمدم.

۱۳۹۸/۲/۲۱

فرمانده ماندگار

نقش شهید سرلشکر منصور ستاری در جایگاه فرماندهی نیروی هوایی نقشی موثر و ماندگار است. این اثرات هنوز هم قابل درک و ملموس به نظر می رسد. گویی که این آثار، آثاری جاری به شمار می‌رود.

۱۳۹۸/۲/۱۸

مرد خانواده

فرمانده آسمانی نیروی هوایی به همان اندازه که مرد میدان و عملیات بود، در خانواده نیز مرد خانواده بود و جایگاه خانواده برایش اهمیتی ویژه داشت.

۱۳۹۸/۲/۱۷

افتخاری دیگر

او در هر درجه و پستی که بود سعی داشت تا با پرواز های عملیاتی و بهره‌گیری از مهارت خاصی که در طول جنگ به دست آورده بود، برای آموزش به سایرین، روش‌های مناسب را به طور عملی انتقال دهد.

۱۳۹۸/۲/۱۶

از رادار تا پرواز

شهید منصور ستاری، برای آموختن پراشتیاق و آماده بود، اگرچه فرماندهی را بر عهده داشت و مشغله فراوان احاطه‌اش کرده بود، برای اعتلای نیروی هوایی گام‌های بلندی برداشت و خودش آستین همت بالا زد.

۱۳۹۸/۲/۱۵

به عاقبتم می‌اندیشیدم

خود را به او نزدیک کردم و گفتم: تیمسار! چی شده، کشتیهات غرق شدند؟! شهید یاسینی تأملی کرد و گفت: به عاقبتم می‌اندیشیدم.

۱۳۹۸/۲/۱۴

خشم مقدس

او پیروزمندانه، اما بی‌ریا می‌گفت: دشمن باید بداند که ما همواره آماده‌ایم، و حملات ناجوانمردانه اش را بی پاسخ نمی‌گذاریم.

۱۳۹۸/۲/۱۱

لمس دوباره زندگی

منصور سراپاگوش شده بود و از اینکه دوباره صدای مادر و ناصر را میشنید، غرق لذت بود. حالا قدر زندگی را بهتر می دانست انگار.

۱۳۹۸/۲/۹

درسی از شهامت

آن روز کسی رهبری دسته را به عهده داشت که همه به مهارت و شهامتش ایمان داشتیم و آن شهید یاسینی بود. پس از توجیه و هماهنگی های لازم توسط رهبر دسته و انجام کارهای مقدماتی پرواز، سوار هواپیما شده به سوی باند حرکت کردیم.

۱۳۹۸/۲/۷

مرد خانه

عرق بر صورتش نشسته و به نفس نفس افتاده بود که چراغ روشن شد. نورش به اتاق روشنی بخشید. مادر خندید، از ته دل. سایه منصور، بزرگ و پر ابهت، روی دیوار اتاق افتاده بود. مادر دوباره به مهر نگاهش کرد.

۱۳۹۸/۲/۴

مأموریتی به جای من

صبح خیلی زود در آلرت بودم که متوجه شدم خلبانان دسته پروازی آمدند و به سوی آشیانه ها رفتند. من هم از آلرت خارج شدم و به سوی هواپیمای شماره یک، که قرار بود جناب یاسینی با آن پرواز کند، حرکت کردم.

۱۳۹۸/۲/۲

به بلندای آسمان

منصور نشست لبه پله اولی و بند کفش ها را باز کرد و مادر با سوزن جوال دوز نشست به دوختن کتانی های کهنه او. پلک هایش به سرخی میزد از بس آه می کشید و اشک نمی ریخت، مبادا که منصور ببیند و غم بر دل کوچکش بنشیند. مبادا که فکر کند کار بدی کرده و بعد از آن، ل...

۱۳۹۸/۱/۳۱

افتخاری دیگر

در هر درجه و پستی که بود سعی داشت تا با پرواز های عملیاتی و بهره گیری از مهارت خاصی که در طول جنگ به دست آورده بود، برای آموزش به سایرین، روشهای مناسب را به طور عملی انتقال دهد.

۱۳۹۸/۱/۲۸

مساوی شدیم

شهید یاسینی سعی می‌کرد هواپیما را به پایگاه برساند و من هم از تعقیب هواپیماهای دشمن دست برداشتم تا شاید بتوانم کمکی برای او باشم. ولی هر لحظه وضع وخیم تر می شد و هواپیما مثل اسب افسار گسیخته این طرف و آن طرف می رفت.

۱۳۹۸/۱/۲۷

نگاهی به اندیشه خودکفایی شهید ستاری؛

نصر «منصور» بر«محدودیت»

شهید منصور ستاری از ابتدا دریافته بود کسی جز کشور و مردمانش، همراه و یاور سختی‌ها نیستند، بر همین اساس بود که توانست در دوران پر تلاطم و سختی‌های محدودیت و جنگ، راه نیروی هوایی و دفاع از پهنه هوایی کشور را با خلاقیت و نوآوری‌های منحصر به‌فردش مدیریت ...

۱۳۹۸/۱/۲۵

«منصور» از آغاز تا پرواز

اجرای طرح های نوین و تجهیز سیستم های راداری-پدافندی توان نیروی هوایی را در طول جنگ تحمیلی در سرنگونی هواپیمای های متجاوز دشمن دو چندان کرد و پس از آن نیز ثمرات ارزشمندی را در دفاع از تمامیت ارضی کشور به یادگار گذاشت.

۱۳۹۸/۱/۲۰

واکنش در کمتر از ۳ ثانیه

در این مأموریت، دقت نظر و مهارت جناب یاسینی برایم خیلی جالب بود که در آن شلوغی که از هر طرف موشک به سویمان می آمد و هرکسی بعد از زدن هدف به فکر دور شدن از تیررس دشمن بود، او با خیال راحت تمام حرکات دسته پروازی را زیر نظر داشت.

۱۳۹۸/۱/۱۸

گفتار

فرمانده ذاتی

تیمسار خلبان فریدون علی مازندرانی از ویژگی‌های شهید ستاری و شاخصه‌های این شهید والامقام می‌گوید.

۱۳۹۸/۱/۱۷

به نیروی هوایی نیا

بدون این كه تیمسار متوجه شود، تمام كارهای اداری ایشان را به عنوان یك ستاری نآشنا، انجام دادم. قرار شد كه دو روز بعد در فرماندهی لجستیكی نیروی هوایی و در تخصص خودش مشغول به خدمت شود

۱۳۹۸/۱/۱۴

پدر مهربان نیروی هوایی

همراه و همسنگر شهید ستاری معتقد است این فرمانده آسمانی یک انسان معنوی همه بُعدی بود. متعالی بود. پدر خانواده‌ی نیروی هوایی بود.

۱۳۹۸/۱/۱۰

از آبی فنس‌ها تا بی کران آسمان

تا شب رو پا بود. آبی آسمانی سیم توری‌ها، جلوه تازه‌ای به پایگاه بخشیده بود. نیمه های شب، خسته و گرسنه به اتاقی که برایش در نظر گرفته بودند برگشت. لباس سبز سربازی را که سراپا رنگی شده بود، درآورد و سر بی‌شام بر بالش نهاد.

۱۳۹۸/۱/۶

تسلطی که حیرت پاکستانی‌ها را برانگیخت

تیمسار عصاره باد کارهایی که منصور می‌کرد، افتاد. از جوشکاری تا سیم‌کشی داخلی هواپیما و نصب قطعات را همراه مهندسین انجام می‌داد تا آنها را دلگرم کند.

۱۳۹۸/۱/۲

همواره به خدا توکل کن

درون کابین نشسته بودیم و مهندسان پرواز و پرسنل فنی سرگرم مقدمات کار جهت راه اندازی سیستمها برای شروع پرواز ما بودند که یکی از پرسنل از پلکان هواپیمای من بالا آمد. کاغذی به دستم داد که در آن نوشته شده بود: سید! امروز شما لیدر دسته هستی.

۱۳۹۷/۱۲/۲۶

فرمانده آسمانی

تشویق به کار خیر و صادقانه

شهید منصور ستاری یکی از همین نابغه‌ها بود و توانایی‌هایی داشت که دیگران کم‌تر از ویژگی‌ها برخوردار بودند. ویژگی او در قابلیت‌های علمی و فنی بود.

۱۳۹۷/۱۲/۲۵

۱۲ فروند هواپیمای دشمن را فراری دادیم

جناب یاسینی گفت: نگفتم هواپیماهای عراقی از ترس فرار می کنند. البته این امر بر می گردد به اراده خداوند که افعال انسان هم از آن ناشی می شود. ما فقط باید به خدا اتکا داشته باشیم.

۱۳۹۷/۱۲/۲۲

اعجوبه قرن

پدر، در هر فرصتی مسائل اخلاقی را با زبان و بیانی شیوا و گاه با رمز و کنایه و به صورت غیر مستقیم بیان می کرد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۲