تسلطی که حیرت پاکستانی‌ها را برانگیخت

تیمسار عصاره باد کارهایی که منصور می‌کرد، افتاد. از جوشکاری تا سیم‌کشی داخلی هواپیما و نصب قطعات را همراه مهندسین انجام می‌داد تا آنها را دلگرم کند.

۱۳۹۸/۱/۲

همواره به خدا توکل کن

درون کابین نشسته بودیم و مهندسان پرواز و پرسنل فنی سرگرم مقدمات کار جهت راه اندازی سیستمها برای شروع پرواز ما بودند که یکی از پرسنل از پلکان هواپیمای من بالا آمد. کاغذی به دستم داد که در آن نوشته شده بود: سید! امروز شما لیدر دسته هستی.

۱۳۹۷/۱۲/۲۶

فرمانده آسمانی

تشویق به کار خیر و صادقانه

شهید منصور ستاری یکی از همین نابغه‌ها بود و توانایی‌هایی داشت که دیگران کم‌تر از ویژگی‌ها برخوردار بودند. ویژگی او در قابلیت‌های علمی و فنی بود.

۱۳۹۷/۱۲/۲۵

۱۲ فروند هواپیمای دشمن را فراری دادیم

جناب یاسینی گفت: نگفتم هواپیماهای عراقی از ترس فرار می کنند. البته این امر بر می گردد به اراده خداوند که افعال انسان هم از آن ناشی می شود. ما فقط باید به خدا اتکا داشته باشیم.

۱۳۹۷/۱۲/۲۲

اعجوبه قرن

پدر، در هر فرصتی مسائل اخلاقی را با زبان و بیانی شیوا و گاه با رمز و کنایه و به صورت غیر مستقیم بیان می کرد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۲

هدیه غیرمنتظره

شب که به پایگاه رسیدیم، شنیدم که یک کامیون هدیه از طرف دفتر فرماندهی برای بچه ها آورده‌اند، هدیه‌ای که از سوی فرمانده بود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸

«کمان۱۲» رونمایی شد

خط تولید پهپاد رزمی کمان-12 و اولین مرکز عمردهی سازه های هوایی با فناوری لیزر در ایران با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳

از تبار آسمان

وقتی پدر نبود

سن زیادی نداشت و در شادمانی‌های کودکی بود که سایه امن و آرام پدر از بالای سرش پرکشید، از همان روزها نگاه «منصور» به «آسمان» بود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۱

فرمانده آسمانی

خلاقیت و رادارها

شهید ستاری خلاقیت‌ها و نوآوری‌های متعددی در عرصه پدافند هوایی داشت و استفاده از رادارهای جی‌پی‌اس‌الون در شکل و ساختاری که تا آن موقع معمول نبود یکی از خلاقیت‌های ایشان در ور دوران دفاع مقدس به شمار می‌رود.

۱۳۹۷/۱۲/۵

نگاهی سایه‌گسترده بر همه

شهید ستاری همان اندازه که حال و هوای دفاع هوایی را مهم می دانست و از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کرد، هرگاه مشکلی از پرسنل نیروی هوایی مشاهده می‌کرد، برای حل آن اهتمام می‌ورزید.

۱۳۹۷/۱۲/۴

به روایت فرمانده

فرمانده یا مدیر راهبردی

تیمسار خلبان سید رضا پردیس از روزهای دفاع مقدس و نقش‌آفرینی کلیدی شهید منصور ستاری به عنوان یک مدیر راهبردی و کارآمد می‌گوید.

۱۳۹۷/۱۱/۱۸

نخستین بارقه‌های رعد

سرهنگ رشید قشقایی از همراهان شهید ستاری درباره شکل گرفتن اولین گام‌های «قرارگاه رعد» پدافند هوایی نهاجا می‌گوید.

۱۳۹۷/۱۱/۱۴

استاد تمام عیار

شهید ستاری تجربیات و دستاوردهای ناب خود در عرصه دفاع هوایی و کنترل شکاری را با تسلط بالایی که به این عرصه داشت، در کلاس‌های آموزشی به شاگردانش منتق می‌کرد.

۱۳۹۷/۱۱/۷

فرمانده به روایت فرمانده،

حامی و متخصص

تیمسار فریدون علی‌مازندرانی، خلبان پیشکسوت نیروی هوایی و از نقش‌آفرینان پروژه موشک سجیل، از حضور اثرگذار شهید منصور ستاری در جای‌جای نیروی هوایی می‌گوید.

۱۳۹۷/۱۰/۳۰

روایتی از فرمانده آسمانی نیروی هوایی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب،

طراز انقلابی

سرلشکر شهید ستاری فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش به واقع یک نمونه کامل از افراد در طراز انقلاب اسلامی ایران است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۰

فرمانده آسمانی

زمانی‌که «منصور» به آرزویش رسید

کوچک سازی سایت‌های موشکی، یکی دیگر از کارهای انجام شده در طول عملیات والفجر 8 است که با این ابتکار، بخ شهای کم‌تر ضروری و سنگین را از سامانه موشکی حذف کردیم.

۱۳۹۷/۹/۲۲

«اوج» پرواز پرنده‌های بومی

شهید ستاری آخرین بار به من گفت که این‌ها با ما نیستند و خودت به فکر ساخت این هواپیما باش و کامپوزیت شاپ را توسعه بده.

۱۳۹۷/۹/۱۹

ناگفته هایی از زوایای فنی و اخلاقی شهید ستاری:

یافتن راه حلی که آمریکایی ها نگفته بودند

نوآوری واژه‌ای جدانشدنی از کارهای شهید ستاری است. کلیدواژه‌ منحصر به‌فرد فرمانده آسمانی نیروی هوایی، کلید گشایش درهای بسته و راه‌های نرفته بود.

۱۳۹۷/۹/۱۲

نکته های ناب و دست اول فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش از زندگی و شهادت منصو

منصور به‌دنبال چه بود؟

فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و همسنگر شهید ستاری درباره این شهید والامقام می‌گوید: ستاری به دنبال تجلی زیبایی‌های خلقت خداوند در نیروی هوایی بود.

۱۳۹۷/۹/۱۰

نشدنی‌هایی که شدنی شد

راهی که فرمانده آسمانی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آغازگر آن بود، راه تازه‌ای را در عرصه تأمین نیازهای فناورانه و حیاتی نه تنها در نیروی هوایی، بلکه در فرهنگ «باور به توانستن» به یادگار گذاشت.

۱۳۹۷/۹/۶

نام رمز پدافند هوایی

سخنان شنیده نشده‌ای از «حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، که در دوران دفاع مقدس عضو شورای عالی دفاع و معاون جانشین فرماندهی کل قوا بود در باره تلاش‌های رزمندگان و تلاشگران پدافند هوایی در ادامه می‌آید.

۱۳۹۷/۸/۲۸

فرمانده آسمانی

مشکلات‌مان را خودمان حل می کنیم

صحبت‌‌های فرمانده آسمانی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیدبخش‌ بود و راهگشا. مسیر را برای آنان که می‌خواستند وارد میدان شوند روشن می‌کرد و برای پابه عرصه گذاشته‌ها، هدایت‌بخش بود. متن زیر بخشی از صحبت‌های شهید ستاری در جمع کارکنان و دانشگاهی...

۱۳۹۷/۸/۲۷

بازگشت از سفر کره

طرح فرهنگی

شهید ستاری، همان اندازه که به طرح‌های دفاعی و رزمی نیرو توجه داشت، در اندیشه طرح‌ها و لازمه‌های فرهنگی نیروی هوایی بود.

۱۳۹۷/۸/۲۶

نگاهی به زندگی فرمانده نیروی هوایی از آغاز تا عروج:

فرمانده‌ای که از جنس «آسمان» بود

از کودکی تا فرماندهی، راهش روشن بود و قدم‌هایش استوار؛ فرمانده آسمانی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در مسیری گام برداشت که نتیجه‌اش تحول و پیشرفت بود.

۱۳۹۷/۸/۱۵

نگاهی به جت جنگنده کوثر از آغاز:

«کوثر» جنگنده یا سازنده

جنگنده کوثر که توسط مهندسان و متخصصان کشورمان بومی‌سازی شده است، پیشینه و ویژگی‌هایی دارد که در این گزارش به برخی از آن‌ها پرداخته می‌شود.

۱۳۹۷/۸/۱۴

نگاهی به جت جنگنده کوثر از آغاز:

«کوثر» جنگنده یا سازنده

جنگنده کوثر که توسط مهندسان و متخصصان کشورمان بومی‌سازی شده است، پیشینه و ویژگی‌هایی دارد که در این گزارش به برخی از آن‌ها پرداخته می‌شود.

۱۳۹۷/۸/۱۴

گفتگو با مرحوم سرکار خانم دخیل زواره فرد، مادر شهید منصور ستاری؛

لحظه خاص پذیرش مسئولیت

پسرم کنارم بود که رادیو خبر انتصابش را اعلام کرد. خودش چیزی به ما نگفته بود. یادم است آن شب سر سفره بودیم که خبر این انتصاب را از رادیو شنیدیم. خودش هم سر سفره بود. من به او اعتراض کردم که در این بحبوبه جنگ چرا باید چنین مسؤولیتی را بپذیرد؟

۱۳۹۷/۸/۱۲

غذای ساده

ساده زیستی تنها یک ویژگی از فرمانده آسمانی نیروی هوای ارتش جمهوری اسلامی ایران نبود، بلکه در جان و کالبدش جریان داشت و به آن عمل می‌کرد.

۱۳۹۷/۸/۹

دور تا دور این باغ جای پای من است

روزهای جوانی را برای تحصیل در خانه‌ای در ورامین گذراند، خانه‌ای که روایت‌های ناگفت بسیاری از تلاش شبانه‌روزی‌اش برای پیشرفت و اعتلا دارد و نوید فرمانده‌ای زمینی با روحی آسمانی می‌دهد.

۱۳۹۷/۷/۳۰

فرمانده آسمانی

وام تصادف

یکی از همسنگران شهید ستاری از روحیه والای شهید ستاری و توجه ایشان به دیگر پرسنل در موقعیت‌های دشوار و بحرانی می‌گوید

۱۳۹۷/۷/۲۵