امیر ارتش و لباس خاکی

غذای سربازها سرد شده بود. امیر ستاری اولین نفر جلو آمد و داخل ظرف خودش از همین غذا ریخت و به سربازها هم تعارف کرد جلو بیایند. پرسنل مهندسی بالا و پایین می رفتند که ˝قربان اجازه بدهید غذا را عوض کنیم˝ تیمسار قبول نکرد.

۱۳۹۹/۱/۲

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند؛

«جهش تولید» باید تغییر محسوس در زندگی مردم ایجاد کند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی، با اشاره به تقارن روز اول سال با سالروز شهادت حضرت موسی‌بن‌جعفر (علیه‌السلام) به پیشگاه مقدس آن حضرت سلام و درود فرستادند و با تبریک عید سعید مبعث و عید پر طراوت نوروز به همه ملت بوی...

۱۳۹۹/۱/۱

ماجرای ماسک و «منصور»

گفت تو راننده‌ای و بهتر است ماسک داشته باشی. سریع برو ولی عجله نکن، هرچه خدا بخواهد همان می‌شود.

۱۳۹۸/۱۲/۱۷

گفتار

فرمانده ذاتی

ستاری ساعت‌ها را چه در حال انجام کار، حین بازدید یا در دفترش می‌اندیشید و به چیزی می‌رسید و می‌گفت الان این کار را بکنید. خلبانان این موارد را در نظر میگرفتند و انتصاب ایشان برای فرمانده نیرو مورد قبول همه بود.

۱۳۹۸/۱۲/۱۴

رزمنده و فرمانده

تیغه رادارها در آسمان

چرخش موفق آنتن رادار حالت را دگرگون کرد و با هر پالس که روی صفحه نمایان می‌شد گل از گل‌ات می‌شکفت.

۱۳۹۸/۱۲/۷

رزمنده و فرمانده

والفجر کوثر «بخش دوم)

یادت هست و یادم هست در آن عملیات، ماسک خودت را به راننده لودر اهل زنجان از جهاد سازندگی استان زنجان داده بودی و از آن تاریخ دیگر هیچ بویی را متوجه نمی‌شدی.

۱۳۹۸/۱۲/۴

رزمنده و فرمانده

والفجر کوثر(بخش نخست)

خاطرم هست گفتی نگرانی‌ات بی مورد است و از توکل گفتی و توجه.

۱۳۹۸/۱۱/۲۸

ریشه سروقهرمانان پدافندی در خاک وطن

ریشه در خاک این وطن دواندند سرو قهرمانان پدافندی. مستند فجر پدافند به تلاش‌های شهید منصور ستاری و همراهان ایشان در عملیات غرورآفرین والفجر8 می‌پردازد.

۱۳۹۸/۱۱/۲۸

به مناسبت ایام عملیات والفجر 8

«فجر» «منصور»

شهید ستاری، خدمات ماندگاری را در طول جنگ 8 ساله تحمیلی و بعد از آن صورت داد که بسیار اثرگذار بود.

۱۳۹۸/۱۱/۲۶

بیانات در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش

بیانات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش

۱۳۹۸/۱۱/۱۹

دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش با فرمانده کل قوا

جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوی اسلامی ایران با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا دیدار کردند.

۱۳۹۸/۱۱/۱۹

نشسته بر بال نبوغ و مهربانی

نام شهید ستاری را که می‌شنود درخواست ما برای گفت‌وگو با اشتیاق پاسخ می‌گوید. آرامش و متانت ویژگی فردی او در طول مدت این گپ و گفت صمیمی است.

۱۳۹۸/۱۱/۱۵

نام فاطمه(س) برای پیروزی کافی بود

امروز سالگرد شهادت حضرت فاطمه‌الزهرا سلام الله علیها است. شهید منصور ستاری فرمانده آسمانی نیروی هوایی در سخنانی از این نام پاک گفته است

۱۳۹۸/۱۱/۸

همسر شهید لشکری دارفانی را وداع گفت

«منیژه لشکری» همسر سیدالاسرا سرلشکر خلبان شهید «حسین لشکری» دار فانی را وداع گفت و به همسر شهیدش پیوست.

۱۳۹۸/۱۱/۷

فرمانده‌ای به عظمت تاریخ

امیر سرتیپ محمد علی شاه‌حیدری، از فرماندهان دوران شهید ستاری در نیروی هوایی است سرتیپ شاه حیدری، که در آماد و پشتیبانی نیروی هوایی یار و همراه شهید ستاری بوده است خاطراتی از این فرمانده آسمانی، ویژگی‌ها و ابتکارهایش دارد

۱۳۹۸/۱۱/۵

دمی که مسیحایی بود

ذوق و شوق عجیبی برای گفتن دارد. هر خاطره‌ای را که با اشتیاق تعریف می‌کند، نکته دیگری به ذهن اش می‌آید و صمیمانه، به زبان می‌آورد. معتقد است روزهای دفاع مقدس، فرصتی بود برای دیدن و آموختن.

۱۳۹۸/۱۰/۲۳

همزمان با بیست‌وپنجمین سالگرد شهید منصور ستاری

چهارمین شماره ویژه‌نامه «منصور» منتشر شد

چهارمین ویژه‌نامه الکترونیکی«منصور» همزمان با بیست و پنجمین سالگرد شهادت شهید منصور ستاری منتشر شد.

۱۳۹۸/۱۰/۱۷

با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

مراسم بیست‌وپنجمین سالگرد شهادت فرمانده نیروی هوایی برگزار شد

آیین گرامی‌داشت سرلشکر شهید منصور ستاری و یاران شهید ایشان در دانشگاه هوایی شهید ستاری، میزبان وزیر دفاع، معاون علی و فناوری ریییس جمهوری و فرمانده کل ارتش و فرمانده نهاجا ، خانواده‌های شهدا و جمعی از همرزمان این شهید شد.

۱۳۹۸/۱۰/۱۵

از شهامت تا شهادت

آغاز راه شان با تکیه به یاد حضرت حق تعالی، رسالتشان سربلندی ایران و مقصدشان دیدار یار بود.

۱۳۹۸/۱۰/۱۴

خلبان رحمانی بدرقه شد

ایران‌زمین یکی از فرزندان برومندش در دفاع از آسمان کشور را از دست داد.

۱۳۹۸/۱۰/۸

هوشیار و خلاق

موقعیت حساس بندر امام خمینی و صنایع پتروشیمی در جنوب کشور باعث شده بود تا هواپیماهای دشمن هرچند روز یک بار آن مناطق را بمباران کنند.

۱۳۹۸/۱۰/۳

نگهدارم خداست

مصطفی را، همه با دیانت و متانت‌اش می‌شناختند. آرام بود و توأمان، غوغای رسیدن در دل داشت. سروان حسین فرج پور از همراهان و همرزمان شهید مصطفی اردستانی درباره این شهید والامقام خوطره‌ای شنیدنی بیان می‌کند:

۱۳۹۸/۱۰/۱

سرآغازی بر تحول در نیروی هوایی

عملیات رمضان در گرماگرم چنین روزهایی در تابستان 61 آغاز شد، این عملیات دستاوردها و تجربیاتی به ارمغان آورد که زمینه‌ساز تحولات بعدی در دفاع از آسمان کشور شد.

۱۳۹۸/۹/۲۷

حسرت شهادت داشت

منصور ستاری همیشه آرزوی شهادت داشت و یکی از حسرت های دائمی ایشان در طول زندگی همراه نشدن با خلبانان شهیدی بود که در کنارش جنگیدند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

۱۳۹۸/۹/۲۵

مأموریتی در ام‌القصر

سرتیپ خلبان حسین نظری که از همراهان شهید علیرضا یاسینی است یکی از مأموریت‌هایی را که همراه این شهید والامقام بود، روایت می‌کند: پیش از حمله عراق به خاک کشورمان، من با شهید یاسینی در پایگاه بوشهر در یک گردان بودیم.

۱۳۹۸/۹/۲۴

کفش‌های کتانی

منصور وقتی به درس خواندن مشغول است، حواسش به هیچ چیز نیست، مگر این‌که شب بشود و چشمش کتاب رانبیند.

۱۳۹۸/۹/۲۰

«رعد» در یک نگاه

قرارگاه رعد نهاجا که با نقش‌آفرینی شهید منصور ستاری و شهید عباس بابایی پا گرفت، مبدأ بسیاری از پیشرفت‌ها و تحولات در دفاع هوایی و افتخارآفرینی‌ها به وِیژه در عملیات غرورآفرین والفجر8 و همچنین کربلای5 بوده است

۱۳۹۸/۹/۱۹

پشت جلد

نگاه فرمانده به سرباز

برای سربازها قدر و ارزش ویژه‌ای قائل بود و این نگرش را با رفتارش ترویج می‌کرد. حرکتی که طرحی نو در نگاه به نیروی انسانی نظامی درانداخت و قدری دوباره به جایگاه سرباز بخشید

۱۳۹۸/۹/۱۳

ستاری یک متخصص بود

شهر آبدانان در استان ایلام، جایی بود که کارش را آغاز کرد. چند سالی را تا زمان آغاز انقلاب اسلامی به عنوان فرمانده ایستگاه پدافند هوایی در این منطقه فعال بود. پس از انقلاب قرار شد واحدهای نظامی به صورت شورایی اداره شوند و او به عنوان رییس شورا انتخاب ...

۱۳۹۸/۹/۱۰

با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش

«اوج ۱۱۰» کلید خورد

پروژه سینمایی اوج 110 با حضور امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده آغاز شد و فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از روند فیلمبرداری این پروژه سینمایی دیدن کرد.

۱۳۹۸/۹/۹