آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 667     

مرد عمل

اگرچه کسی بود که یش‌ترین پروازهای موفق جنگی را با جنگنده اف-4 انجام داده بوده و قهرمان پروازهای برون‌مرزی بود هیچ‌گاه دوست نداشت از موفقیت‌هایش سخنی به میان بیاورد. اما بودند و هستند همراهان و همسنگرانی که به چشم‌هایشان از خودگذشتگی‌ها و عزم آهنینش برای پیروزی را لمس کرده و ناگفته‌های بسیار دارند.
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۹ تير ساعت 10:18

سرهنگ محمد علی ظهوری، یکی از همراهان روزهای پر دغدغه و تلاش امیر سرلشکر شهید علیرضا یاسینی است. این پیشکسوت نیروی هوایی، از همت و اراده بالای شهید یاسینی ناگفته‌های جذابی دارد که یکی از آن‌ها را در ادامه می‌خوانیم:

«زمانی که تیمسار یاسینی فرماندهی منطقه هوایی شیراز را به عهده داشت، من نماینده دانشکده پرواز در این منطقه بودم.

روزی برای دریافت امکانات جهت راه‌اندازی واحدی حساس، خدمت ایشان رسیدم. به گرمی از من استقبال کرد و به دقت به خواسته‌هایم گوش داد، سپس با بیانی منطقی، محدودیت امکانات موجود را برای برآوردن آن نیازها یاد آور شد، اما قول مساعد داد تا در راه اندازی آن پروژه مهم یاریمان کند. .

همراه سرتیپ یاسینی به شعبه تجهیزات پروازی رفتیم. او در حالی که به دقت به این سو و آن سو می‌نگریست، از مسئول شعبه خواست تا علت چیده نشدن صحیح تجهیزات و از جمله کلاه ایمنی پرواز پاسخ لازم را ارائه کند.

آن شخص به خوبی از عهده این خواسته تیمسار برنیامد و اشتباه و بی توجهی خود را به محدودیت جا و مکان نسبت می داد. تیمسار یاسینی که وضع را چنین دید، برای تفهیم او، مشغول تمیز کردن و نظم دادن تجهیزات شد.

ابتدا تصور می کردم که اقدامش از روی عصبانیت است؛ اما وقتی به چهره اش نگریستم، هیچ گونه آثاری که نمایانگر خشم و عصبانیت باشد در او ندیدم. با متانتی خاص سعی داشت تا درسی عملی به آن شخص سهل انگار بدهد. در پایان کار، بدون اینکه او را سرزنش کند، رو به وی کرد و گفت:

می خواستم با چشم خود ببینی و هر عیب و نقص را به حساب کمبود جا و مکان نگذاری و از این پس با جان و دل در انجام وظایف محوله کوشا باشی.»

 

امیر سرلشکر علیرضا یاسینی معاون هماهنگ کننده نهاجا 15 دی‌ماه 1373 در پروازی همراه با شهید منصور ستاری و جمعی دیگر از فرماندهان نیروی هوایی، در سانحه هوایی نزدیک فرودگاه اصفهان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

گزارش از پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری

 

پایان پیام/

 
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: