آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 605     

خلبان رحمانی بدرقه شد

ایران‌زمین یکی از فرزندان برومندش در دفاع از آسمان کشور را از دست داد.
۱۳۹۸ يکشنبه ۸ دي ساعت 09:53
 
پیکر سرتیپ دوم خلبان شهید «محمدرضا رحمانی» خلبان جنگنده سانحه‌دیده میگ۲۹، صبح یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ در ستاد نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بر دوش همرزمان و عموم مردم تشییع شد.

چهارشنبه ۴ دیماه سال جاری یک فروند جنگنده میگ ۲۹ ارتش در حین انجام ماموریت در ارتفاعات سبلان دچار سانحه شد، در این سانحه به دلیل شرایط بد جوی و با وجود اعزام تیم های مختلف جستجوگر از تکاوران و یگان های هوانیروز ارتش و سپاه، هلال احمر، کوهنوردان محلی و مردم منطقه، شناسایی محل سقوط جنگنده و یافتن اطلاعات از وضعیت خلبان به سختی انجام شد که سرانجام ظهر جمعه ۶دی ماه، شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی محرز شد.

پیکر مطهر شهید خلبان محمدرضا رحمانی، در تبریز با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان و همچنین مسئولان و نیروهای مسلح در پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز، از میدان شهدا به سمت میدان ساعت برگزار و پیکر مطهر این شهید به زادگاهش شهر ری منتقل شد. خلبان شهید امیرسرتیپ دوم محمدرضا رحمانی که از خلبانان تیزپرواز و مدرس دوره خلبانی میگ ۲۹ بود.

 
 
سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی که در حادثه سقوط جنگنده میگ ۲۹ در ارتفاعات سبلان در استان اردبیل مفقود شده بود به شهادت رسید.
 
این شهید سعید در سال ۱۳۷۳ وارد نیروی هوایی شده بود و از خلبانی اف۵ به میگ‌۲۹ رسیده بود. 
 
پایگاه اطلاع رسانی شهید ستاری، شهادت این فرزند برومند ایران را تبریک و تسلیت می گوید.نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: