آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 594     
با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش

«اوج ۱۱۰» کلید خورد

فیلمبرداری فیلم سینمایی «اوج ۱۱۰» به کارگردانی سیاوش سرمدی و تهیه‌کنندگی جلیل شعبانی آغاز شد.
۱۳۹۸ شنبه ۹ آذر ساعت 10:22

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، این فیلم سینمایی صبح امروز (شنبه ۹ آذر) با حضور  امیر سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، شاهین تقی‌خانی معاون فرهنگی کل ارتش، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، احسان محمدحسنی مدیر عامل سازمان هنری رسانه‌ای اوج و جمعی از فرماندهان و امرای نیروی هوایی ارتش، در پایگاه هوایی شهید لشگری آغاز شد.

امیرعزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش با تشکر از سازندگان این فیلم گفت: ساخت این فیلم بسیار مهم و ارزشمند است زیرا شهید ستاری زیرساخت‌هایی ایجاد کرد که هنوز ما درحال استفاده از آنها هستیم. شهید ستاری روی جوانان سرمایه‌گذاری کرد و بسیاری از دانشجویانی که شهید ستاری آموزش داد امروز در زمره  فرماندهان هستند.

 سیاوش سرمدی کارگردان فیلم نیز با اشاره به اینکه حدود سه سال برای نگارش فلیمنامه این فیلم و بعد ساخت آن کار مطالعاتی و پژوهشی کرده است، گفت: خوشحالم که امروز درباره شهید ستاری  یک فیلم سینمایی می‌سازیم؛ زیرا شهید ستاری خدمات زیادی به کشور و نظام کرد و کسی بود که در خودکفایی نیرویی هوایی ارتش تلاش زیادی کرد و ما سعی کردیم که در فیلم «اوج ۱۱۰»  به بخشی از این تلاش‌ها بپردازیم.

وی همچنین در خصوص فیلم «اوج۱۱۰» افزود: امیدوارم با همکاری‌های ارتش بتوانم این فیلم را به جشنواره فیلم فجر امسال برسانم.

فیلم سینمایی «اوج ۱۱۰» به نویسندگی و کارگردانی سیاوش سرمدی و تهیه‌کنندگی جلیل شعبانی به بخش‌هایی از زندگی شهید ستاری می‌پردازد و احتمالاً اولین نمایش  آن در سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر خواهد بود 

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: «سال‌های پایانی جنگ است؛ ایران درگیر کمبود تسلیحات نظامی است؛ سرتیپ ستاری بر یک پروژه مهم کار می‌کند...»

سیاوش سرمدی که پیش از این مستندهای «ادواردو»، «امام موسی صدر»، «چمران به روایت دختر جبل عامل»، «۸۰ سال مقاومت»، «داوطلب مرگ» را روی پرده نقره‌ای برده است، ساخت اولین فیلم سینمایی داستانی خود را تجربه می‌کند.

 

انتهای پیام/
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: