آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 536     

˝مرصاد˝ غرورآفرین

درست سی و یک سال پیش و در گرماگرم چنین روزی، دشمنان کوردل ایران و اسلام، سودای شیطنتی دیگر در سر داشتند. آتش خشم و کینه ای که با ˝مرصاد˝ هوشمندانه و قهرمانانه فرزندان برومند این سرزمین، ˝بی فروغ˝ شد.
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳ مرداد ساعت 11:43

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهید ستاری،  درست سی و یک سال پیش و در گرماگرم چنین روزی از مردادماه، در حالی که یک هفته از پذیرش قطعنامه 598 گذشته بود، سرسپردگان کوردل دشمن، سودای شیطنتی دیگر در سر داشتند.

 
پنجم مردادماه، فروزان از درخشش دلاورمردانی است که با "مرصاد" قهرمانان، شعله کینه دشمنان را بی فروغ کردند.
 
حضرت امام خمینی (ره)  با انتشار نامه ای، مجاهدت های فرزند برومندشان شهید منصور ستاری را ارج نهادند:
 
امام خمینی ره خطاب به فرمانده نیروی هوایی و فرمانده هوانیز فرمودند:
 
«بسم الله الرحمن الرحیم
 
تیمسار سرتیپ ستاری فرمانده محترم نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و تیمسار سرتیپ دوم انصاری فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران
 
خلبانان عزیز و قهرمان جمهوری اسلامی ایران و خلبانان دلیر و شجاع هوانیروز
اینجانب از زحمات طاقت فرسای شما و تمامی افراد متعهد و دلسوزی که به نحوی از انحا در آمادگی پروازها دست دارند تشکر می‌نمایم. شما در طول جنگ تحمیلی، به خصوص در شرایط حساس امروز، از رزمندگان صحنه‌های نبرد و میهن اسلامی مان با تمام توان دفاع نموده و می‌نمایید. شجاعت شما دل تمامی میهن دوستان و اسلام باوران را شاد کرده‌است. شما در صحنه‌های سخت کارزار به دشمنان میهن عزیزمان آموختید که دیگر خیال تعرض به کشورمان و مکتب حیات بخش هم میهنانمان را ننمایند.
 
اینجانب دست یکایک شما را می‌فشارم، و از صمیم جان به شما دعا می‌کنم. خدا یار و نگهدارتان باد به امید پیروزی رزمندگان اسلام بر کفر جهانی.»
 
  
امیرسرلشگر منصور ستاری در ۱۵ دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
 
پایان پیام/نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: