آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 507     

غیر ممکن‌ها را ممکن می‌کرد

شهید اردستانی با ایمان، شهامت و جسارتی که در وجودش نهفته بود، سخت‌ترین مأموریت‌ها را با آغوش باز می‌پذیرفت و به این روش، به سایرین نیز جرأت و جسارت می‌داد. شهید اردستانی کسی بود که با اراده، غیرممکن‌ها را ممکن می‌کرد.
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۳ خرداد ساعت 10:50
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، شهید مصطفی اردستانی مرد میدان عمل بود و در دوران فعالیتش در نیروی هوایی به عنوان معاون عملیاتی، این موضوع را به اثبات رساند. سرتیپ خلبان علی محمد نادری، پیشکسوت نیروی هوایی و از یاران این شهید والامقام خاطره‌ای خواندنی از شهید اردستانی بیان می‌کند:
 
«اوایل جنگ تحمیلی بود. در پایگاه دزفول خدمت می کردم. شهید اردستانی به همراه تعدادی دیگر از خلبانان، از پایگاه تبریز به طور داوطلبانه به دزفول آمده بودند.
 
از آنجا که پایگاه دزفول نزدیکترین پایگاه به خط دشمن بود، بیشترین عملیاتها از این پایگاه انجام می شد. عراقی ها که از عملیات شجاعانه خلبانان ما به ستوه آمده بودند، سایت موشکی پیشرفته ای را در منطقه جنوب (چنانه ) مستقر کرده و با پدافند متراکم و پیشرفته از آن حفاظت می کردند.
چند روزی بود که برای انجام پرواز در آن منطقه، دچار مشکل شده بودیم و دو سه فروند از هواپیماهای ما با آتش آنان دچار سانحه شده بودند. با عکس برداری که از آن منطقه به عمل آمده بود، این سایت را به عنوان یک هدف به عملیات پایگاه دادند. آن روز چندین دسته پروازی هدف را دریافت کرده و روی آن کار کردند، ولی هیچ یک، راه نفوذی برای بمباران پیدا نکردند و زدن این هدف را غیر ممکن می دیدند.
 
شهید اردستانی مرا صدا کرد و گفت محمد! بیا روی این هدف کار کنیم و کار را تمام کنیم. گفتم: موافقم. انشااله که نتیجه خواهیم گرفت.
 
ساعتی بعد، جوانب کار را روی نقشه، به طور دقیق بررسی کردیم و توجیهات پروازی لازم نیز صورت پذیرفت. 
با مدد جستن از خداوند و ائمه اطهار به روی هدف رفتیم و با عملیاتی برق‌آسا، هدف را به آتش کشیدیم و به پایگاه بازگشتیم.
 
شهید اردستانی با ایمان، شهامت و جسارتی که در وجودش نهفته بود، سخت‌ترین مأموریت‌ها را با آغوش باز می‌پذیرفت و به این روش، به سایرین نیز جرأت و جسارت می‌داد. شهید اردستانی کسی بود که با اراده، غیرممکن‌ها را ممکن می‌کرد.»
 
شهید مصطفی اردستانی همراه با شهید منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان همراه با تعداد دیگری از افسران بلندپایه نیروی هوایی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
پایان پیام/24
 نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: