آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 495     

مرد خانواده

فرمانده آسمانی نیروی هوایی به همان اندازه که مرد میدان و عملیات بود، در خانواده نیز مرد خانواده بود و جایگاه خانواده برایش اهمیتی ویژه داشت.
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ساعت 11:01
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، «خانواده برای شهید ستاری رکنی مهم و به رغم اینکه به دلیل ماهیت تخصص عملیاتی ستاری، وی از سال های آغاز خدمت نظامی خود دچار کمبود وقت فراغت بود اما توجه ویژه به خانواده به عنوان نکته غیر قابل انکار در زندگی وی به شمار می رود.
دکتر شبنم ستاری فرزند ارشد آن شهید بزرگوار در مورد خانواده دوستی و ارائه راهنمایی صحیح به فرزندان و کمک به تصمیم گیری مناسب از سوی شهید ستاری می گوید:
«خاطره ای که از ایشان به یاد دارم این بود که در نزدیك زمان شهادت پدرم نامزد کردم و یادم است که با پدرم درباره مهریه سوال کردم، خیلی جالب بود که پدر سوال کردند که می دانید مهریه مادرتان چقدر است گفتم: نه! نمی دانم. گفتند: مهریه مادر شما فلان قدر است. در آن زمان مهریه مادر شما بسیار بالا بود ولی الان این رقم ارزش دارد.
 
تا حالا دیدید که در این مورد در خانه صحبتی کنیم. پس مهریه کم ارزش ترین چیزی است که وجود دارد. ما اصلا در مورد مهریه صحبتی نداریم و اصلا صحبتی در مورد این مسأله سوالی نشد... پدر هیچ وقت از رفتن صحبت نمی کرد.چون به قدری با انرژی مثبت صحبت می‌کردند که اجازه نمی دادند که این تفکر در ذهن ما ایجاد شود. اما بیشترین چیزی که از ما انتظار داشتند این بود که انسان های صادق و مخلص و سعی کنیم تا جایی که می توانیم در خدمت مردم باشیم.
 
ایشان با مردم بودن را بیشتر می پسندیدند. همیشه تاکید داشتند که مطالعه داشته باشیم و خیلی از موفقیت های ما خوشحال می شدند. سعی کردیم که جوابگوی انتظارات ایشان باشیم. پدرم طوری برخورد می کردند که این موفقیت ها کمتر از چیزی است که باید باشد. تنها وظیفه شما همین است.
 
دختر شهید ستاری درباره علاقه پدر به مطالعه می‌گوید: از در دوران تحصیل، هروقت که از خواب بلند می شدم تا درس بخوانم می دیدم که چراغ اتاق کار پدر و من مشغول مطالعه هستند.»
 
امیرسرلشگر منصور ستاری در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
 نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: