آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 491     

خشم مقدس

او پیروزمندانه، اما بی‌ریا می‌گفت: دشمن باید بداند که ما همواره آماده‌ایم، و حملات ناجوانمردانه اش را بی پاسخ نمی‌گذاریم.
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ساعت 10:53

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، میرزا حسن غلامی از همراهان شهید خلبان مصطفی اردستانی معاون عملیاتی نیروی هوایی است. فرازی از همراهی این فرمانده آسمانی را در ادامه می‌خوانیم:

 
«شهید اردستانی علاوه بر این‌که از آسمان ایران اسلامی محافظت می‌کرد، همانند یک بسیجی رزمنده در جبهه ها حضور می یافت و همد و ش «نیلوفران خاکی»، خاک پاک مرون را از لوث وجود فرمانبران شیاطین حصانت میکرد.
سال ۶۵ در منطقه عملیاتی شمال غرب در شهرستان سقز بودیم، در این منطقه، ستادی با نام «بیت الزهراء» برای کمک‌رسانی به رزمندگان اسلام برپا شده بود که مسئولیت این ستاد به عهده من بود.
این ستاد که یکی از مراکز مهم امدادی رزمندگان اسلام به شمار می‌رفت، در جریان حمله هوایی دشمن مورد هدف قرار گرفت و این بمباران دشمن، خسارت و شهدای زیادی به جا گذاشت. شهید اردستانی که در منطقه حضور داشتند، برای بررسی اثرات این حمله به این ستاد آمدند.
از آنجا که ستاد به نام مبارک حضرت زهرا (س) مزین بود، بمباران آن‌جا او را زیاد متاثر کرده بود. چهره برافروخته اش حکایت از خشمی عمیق داشت. همه دانستیم که او برای تلافی لحظه شماری می‌کند.
هر چند ایشان مثل اکثر روزها آن روز نیز روزه بودند، اما ساعتی به تقویت روحیه نیروها پرداختند، آن‌گاه خداحافظی کرده و رفتند. صبح فردای آن روز، به خاطر این حرکت عراق، انتقام سختی از آن‌ها گرفتند. در این مأموریت موفق، او و همکارانش، نیروهای دشمن را از منطقه «دوپازه» عراق تا مریوان زیر آتش هوایی گرفتند و طبق گزارش‌های منتشره خسارات سنگینی به دشمن بعثی وارد کردند.
ساعت ۹ صبح، اندکی پس از انجام ماموریت، با ایشان در پایگاه تبریز تماس تلفنی گرفتم.
گفت: چطور بود؟
 
۔ عالی بود! خوب زمین گیر شدند. دستتان درد نکند.
 
او پیروزمندانه، اما بی ریا می‌گفت: دشمن باید بداند که ما همواره آماده‌ایم، و حملات ناجوانمردانه اش را بی پاسخ نمی‌گذاریم.»
 
شهید منصور ستاری و شهید مصطفی اردستانی در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان همراه با تعداد دیگری از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
 
 
پایان پیام/

 
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: