آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 467     

نگاهی سایه‌گسترده بر همه

شهید ستاری همان اندازه که حال و هوای دفاع هوایی را مهم می دانست و از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کرد، هرگاه مشکلی از پرسنل نیروی هوایی مشاهده می‌کرد، برای حل آن اهتمام می‌ورزید.
۱۳۹۷ شنبه ۴ اسفند ساعت 12:33
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهید ستاری، شاید باورکردنی نباشد این‌که فرمانده نیروی هوایی، همان اندازه که برای مسائل و مشکلات کلان نیرو وقت می‌گذارد، برای حل مشکلات و دغدغه‌های ریز و درشت پرسنل نیز حوصله و انرژی بگذارد تا مشکلی از آنان را برطرف کند.
شهید منصور ستاری اما این گونه بود و سروان حسین کامفر، با بیان خاطره‌ای این موضوع را روشن می‌کند:
«مدت‌ها بود به علت مشکلات مادی، از قسمت مربوطه‌ام تقاضای وام کرده بودم ولی موفق به گرفتن آن نمی‌شدم. یک روز تابستان، داخل بدنه هواپیمای آموزشی «تی-33» مشغول کار بودم که تیمسار ستاری، برای سرکشی محل آمدند و بادیدن من گفتند خسته نباشی پیرمرد!  من از داخل بدنه هواپیما بیرون آمدم. در حالی‌که عرق از سر و رویم می‌ریخت، سلام کردم.
تیمسار سلامم را به گرمی پاسخ دادند و پرسیدند: آن‌جا خیلی گرم است؟ در جواب گفتم: تیمسار! گرما که مهم نیست. این مشکلات است که پدرمان را در آورده است.
تیمسار گفتند: چه مشکلی داری؟  گفتم: بچه دانشگاهی دارم و تقاضای وام کرده‌ام ولی نمی‌دهند.
تیمسار بلافاصله روکرد به سرهنگی که در کنارشان بود و گفت: اسم ایشان را یادداشت کنید! سپس رو به من کرد و گفت: فردا برو وامت را بگیر!
فردا صبح که به قسمت پرداخت وام مراجه کردم، در اسرع وقت وامم را پرداخت کردند. من که پس از آن همه دوندگی به این راحتی وامم را در یافت کرده بودم، گفتم خدا پدرت را بیامرزد.»
 
امیرسرلشگر منصور ستاری در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
پایان پیام/
 نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: