آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 455     
فرمانده آسمانی

مشکلات‌مان را خودمان حل می کنیم

صحبت‌‌های فرمانده آسمانی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیدبخش‌ بود و راهگشا. مسیر را برای آنان که می‌خواستند وارد میدان شوند روشن می‌کرد و برای پابه عرصه گذاشته‌ها، هدایت‌بخش بود. متن زیر بخشی از صحبت‌های شهید ستاری در جمع کارکنان و دانشگاهیان نهاجا است.
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۷ آبان ساعت 13:02

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، ارتش و فرمانده پدافند هوایی، در یکی از آخرین روزهای حیات پربرکتش، در جمع نظامیان و دانشگاهیان این نیرو، سخنان مهمی ایراد کرده بود که تا به امروز، ناشنیده و ناخوانده باقی مانده بود. بخشی از این صحبت‌ها را در ادامه می‌خوانیم:

 
«... و اما مأموریت اصلی ما که عجین در مأموریت دانشگاه هواییست: ما همه داریم خودمان را مجهز می‌کنیم به تقوا، به علم، به انضباط، و قدرت روحی بالا، برای اینکه مأموریت نیروی هوایی به خوبی انجام بشود. از کیان این انقلاب باید دفاع کرد.
این انقلاب مظلوم دفاع بسیار مستحکمی را نیازمند است در این دنیای پر آشوب… الطفات و توجه مقام معظم رهبری را به این مجموعه آموزشی به چشم دیدید.
شما اکنون فرزندان و عزیزان ایشان هستید، شما را دوست دارند، و دوست دارند بهترین‌ها باشید، و این افتخار بسیار بزرگیست برای ما، و برای شما. این همیشه در ذهنتان باشد. باید بتوانیم، فرزندان ایده‌آل ایشان باشیم.
ما باید انسانهایی باشیم که، آن‌روز که مقام معظم رهبری به عنوان فرماندهی کل قوا، و قطعاً پیشاپیش ما دست به اسلحه خواهند برد، آن‌روز که لازم باشد در برابر دشمن بایستیم، بدون یک لحظه درنگ و توجه به هیچ چیز آمادة سر دادن باشیم، خون دادن باشیم.
ابرقدرت اسلام، از این آشیانة مقدس در حال جهانگیر شدن است، و شما سربازان این حرکت هستید. حواستان جمع باشد. اینجا هر دانشگاهی نیست. اینجا هر مؤسسه آموزش عالی نیست. اینجا هدفش خیلی مقدس‌تر از این حرف‌ها است. هوشیار باشید. جایگاه خودتان را بدانید. ما خواهیم رفت. و می‌خواهیم انسان‌هایی شایسته به عنوان فرزندان و عزیزان ما جای ما را بگیرند. فردای نیروی هوایی مال شماها است. ما هم مثل شماها یک موقعی همین‌جاها می‌نشستیم.
علمدارهای نیروی هوایی از توی همین جمع‌ها باید بیرون بیایند. این غافله در هر بخش اش غافله‌سالارش باید از شماها باشد. این است راهی که پیش‌بینی شده است.
اگر استادان ما در دانشگاه‌ها هنوز قرار است از تکنولوژی خارجی بترسند، ما این ترس را می‌ریزیم. ما مسئول هستیم که این کار را برای کشور بکنیم. و بعد دنیای اسلام، باید ببینید می‌شود اینگونه کار کرد. یک کشوری هشت سال توی جنگ جنگیده، و امروز یک ذره ای هم به کسی احتیاج ندارد.
این دانشگاه از نظر ابعاد نظامی در این کشور و در بین نیروهای مسلح این کشور و هیچ کشوری در جهان نباید دانشگاهی بهتر از اینجا باشد.
مگر مرزی در جهان در نظامی‌گری می‌توان باشد که، انسان‌های معتقد و مؤمنی مثل شما، آن مرزها در دسترسشان نباشد؟ شما باید یک نظامی سفت باشید. بی توجهی به این، بی‌توجهی به اصول ماست. خود شما باید پرچمدار این راه باشید.
از نظر اعتقاد و از نظر ایمان، ما افتخارمان بایداین باشد که سردمدار این راه در کشور باشیم. ما باید همة غرور و افتخار و عظمتتان برای این باشد که در مملکت به ما نگاه بکنند و به وجود ما افتخار کنند و لذت ببرند که چنین آدمهایی ما داریم. مسئولین خوشحال و سربلند باشند که ما این‌ها را داریم.
مقام معظم رهبری شخصاً معمار حرکت خودکفایی در نیروهای مسلح هستند. پایه‌گذار آن هستند. مؤسس و راهبر آن هستند. ای نها خیلی مهم است. عقیده و اجرای خودکفایی و برنام هریزی برای آن. مقام معظم رهبری طراحا ستقلال فکری و خودکفایی هستند. حتی در زمان امام (ره) حواسمان باشد، راه ما چنین راهی است و در کنارش مأموریت نیروی هوایی باید انجام شود. نیروی هوایی باید از قلمرو هوایی کلیه کشور دفاع بکند. به هر شکلی نگاه کنید کار شما کار مقدسی است. نظامی خوبی باشید و برای چنین امتی بمیرید. عرق بریزید و شب و روز فکر کنید. فکرمان و دستمان پینه ببندد از کار و از فکر. برای خودکفایی چنین امتی، این کار مقدس است.
ما مشکلات خودمان را خودمان حل می‌کنیم. ما دنبال تسهیلات هستیم برای شما. چون به فکر شما هستیم. شما فرزند من، برادر من، همه کس من، پاره جگر من هستید. شما هم باید این فکر را داشته باشید و آن را تعمیم دهید.»
 
امیرسرلشگر شهید منصور ستاری در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
پایان پیام/24
 نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: