آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 446     
فرمانده آسمانی

وام تصادف

یکی از همسنگران شهید ستاری از روحیه والای شهید ستاری و توجه ایشان به دیگر پرسنل در موقعیت‌های دشوار و بحرانی می‌گوید
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر ساعت 11:52

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، استوار یکم حسین افشاری پیشکسوت نیروی هوایی و از همسنگران شهی ستاری خاطره‌ای در رابطه با روحیه والای فرمانده نیروی هوایی و حمایت از دیگر پرسنل نیروی هوایی دارد که خواندنی است:

«در یکی از مأموریتها با عابری تصادف کردم و او بر اثر جراحات وارده فوت کرد . خانواده متوفی از من دیه می‌خواستند و من توانایی پرداخت مبلغ درخواستی آنها را نداشتم و می‌بایستی به زندان می‌رفتم.

همان روزها بر حسب اتفاق تیمسار ستاری را دیدم. ایشان از سال 1363 که در پدافند انجام وظیفه می‌کردم مرا می‌شناختند و از شیمیایی شدنم در جبهه اطلاع داشتند، لذا هر وقت من را می‌دیدند احوالم را می‌پرسیدند، با وضعی که داشتم موقعیت را مناسب دیدم و موضوع دیه را با تیمسار در میان گذاشتم.

چند روز بعد ، سرهنگ قشقایی صدایم زد و گفت: تیمسار ستاری به من گفته به شما بگویم نزد تیمسار رزاقی بروید و وامتان را دریافت کنید.

هنگامی که نزد تیمسار رزاقی رفتم ، دیدم 400 هزار تومان وام که 100 هزار تومان آن بلاعوض بود ، برایم در نظر گرفته‌اند .

در آن شرایط که برای 50 هزار تومان به این درو آن در می‌زدم ، آن مبلغ پول برایم خیلی حیاتی بود . لذا از شادی در پوست خود نمی‌گنجیدم . شهید رزاقی به شوخی به من گفتند: با تیمسار ستاری فامیل هستید؟

خندیدم و گفتم: -نه ! اما تیمسار بیشتر از فامیل در حق من لطف دارند.»

امیرسرلشگر منصور ستاری در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

پایان پیام/
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: