آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 438     
فرمانده آسمانی

چک تضمینی

فرمانده آسمانی نیروی هوایی، از هیچ تلاش و مردانگی برای حل مشکلات دیگرا فروگذار نمی‌کرد، روحیه‌ای که مثال‌زدنی بود.
۱۳۹۷ يکشنبه ۸ مهر ساعت 11:52
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، تیمسار غلامرضا آقاخانی از پیشکسوتان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و همسنگران شهید ستاری، خاطره‌ای از این شهید والامقام دارد که خواندنی است:
«برای مدتی بنده ، مسئولیت خرید و پیمانهای نیروی هوایی راعهده دار بودم . در یکی از معاملات ، متأسفانه ناخواسته به دام یکی از دلالهای بین المللی افتادم . او چند فقره چک تضمینی به من داد که همه قلابی و ساختگی بودند . من بدون اطلاع از این موضوع چکها را به حساب چند شرکت که از نیرو طلبکار بودند گذاردم . اما دو روز بعد ،‌از طرف بانک به من اطلاع دادند که چکها تقلبی است . بلافاصله به سراغ فردی که چکها را داده بود رفتم ، ولی او متواری شده بود . مستأصل شده بودم که چه کنم ، کار را از طریق مراجع قضایی به جریان انداختم .
روزی تیمسار ستاری مرا خواستند و گفتند: چه کار کردی ؟
گفتم: کارها دارد از سوی مراجع قضایی پیگیری می‌شود و ان شاء‌الله وصول خواهد شد !
تیمسار، چک تضمینی به مبلغ سیزده میلیون تومان از کشوی میزشان در آوردند و به دست من دادند و گفتند: این چک در جیبت باشد ، اگر یک موقع سازمان و نهادی که طلبکار است چیزی گفت و تحت فشار قرار گرفتی بگو امروز طلبم را وصول کرده‌ام . اگر می‌خواهید طلبتان را بپردازم و یا به حساب بریزم .
پنج ماه از این ماجرا می‌گذشت و من در این مدت چند بار خواستم چک را به ایشان بدهم ولی هر بار می گفتند : پیش شما باشد !
تا اینکه خوشبختانه به حول و قوه الهی توانستم طلب سازمان را وصول کنم و به حسابهای مربوطه بریزم . چک را بردم خدمت ایشان و گفتم : مشکل حل شد .
تیمسار ، خوشحال شدند و همان موقع تلفنی با جایی تماس گرفتند و گفتند: نگفتم آقا خانی نمی‌گذارد حق نیرو از بین برود ، طلبش را وصول کرده و چک خانة ما را هم آورده.
بعدها متوجه شدم تیمسار چند روز قبل از این ماجرا، در نارمک منزلی داشتند که فروخته بودند و هنگامی که می‌بینند من مستأصل مانده‌ام، چک فروش خانه‌شان را به صورت پشتوانه به من دادند .»
امیرسرلشگر منصور ستاری در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
 
 
 
پایان پیام/

 
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: