آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 435     
فرمانده آسمانی

دیدار استاد و شاگرد

معلم شهید منصور ستاری از ویژگی برجسته این شهید بزرگوار یعنی قدرشناسی می‌گوید، ویژگی که موجب می‌شد این فرمانده آسمانی نسبت به دوستان و آشنایان قدیمی بسیار حق شناس باشد.
۱۳۹۷ يکشنبه ۱ مهر ساعت 10:11
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، حسین بوبهرژ ، معلم شهید منصور ستاری در دوران جوانی خاطره‌ای از دیدار با اینش هید والامقام پس از سال‌ها دارد که خواندنی است:
 
«تیمسار نسبت به دوستان و آشنایان قدیمی بسیار حق شناس بودند . روزی یکی از دوستانم ، مشکلی داشت که به دست شهید ستاری حل می‌شد . آن دوست نزد من آمد و خواست تا به سبب آشنایی‌ام با ایشان کاری کنم تا مشکلش حل شود . به او گفتم تیمسار را من می‌شناسم ، اگر کاری از دستشان بر بیاید نسبت به من دریغ نخواهند کرد.
فردای آن روز به ستاد فرماندهی نیروی هوایی رفتم . وقتی به دژبانی رسیدم ، جلوم را گرفتند و پرسیدند : کی هستی و با چه کسی کار داری ؟ گفتم: با تیمسار ستاری کار دارم.
 
دژبان گفت: به دفتر ایشان بگویم چه کسی آمده‌اند؟
 
گفتم: روزی بنده معلم ایشان بوده‌ام.
 
هماهنگی‌های لازم انجام شد . بلافاصله سربازی آمد و مرا به دفتر ایشان راهنمایی کرد . هنوز به ساختمان فرماندهی وارد نشده بودم که تیمسار خودشان جلو در ساختمان به استقبال من آمدند . ایشان با گذاشتن احترام نظامی سلام دادند و مرا در آغوش کشیدند .
 
چند نفر افسر ارشد که در آنجا حضور داشتند از حرکت تیمسار متعجب شدند . تیمسار رو به آنها کرد و گفت: ایشان معلم من هستند .
 
سپس در حالی که دستم را در دستش گرفته بود و به گرمی می‌فشرد . مرا به دفتر کارش برد . ایشان پس از شنیدن حرف‌های من، با درایت خاصی آن مشکل را حل کردند.»

 امیرسرلشگر منصور ستاری در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پایان پیام/
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: