آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 423     
فرمانده آسمانی

آب و برق این جا را درست می‌کنم

شهید منصور ستاری به بیان یاران و همرزمانش، فرمانده‌ای بود که صرفاً فرمان‌دهی نمی‌کرد، بلکه هرجا لازم می‌دانست هم‌پا و هم‌گام دیگر نیروها، آستین بالا می‌زد و دست به‌کار می‌شد.
۱۳۹۷ جمعه ۱۵ تير ساعت 09:50

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، تیمسار ایرج نادر پور فرمانده پایگاه هوایی کیش و  از همراهان شهید ستاری، خاطره‌ای از این شهید والامقام دارد که خواندنی است:

«تیمسار ستاری، از پایگاه هوایی کیش بازدید می‌کردند و من نیز ایشان را همراهی می‌کردم . پس از اینکه بازدیدشان از نقاط مختلف پایگاه به اتمام رسید ، تصمیم داشتند در مورد پاره‌ای مسائل با مسئولان عمران کیش مذاکره‌ای داشته باشند . از این رو به طرف شهر حرکت کردیم .
هوا بسیار گرم و آفتاب داغ و سوزان کیش توان انجام هر گونه کاری را از آدم می‌گرفت . پس از اینکه مقداری از پایگاه دور شدیم ، در حالی که ماشین با سرعت نسبتاً زیادی جادة تفتیده از گرما را در می‌نوردید ، نگاهم به چهرة تیمسار افتاد . دیدم که به نقطه‌ای چشم دوخته و خیره خیره جایی را می‌نگرد . پس از چند لحظه ، انگار که چیز عجیبی دیده باشد ، دستور توقف ماشین را صادر کردند ، راننده بی‌درنگ ترمز کرد . تیمسار از ماشین پیاده شدند و به سمت یکی از تیرهای برق کنار جاده که خم شده بود ، رفتند . ما نیز در پی او از ماشین پیاده شدیم . هنگامی که به نزدیک تیر برق رسیدیم ، دیدیم ، خمودگی تیر باعث شکستگی خط لوله آبی که از کیش به پایگاه می‌رفت ، شده است .
تیمسار ستاری با دیدن این وضعیت و اینکه چرا تا به حال فرمانده آن پایگاه به فکر ترمیم آن نبوده است ناراحت شدند ، رو کردند به من و سرهنگ شریفی ( آجودانشان ) و گفتند :شما بروید کیش بنا، جرثقیل ، سیمان ، لوله کش و هر امکاناتی که لازم است از طرف من تهیه کنید و بیاورید . من تا موقعی که این جا هستم باید آب و برق پایگاه را درست کنم .
ایشان ، در آن هوای گرم و شرجی جزیره که انجام هر گونه کار و فعالیتی را مشکل می‌کرد ، در همان محل ایستادند تا ما از کیش لوازم مورد نیاز را آوردیم و تا ساعت 3 بعد از ظهر آنجا ماندیم تا کار انجام شد.»
امیرسرلشگر منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
 
پایان پیام/
 نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: