آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 422     
فرمانده آسمانی

دل‌جویی شهید ستاری از خانواده سرباز

مرحوم ثنایی از همرزمان شهید ستاری درباره توجه شهید ستاری فرمانده نیروی هوایی به پرسنل و حمایت این شهید والامقام از همنوعان می‌گوید.
۱۳۹۷ پنج شنبه ۷ تير ساعت 08:40

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، مرحوم مهندس سید مرتضی ثنایی از هرزمان شهید منصور ستاری جزو کشانی است که در کارها و پروژه‌های گوناگونی در کنار شهید ستاری بوده است. مرحوم ثنایی روایتی دارد از توجهی که شهید ستاری به پرسنل نیروی هوایی داشت:

«اواخر تابستان سال 1373 بود . یکی از سربازهایی که پیش ما خدمت می‌کرد ، در یک سانحه رانندگی ، به شدت مجروح شده بود . بلافاصله او را به بیمارستان نیروی هوایی رساندیم ، ولی بعد از دو روز بستری شدن در بیمارستان ، معالجات مؤثر واقع نشد و جان خود را از دست داد .
دوستان این سرباز در قسمت مربوطه حجله بستند و آن را با گل و عکس و چراغ تزیین کردند. همان روز تیمسار ستاری برای بازدید به محل کار ما آمدند و من با ایشان همراه شدم . تیمسار از دور که حجله را دیدند ، گفتند :
چرا آنجا حجله درست کرده‌اید؟
قضیه را گفتم و ایشان جزئیات را پرسیدند ، من توضیح دادم . تیمسار ، خیلی متأسف شدند و گفتند :چه کار کردید؟
گفتم :هماهنگی کرده‌ایم ، با هواپیمای « سی – 130 » جنازه را به محل سکونت در ماهشهر خوزستان حمل کنند .
تیمسار گفتند : خودت هم با آنها برو ! حتماً در مراسم چهلمش آنجا باش و از خانواده‌اش دلجویی کن . سپس نامه‌ای را برای خانوادة آن سرباز نوشتند . یک فقره چک هم به من دادند تا به خانوادة سرباز تحویل دهم .
من به اتفاق چند نفر از همکاران ، برای شرکت در مراسم چهلم وی به ماهشهر رفتیم . همگی با لباس نظامی بودیم و خانواده آن سرباز با دیدن ما ، بیش از حد خوشحال شدند .»
امیرسرلشگر منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
 
پایان پیام/
 نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: