آرشیو خبرمصاحبه ها و سخنرانی ها کد مطلب: 398     

بازگشت با شاخه‌های گل

مرد آسمان‌ها، همواره توجه و حواسش را همان میزان که به عرصه دفاع هوایی کشور داده بود، دلی گره خورده به جوان‌ها و نیروی انسانی از دانشگاهی و افسران نیروی هوایی داشت
۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن ساعت 14:01

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری، پدری کردن برای بچه‌های نیروی هوائی از ویژگی‌هایی است که او را در میان دیگر فرماندهان خاص کرده بود. شهید منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش، هر قدر که توجه و حواسش را که به عرصه دفاع هوایی کشور و کارهای نیروی هوایی سپرده بود،  به جوان‌ها و نیروی انسانی از دانشگاهی و افسران نیروی هوایی توجه داشت.

 

تیمسار غلامرضا آقاخانی، از هم دانشکده‌ای های شهید ستاری و کسی که در دانشگاه هوائی، در کنار این شهید بزرگوار بوده است، خاطره‌ای از توجه ستاری به این موضوع داردکه خواندنی است:

«روز شانزدهم آذر سال 1373، روز ناگواری برای نیروی هوایی بود. در این روز، یکی از دیگ‌های سیستم شوفاژ دانشگاه هوایی منفجر شد و بر اثر این حادثه تعدادی از دانشجویان این دانشگاه کشته و زحمی شدند.

ما بلافاصله، مصدومین را به بیمارستان نیروی هوایی انتقال دادیم. تیمسار ستاری زمانی‌که در جریان امر قرار گرفتند، بی‌درنگ خودشان را به بیمارستان رساندند و مثل پدری که فرزندان خودش مصدوم شده باشند، بالای سر تک‌تک بچه ها می‌رفتند. گونه‌هایشان را غرق در بوسه می‌کردند و خاک و خون را از روی صورت آنان پاک می‌کردند.

شهید ستاری، تا ساعت 11 شب در بیمارستان بودند. با توجه به سابقه بیماری وی، بنده و چندتن از دکترها که در آن‌جا حضور داشتند با اصرار زیاد از ایشان خواستیم که به خانه بروند و قول دادیم که صبح بالای سر مجروحین بمانیم و از آن‌ها مراقبت کنیم.

بالاخره با اصرار ما ساعت یازده شب بیمارستان را ترک کردند و به منزل رفتند. اما هنوز دو ساعت نگذشته بود که با شاخه‌های گل برگشتند و تا صبح بالای سر مجروحین ماندند.»

 

امیرسرلشگر منصور ستاری در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پایان پیام/

 

 
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: