آرشیو خبرهمسنگران شهید کد مطلب: 396     
با همسنگران شهید/

چرخش خدایی

شهید اردستانی از یاران و همرزمانی بود که در روزهای جنگ پابه‌پای شهید ستاری خاطره سازی کرد و در یاد و خاطره همرزمان خود باقی ماند.
۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن ساعت 13:46

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهید ستاری، همه کسانی که شهید مصطفی اردستانی را می شناسند می دانند که شهید در طول جنگ ساله ایران و در طی ماموریت هایی که رفته معجزات مختلفی را تجربه کرده است در این گزارش به یکی از این معجزات اشاره می کنیم.

در عملیات والفجر 8، از طرف شهید بابایی مسئول دستة پروازی بودم. روز سوم یا چهارم آزادسازی فاو بود. عراقی‌ها جلوی نیروهای پیادة ما مقاومت می‌کردند و آمادة حمله شده بودند. در همان ایام، نزد برادر رحیم صفوی فرمانده وقت نیروی زمینی سپاه رفتم. ایشان گفتند: شما چکار می‌توانید بکنید؟

گفتم: هر چه شما بخواهید، انجام می‌دهیم.

آن روز، پس از مشخص شدن هدف، با گروهم پرواز کردم. من آخرین هواپیمای دسته بودم که از زمین بلند شدم.

وضع آشفته‌ای بود. از هر طرف، گلوله می‌بارید. هر کدام از هواپیماها که می‌رفتند، صدمه دیده، برمی‌گشتند.

من صدمه دیدن یکی از هواپیماهای خودی را دیدم. آن هواپیما را « سروان اسدزاده » هدایت می‌کرد. ناگهان آتش گرفت و در حالی که از مسیر منحرف شده بود، با سر به زمین خورد و اسدزاده درجا به شهادت رسید. با این خبرها، شیطان وسوسة برگشتن را در دلم راه می‌داد، ولی ایمان به خدا تقویتم می‌کرد. به هر حال، با سرعت خیلی زیاد از اروند رد شدم.

ناگهان در عمق 10 کیلومتری خاک عراق، موشکی به هواپیمایم چنگ کشید. باک مرکزی هواپیما کنده شد و به سر بال هواپیما چسبید.

فکر نمی‌کنم تا الآن چنین حادثه‌ای اتفاق افتاده باشد. با دیدن این حالت، شروع کردم به خواندن آیه ای از قرآن و از اهل بیت (ع) کمک خواستم. بمبهای خود را رها کردم.

در این فکر بودم که بیرون بپرم یا نه. هواپیما از کنترل خارج شده بود. در همین افکار دست و پا می‌زدم که ناگهان حس کردم هواپیما در کنترل من است. پرنده‌ام چرخشی 180 درجه کرد و متوجه شدم با سرعت کم و در ارتفاع پایین، به سمت پایگاه در حرکت هستم. برایم عجیب بود! خودم هم نفهمیدم چطور هواپیما سریع چرخید و برگشت. به هر حال، با یک موتور، سالم و آرام روی باند نشستم.

وقتی پیاده شدم، زیر هواپیما را نگاه کردم. دیدم سوراخی حدود نیم متر زیر هواپیما ایجاد شده و موتور سمت چپ هم به طور کلی منهدم شده است. این سالم برگشتن را من، جز با امداد غیبی تفسیر نکردم. آن حادثه، تأثیر زیادی بر روحم گذاشت.

شهید مصطفی اردستانی، از یاران و هم‌پروازان شهید ستاری، در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پایان پیام/
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: