آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 392     

افتخار در چیست؟

خاطرات به جا مانده از شهدا فقط محدود به همرزمان و هم‌سنگرانشان نیست. شاید خواندنی ترین این خاطرات از زبان خانواده شهدا نقل شود، چون نگاه خاص شهدا به زندگی و جنگ در لباسی غیر از خدمت، رنگی خدایی تر دارد.
۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ بهمن ساعت 11:55

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهید ستاری، شبنم ستاری فرزند ارشد شهید سرلشگر منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش است که در حال حاضر پزشک متخصص زنان است. وی به واسطه فرزند نخست بودن مورد توجه و حمایت ویژه شهید قرار داشت و خاطرات زیادی از بودن با پدرش دارد. در خاطره ای از پدر شهیدش می گوید:

«شبی در کنار پدرم برنامه تلویزیون تماشا می کردم. خبرنگاری در حال مصاحبه با شهید رجایی بود، ایشان در آن وقت نخست وزیر بود و مراحل زندگی اش را از کودکی به بعد بازگو می کرد. او می گفت که چگونه از راه دست فروشی و دوره گردی، امرار معاش می کرده و...

من از شنیدن آن صحبتها ناراحت شدم و به پدرم گفتم:

- اگر یک مسئول رده بالای کشور چنین گذشته ای دارد، صلاح نیست آن را در تلویزیون به زبان بیاورد، زیرا سخنان او را یک مملکت می شنود و افراد ممکن است برداشتهای متفاوت کنند.

پدرم در جواب گفت: - دخترم، شرط این نیست که آدم از نعمت و ثروت به جایی برسد؛ بلکه اگر شخصی توانست از پایین ترین مراحل اجتماع با سعی و زحمت خودش به جایی برسد این برای او افتخار است و باید او را ستود.

من در آن زمان سخن پدرم را خوب نمی فهمیدم، ولی اکنون سخنان ایشان روش زندگی مرا تشکیل می دهد.»

امیرسرلشگر منصور ستاری در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پایان پیام/

 
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: