آرشیو خبردر نگاه دیگران کد مطلب: 389     

نظامی باید با افتخار زندگی کند

توجه جدی فرمانده آسمانی نیروی هوایی به معیشت پرسنل برای خدمت رسانی مطلوب از زبان همراهان او خواندنی است.
۱۳۹۶ شنبه ۱۴ بهمن ساعت 11:26

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهید ستاری، همواره حواسش به کارهای نیروی هوایی و بهتر شدن شدن شرایط دفاع هوایی کشور بود، به معیشت پرسنل نیروی هوایی توجهی جدی داشت.

سرهنگ رشید قشقایی فرمانده مهندسی رزمی نیروی هوایی و از همرزمان شهید سرلشگر منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش خاطره‌ای درباره این ویژگی شهید منصور ستاری بیان می‌کند که خواندنی است:

«به اتفاق تیمسار ستاری برای عیادت یکی از جانبازان به طرف بیمارستان نیروی هوایی می‌رفتیم. در بین راه به ایشان گفتم: بیمارستان از پرسنل پول کلانی میگیرد و پرسنل توانایی پرداخت آن را ندارند! ایشان که گویی حرف عجیبی شنیده باشند، در جوابم گفتند: . چیز دیگری در باره بیمارستان شنیده‌ام، فکر نکنم این طور باشد گفتم: حرفی را که میزنم از کسی نشنیده‌ام، دقیقا برای خود من اتفاق افتاده است.

ماجرای خودم و اینکه چگونه با من رفتار کرده‌اند و چه مبلغی پول برای انجام معاینات گرفته‌اند را برایشان شرح دادم. وقتی به بیمارستان رسیدیم، ایشان ابتدا به اورژانس رفتند و از بیماران سؤال کردند. سپس به نمایندگی خدمات درمانی مراجعه کردند و با چند نفر از مسئولان آنجا نیز صحبت کردند. به بخشهای دیگر بیمارستان سرکشی کردند و از چند نفر پرسنل که بستری بودند درباره جزئیات درمان و دریافت هزینه بیمارستان سؤال کردند.

تیمسار، پس از به دست آوردن اطلاعات کافی، رئیس بیمارستان و سایر مسئولین را خواستند و گفتند: از همین الان طرحی را پیش بینی کنید که خانواده و خود پرسنل در این بیمارستان به صورت رایگان معالجه شوند، من هزینه آن را تأمین می کنم. شما از همین فردا به طریقی که گفتم، عمل کنید، سپس طرح و نحوه پرداخت پول را به من ارائه کنید تا بررسی کنم! در ادامه صحبتشان فرمودند: نظامی باید با افتخار زندگی کند تا نزد خانواده اش شرمنده نباشد. چون اگر روحیه اش را از دست بدهد برای ما فقط جسدی می ماند که هیچ کاربردی ندارد!»

امیرسرلشگر منصور ستاری در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

پایان پیام/
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: