آرشیو خبرعملیات ها و دفاع مقدس کد مطلب: 381     

مشورت در هواپیما

شناخت فرصت‌های ارزشمند و استفاده از آن‌ها به بهترین شکل ممکن، ویژگی بارز سرلشکر شهید منصور ستاری بود.
۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ دي ساعت 16:59

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهید ستاری، شاید بیش از آن‌که فضا و فرصت برای انجام کاری ماندگار و حرکتی روبه جلو اثرگذار باشد، استفاده بهینه از فرصت‌ها است که می‌تواند راه‌گشا باشد. مهارت مهمی که در شهید منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش به خوبی نمایان بود.

تیمسار خلبان محمد دانشپور از همرزمان شهید ستاری و پیشکسوتان نیروی هوائی با بیان خاطره‌ای به این ویژگی اشاره کرد:

 

«شب بود که آجودان تیمسار ستاری به منزل ما زنگ زد و گفت:

- تیمسار فرمودند شما فردا ساعت ۷ صبح در فرودگاه مهرآباد حاضر باشید!

رأس ساعت مقرر، خود را به فرودگاه رساندم. تیمسار نیز به همراه تعدادی از معاونت های نیرو به فرودگاه آمده بودند، جلو رفتم و پرسیدم: - تیمسار! مقصد کجاست؟

گفتند: معلوم می شود، عجله نکنید!

سوار هواپیما شدیم و به طرف مقصدی که برای من نامعلوم بود، پرواز کردیم. تیمسار در طول پرواز سر صحبت را باز کردند و از من خواستند نظر خودم را راجع به گسترش هواپیماها در پایگاه‌های مختلف که قبلاً طرح آن را خدمتشان داده بودم به اطلاع ایشان برسانم.

در طول یک ساعت‌و‌نیم پرواز، من و ایشان راجع به این موضوع صحبت می کردیم. به مقصد که رسیدیم، ایشان از پایگاه بازدید کردند و سپس مهیای برگشت شدیم، دوباره، درون هواپیما، جلسه مشورتی ما برقرار شد و در طول مسیر ادامه بحث را پی گرفتیم. سفر به پایان دسید، ولی این سؤال برایم باقی بود که به راستی هدف تیمسار از همراه بردن من در این سفر چه بود؟

تتها جوابی که توانستم بیابم این بود که ایشان از فرصت‌ها بهترین استفاده را می‌برد.»

«امیرسرلشگر منصور ستاری در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

پایان پیام/24

 
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: