آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 365     

مطمئن بودم شخص مهمی خواهد شد

آدم ها را بر اساس نوع نگاه و آمالی که دنبال می کنند می توان شناخت. شهید ستاری نیز بر اساس علایق و تلاشی که داشت برای دوستان و همرزمان به یک الگو و نمونه بارز آدم موفق تبدیل شده بود.
۱۳۹۶ شنبه ۲۷ آبان ساعت 11:35

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهید ستاری، سیدمحمد صدری، در دوران تحصیل شهید منصور ستاری در مقطع دبیرستان، دبیر وی بود. او از کسانی است که می دانست راه و آینده این شهید روشن است و قطعا درجات عالی را طی خواهد کرد. در نقل قولی از دبیر شهید آمده است:

آن شهید، از سال ۱۳۴۰ تا ۱۳۴۳ در دبیرستان « پوینکا»، هفت کیلومتری روستای ولی آباد تحصیل می کردند و من دبیر زبان ایشان بودم.

گرچه از آن زمان سالهای زیادی میگذرد؛ اما به یاد دارم که در طول سال تحصیلی، بخصوص در سرمای سخت زمستان که سطح جاده از گل و لای چسبنده پوشیده می شد، ایشان با پای پیاده فاصله ولی اباد تا مدرسه را طی می کرد.

در ماههای مبارک رمضان با توجه به اینکه هنوز به سن بلوغ نرسیده بود، تمام ماه را روزه میگرفت و چون مجبور بود برای رسیدن به مدرسه، قبل از اذان صبح از خانه خارج شود، همیشه یک جانماز کوچک در جیبش داشت که در بین راه نمازش را میخواند.

ایشان از نظر فراگیری دروس، بسیار قوی و باهوش بود. من هر درس از انگلیسی را که می دادم، آن را کاملاً حفظ میکرد. به طوری که در آخر سال، تمام کتاب انگلیسی را از حفظ می دانست. این موضوع برای من شگفت آور بود و مرتب او را تشویق می کردم. همین امر باعث شده بود رابطه استاد و شاگردی ما به یک رابطه دوستانه مبدل شود.

من یکی از دلایل موفقیت ایشان را علاقه زیادش به زبان انگلیسی می دانم و زمانی به مطلع شدم به نیروی هوایی رفته اند، با توجه به توانایی هایی که در ایشان سراغ داشتم به دوستانم گفتم:

- ایشان حتماً به درجات بالا خواهند رسید و شخص مهمی خواهند شد.

اما باورم نمیشد روزی بیاید که من زنده باشم و شاگرد خوب و مهربانم در خاک آرمیده باشد. روحش شاد.

 

امیرسرلشگر منصور ستاری در 15 دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پایان پیام/
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: