آرشیو خبرمقالات و دست نوشته ها کد مطلب: 263     

نخستین حکم شهید ستاری بعد از انقلاب اسلامی چه بود

شهید منصور ستاری در دوران وقوع انقلاب اسلامی ایران در سال 1357، از جمله جوانان انقلابی و همراه حرکت مردم بود و در لباس ارتش، برای پیشبرد انقلاب تلاش های فراوانی کرد.
۱۳۹۴ شنبه ۱۱ مهر ساعت 11:34

 شهید منصور ستاری در دوران وقوع انقلاب اسلامی ایران در سال 1357، از جمله جوانان انقلابی و همراه حرکت مردم بود و در لباس ارتش، برای پیشبرد انقلاب تلاش های فراوانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهید ستاری، در نخستین روزهای انقلاب حاج سیدمحمد جواد پیشوایی از روحانیان انقلاب و از شاگردان امام خمینی(ره)، یکی از کسانی بود که مورد اعتماد رهبر کبیر انقلاب قرار گرفت و در 27 بهمن ماه؛ پنج روز پس از وقوع انقلاب اسلامی، به عنوان نماینده ایشان در بندر انزلی منصوب شد.

درست 3 روز پس از این انتصاب که با هدف ساماندهی امور و پیگیری حرکت انقلاب در آن شهر انجام شده بود، وی نامه ای به آیت الله ربانی شیرازی از اعضای کمیته مرکزی شورای انقلاب اسلامی می نویسد و از او درخواست می کند «سروان منصور ستاری» را به دلیل اینکه در دوران انقلاب «یار و همدل و مددکار» انقلابیون بودند برای ادامه فعالیت ها و «انجام امور سیاسی و اجتماعی» به این شهر مامور کند.

در متن کامل این نامه آمده است:

 

تهران، کمیته مرکزی شورای انقلاب اسلامی- محل اقامت امام خمینی      «57/11/30

جناب مستطاب حجت الاسلام آقای ربانی شیرازی دامت برکاته

با اهداء تحیات و سلام- به عرض می رساند جناب سروان ستاری دامت تاییداته از افسران شریف نیروی هوایی که از ابتداء حرکت، کمک و یار و مددکار بودند و به همراه 15 نفر از جوانان مجاهد تا بندرانزلی با ما بوده و در امور اصلاحی و کارهای کمیته بسیار موثر می باشند حضور حضرتعالی معرفی، لطف فرموده با تماس گرفتن فرماندهی، دوباره ایشان را برای انجام امور اجتماعی و سیاسی به این شهر اعزام و تشویق فرمایند.

مزید توفیقات آن جناب را آرزومندم

کمیته شورای انقلاب اسلامی شهرستان بندر انزلی

الحاج سیدمحمدجواد پیشوایی»
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: