آرشیو خبر کد مطلب: 241     
در دیدار با خانواده امیر سرلشگر شهید ستاری انجام شد

تجلیل رییس جمهوری از رشادت ها و فداکاری های سرلشگر شهید ستاری/شهید ستاری در زمینه خودكفایی نیروی هوایی تلاش و خدمات كم نظیری انجام داد

رییس جمهوری در ادامه دیدارهای مستمر خود با خانواده معظم شهدا، شامگاه چهارشنبه در منزل امیر سرلشگر شهید منصور ستاری حاضر شد و در فضایی صمیمی و معنوی به گفتگو با خانواده این شهید گرانقدر پرداخت.
۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۵ دي ساعت 10:04

 حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینكه شهید ستاری از جمله شخصیت های كم نظیر در كل نیروهای مسلح بود، گفت: این شهید بزرگوار یكی از نخبگان كشور بود كه با داشتن تحصیلات نظامی و اكادمیك از لحاظ اطلاعات نظامی كاملا به روز بود.

دكتر روحانی با تاكید بر اینكه شهید ستاری در زمینه خودكفایی نیروی هوایی تلاش و خدمات كم نظیری انجام داد، اظهارداشت:شهید ستاری پیوسته با این تاکید که ما خودمان می توانیم بسازیم، همیشه از طرحهای خودكفایی حمایت می كرد.
رییس جمهوری با بیان اینكه همه پرسنل نیروهای مسلح شهید ستاری را به عنوان فردی باسواد، نخبه و به روز می شناختند، گفت: شهید ستاری در دوران دفاع مقدس و بعد از جنگ همیشه در حال فعالیت و تلاش بود و همه ایشان را به عنوان فردی فوق العاده پركار می شناختند.
دكتر روحانی با اشاره به عملیات غرور آفرین والفجر ۸ ادامه داد: كار پدافند هوایی در این عملیات در تاریخ جنگ در كشور بسیار بی سابقه و عظیم بود و توانستیم در عرض چند هفته ۷۳ فروند هواپیمای دشمن را نابود كنیم.
رییس جمهوری تاكید كرد: شهید ستاری و شهید بابایی در راس این عملیات بودند و این كار بسیار عظیمی كه انجام گرفت در اثر توانمندی، هنر، تلاش و برنامه ریزی این عزیزان بود.
دكتر روحانی، استعداد فوق العاده، فداكاری، عطوفت و مهربانی را از دیگر ویژگیهای این شهید بزرگوار برشمرد و گفت: شهید ستاری نسبت به همه پرسنل نظامی عطوفت و مهربانی داشت و همه را به عنوان خانواده خود می دید.
رییس جمهوری با اشاره به سانحه هوایی نیمه دی ماه سال ۱۳۷۳ گفت: عزیزان و امیران ارتش كه در این حادثه به شهادت رسیدند از شخصیت های كم نظیر جنگ و انقلاب بودند.
دکتر روحانی در پایان خطاب به خانواده این شهید بزرگوار گفت: همه فرزندان و اعضای خانواده شهید ستاری دارای تحصیلات بالا، فرهیخته و با استعداد هستند و حضور دكتر سورنا ستاری در جلسات هیات دولت همیشه یاد این شهید بزرگوار را برای ما زنده نگه می دارد.
در این دیدار كه حجت الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهور در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهور نیز حضور داشتند،لوح تقدیری از سوی دكتر روحانی به خانواده این شهید تقدیم شد.
شهید منصور ستاری در نیمه دیماه سال ۱۳۷۳ در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در سانحه هوایی به همراه چند تن از مسئولان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: