فرمانده خستگی ناپذیر

شهید ستاری را به هیچ عنوان بیکار نمی دیدیم دائم مشغول کار بود و در اوقات فراغت هم در حال مطالعه و تحقیق بود. امیر ستاری آدمی بود که از ثانیه به ثانیه وقتش استفاده می کرد.

۱۳۹۸/۵/۲۷

فرمانده خستگی ناپذیر

سیم کشی قسمت تحتانی هواپیما کار بسیار سختی بود. هر کسی این کار را انجام می داد، 20 دقیقه بیشتر دوام نمی آورد، اما تیمسار ستاری چند ساعت کار کرد و از جایش تکان نخورد!

۱۳۹۸/۵/۲۶

شور «منصور»

عصیان رادار، عصبانی نکرده بود منصور را. و یاران را. رادار سمت یاب ای دی اس چهار (ADS4) دمی بعد، به کرنش در آمد. سر فرود آورد. رام شد. به راه شد. «منصور» خندید.

۱۳۹۸/۵/۲۳

شور «منصور»

عصیان رادار، عصبانی نکرده بود منصور را. و یاران را. رادار سمت یاب ای دی اس چهار (ADS4) دمی بعد، به کرنش در آمد. سر فرود آورد. رام شد. به راه شد. «منصور» خندید.

۱۳۹۸/۵/۲۳

دانشگاهی پر از خلبان‌های نخبه

شهید ستاری فرماندهی تک بعدی نبود. سعی داشت فراتر از وظایف و انتظاری که از او می رفت عمل کند. یکی از خدمات ارزشمند این شهید، تاسیس دانشگاه علوم و فنون هوایی بود.

۱۳۹۸/۵/۲۲

دانشگاهی پر از خلبان‌های نخبه

شهید ستاری فرماندهی تک بعدی نبود. سعی داشت فراتر از وظایف و انتظاری که از او می رفت عمل کند. یکی از خدمات ارزشمند این شهید، تاسیس دانشگاه علوم و فنون هوایی بود.

۱۳۹۸/۵/۲۲

روزی که ستاری همرزمش را تنبیه کرد!

ماموریت به خوبی انجام گرفته بود. اما در جلسه بررسی نقاط ضعف و قوت عملیات ناگهان شهید ستاری به من اشاره کرد و گفت: فاجانی را بازداشت کنید!

۱۳۹۸/۵/۱۹

اسطوره خستگی ناپذیر

هر کسی مصطفی اردستانی را می شناخت و با او همرزم بود، می دانست چه روحیه و توان بالایی دارد و در راه انجام وظیفه خستگی نمی شناسند.

۱۳۹۸/۵/۱۷

اشک شوق ستاری برای سلامتی همرزمانش

اغلب فرماندهان حاضر در دفاع مقدس از شاخصه های اخلاقی والایی برخوردار بودند. شهید ستاری به عنوان یکی از همین فرماندهان، تعهد و دلسوزی عجیبی نسبت به نیروهایش داشت.

۱۳۹۸/۵/۱۶

روزی که امیر ارتش لباس سربازی پوشید

غذای سربازها سرد شده بود. امیر ستاری اولین نفر جلو آمد و داخل ظرف خودش از همین غذا ریخت و به سربازها هم تعارف کرد جلو بیایند. پرسنل مهندسی بالا و پایین می رفتند که ˝قربان اجازه بدهید غذا را عوض کنیم˝ تیمسار قبول نکرد.

۱۳۹۸/۵/۱۵

«ستاری» و «بابایی» همرزمانی جدایی ناپذیر

«همرزم» واژه‌ای زیبا در دیباچه جنگ است که در میان اسامی ثبت شده در آن، نام شهیدان عباس بابایی و منصور ستاری درخشندگی خاصی دارد.

۱۳۹۸/۵/۱۴

مدیریت «منصور» کم نظیر بود

شهید ستاری دارای دو خصیصه بسیارمهم بود؛ مدیریت و انسان شناسی قوی. افراد را خوب شناسایی می كرد. یكی از اصول مهم مدیریت سازمان دهی و جایگزین كردن افراد در جایگاه خودشان است که ستاری به خوبی این نکته را رعایت می کرد .

۱۳۹۸/۵/۱۲

راز توجه شهید ستاری به فرودستان چه بود؟

روح بلند ستاری در کوره سختی های زندگی چنان آبدیده شده بود که هر کسی او را می شناخت، می دانست چه دیدی نسبت به افراد رنج کشیده دارد.

۱۳۹۸/۵/۹

ستاری هشت بار جواب رد شنید و باز اصرار کرد

سال ها پس از آنکه مستشاران امریکایی از ایران رفتند، این اعتماد و ایمان شخصی چون تیسمار ستاری بود که اعتماد به نفس را به نیروهایش منتقل کرد و باعث تعمیر بسیاری از هواپیماهای زمین گیر شده نیروی هوایی شد.

۱۳۹۸/۵/۸

یاد آن روزها بخیر

اشک در چشمان ستاری حلقه زده بود. هر وقت به یاد روزهای جنگ می افتاد دچار چنین حالتی می شد. با حسرت گفت: یاد آن روزها بخیر، چه حالت عرفانی و روحانی خوبی داشتیم! خوش به حال آن روزها... خوش به حال آن روزها...

۱۳۹۸/۵/۷

پابه پای سرباز

ماله به دست گرفت و همراه با سرباز وظیفه مهندسی رزمی، مشغول به کار بنایی شد. سرباز نمی‌دانست مردی که در کنار او ایستاده و در زیر آفتاب سوزان پایاه هوایی ملات را تولید می‌کند، کسی جز فرمانده نیروی هوایی نیست!

۱۳۹۸/۵/۶

کارنامه موفق ستاری در مرصاد

«مرصاد» آخرین عملیات دفاع مقدس بود که هرچند با غافلگیری نیروهای خودی آغاز شد، اما در انتها به شکست مفتضحانه منافقان ختم شد. عملکرد نیروی هوایی به فرماندهی شهید ستاری در این عملیات به گونه ای بود که مورد تشویق حضرت امام قرار گرفت.

۱۳۹۸/۵/۵

˝مرصاد˝ غرورآفرین

درست سی و یک سال پیش و در گرماگرم چنین روزی، دشمنان کوردل ایران و اسلام، سودای شیطنتی دیگر در سر داشتند. آتش خشم و کینه ای که با ˝مرصاد˝ هوشمندانه و قهرمانانه فرزندان برومند این سرزمین، ˝بی فروغ˝ شد.

۱۳۹۸/۵/۳

ایثار ستاری تمامی نداشت

کل منطقه آلوده به گازهای شیمیایی بود. پیرمرد جهادگر بدون ماسک روی لودر کار می کرد. ستاری از ماشین پیاده شد و به طرف پیرمرد رفت. ماسکش را درآورد و به او داد.

۱۳۹۸/۵/۲

شبی که بغض اردستانی ترکید

زمین لغزنده بود و هوا تاریک، به زحمت خودمان را به امامزاده رساندیم. جای دور افتاده ای بود. فانوسی که با خودمان آورده بودیم را روشن کردیم، شهید بابایی با صدای حزینش شروع به خواندن دعای کمیل کرد، بغض اردستانی ترکید و صدای ناله‌اش بلند شد.

۱۳۹۸/۵/۱

«جنگ شهرها» و عملکرد شهید ستاری در مقابله با آن

جنگ شهرها یکی از حربه های دشمن برای به شکست کشیدن ملت ایران در دفاع مقدس بود. حربه ای که در این سو، با ابتکار عمل افرادی چون شهید امیر منصور ستاری با سد محکمی رو به رو می شد.

۱۳۹۸/۴/۳۱