گفتار

فرمانده ذاتی

ستاری ساعت‌ها را چه در حال انجام کار، حین بازدید یا در دفترش می‌اندیشید و به چیزی می‌رسید و می‌گفت الان این کار را بکنید. خلبانان این موارد را در نظر میگرفتند و انتصاب ایشان برای فرمانده نیرو مورد قبول همه بود.

۱۳۹۸/۱۲/۱۴

دمی که مسیحایی بود

ذوق و شوق عجیبی برای گفتن دارد. هر خاطره‌ای را که با اشتیاق تعریف می‌کند، نکته دیگری به ذهن اش می‌آید و صمیمانه، به زبان می‌آورد. معتقد است روزهای دفاع مقدس، فرصتی بود برای دیدن و آموختن.

۱۳۹۸/۱۰/۲۳

ستاری یک متخصص بود

شهر آبدانان در استان ایلام، جایی بود که کارش را آغاز کرد. چند سالی را تا زمان آغاز انقلاب اسلامی به عنوان فرمانده ایستگاه پدافند هوایی در این منطقه فعال بود. پس از انقلاب قرار شد واحدهای نظامی به صورت شورایی اداره شوند و او به عنوان رییس شورا انتخاب ...

۱۳۹۸/۹/۱۰

نگاهی به اندیشه خودکفایی شهید ستاری؛

«نصر» «منصور» بر محدودیت

شهید منصور ستاری از ابتدا دریافته بود کسی جز کشور و مردمانش، همراه و یاور سختی‌ها نیستند، بر همین اساس بود که توانست در دوران پر تلاطم و سختی‌های محدودیت و جنگ، راه نیروی هوایی و دفاع از پهنه هوایی کشور را با خلاقیت و نوآوری‌های منحصر به‌فردش مدیریت ...

۱۳۹۸/۸/۲۹

کاری کرده بود کارستان

˝ستاری کاری کرده بود کارستان. در آن بمباران های شدید که ما نیاز به امنیت داشتیم برای انجام عملیات، طرحی پیاده کرد که برد موشک هایمان افزایش پیدا کرد و توانستیم هواپیماهای عراقی را بالاتر از سقف انتظار بزنیم.˝

۱۳۹۸/۸/۴

در اندیشه رستگاری بود

وقتی از شهید یاسینی که در فاصله بسیار اندکی از کوره آتش نشسته بود، درباره سکوت طولانی‌اش پرسیدم رو به من گفت: به عاقبتم می‌اندیشیدم.

۱۳۹۸/۷/۲۲

خلاقیتی که گردنه برفی را هموار کرد

سرمای طاقت‌فرسای همدان امان از بچه‌های راداری سوباشی بریده بود، اما در همان زمان که فکرها هم یخ بسته بود، «منصور» ایده جالبی را برای عبور اتوبوس از گردنه برفی مطرح کرد.

۱۳۹۸/۷/۲۰

مروری به نقش شهید ستاری در دفاع مقدس؛

ابتکارات شهید ستاری دفاع هوایی در ایران را متحول کرد

امیر سرلشکر شهید «منصور ستاری» فرمانده نیروی هوایی ارتش در دوران دفاع مقدس، در بحبوحه محدودیت‌ها و حملات دشمن بعثی، طرح‌های ماندگاری را به یادگار گذاشت که حاصلش صیانت از کشور و حفظ تمامیت آسمان کشور بود.

۱۳۹۸/۷/۳

مروری به نقش شهید ستاری در دفاع مقدس؛

ابتکارات شهید ستاری دفاع هوایی در ایران را متحول کرد

امیر سرلشکر شهید «منصور ستاری» فرمانده نیروی هوایی ارتش در دوران دفاع مقدس، در بحبوحه محدودیت‌ها و حملات دشمن بعثی، طرح‌های ماندگاری را به یادگار گذاشت که حاصلش صیانت از کشور و حفظ تمامیت آسمان کشور بود.

۱۳۹۸/۷/۳

پشت جلد

از آشیانه‌ برای جنگنده‌ها تا دغدغه آشیانه برای پرسنل

پروژه متازل مسکونی 515 واحدی تعاونی نهاجا، یکی از طرح‌هایی بود که با پیگیری شهید ستاری و همراهانش به سرانجام رسید.

۱۳۹۸/۶/۹

حقی که فرمانده بر گردن خود می‌دانست

شهید منصور ستاری، لحظه‌ای را جز در اندیشه بهتر شدن نگذراند و به همان میزان که مسائل دفاعی را مورد توجه جدی قرار می‌داد، زندگی روزمره هم‌وطنان برایش حائز اهمیت بود. او همواره از حقی می‌گفت که مردم بر گردن او و همراهانش دارند و برای ادای این دین، از هی...

۱۳۹۸/۶/۵

مدیریت «منصور» کم نظیر بود

شهید ستاری دارای دو خصیصه بسیارمهم بود؛ مدیریت و انسان شناسی قوی. افراد را خوب شناسایی می كرد. یكی از اصول مهم مدیریت سازمان دهی و جایگزین كردن افراد در جایگاه خودشان است که ستاری به خوبی این نکته را رعایت می کرد .

۱۳۹۸/۵/۱۲

یاد آن روزها بخیر

اشک در چشمان ستاری حلقه زده بود. هر وقت به یاد روزهای جنگ می افتاد دچار چنین حالتی می شد. با حسرت گفت: یاد آن روزها بخیر، چه حالت عرفانی و روحانی خوبی داشتیم! خوش به حال آن روزها... خوش به حال آن روزها...

۱۳۹۸/۵/۷

ایثار ستاری تمامی نداشت

کل منطقه آلوده به گازهای شیمیایی بود. پیرمرد جهادگر بدون ماسک روی لودر کار می کرد. ستاری از ماشین پیاده شد و به طرف پیرمرد رفت. ماسکش را درآورد و به او داد.

۱۳۹۸/۵/۲

تا آخر ایستاده ایم

شهید منصور ستاری نمونه بارزی از یک ارتشی ولایتمدار بود که چون خود را وقف خدمت به اسلام و انقلاب کرد، زندگی اش رنگ خدایی گرفت. او از بازماندگان نسلی بود که آوینی در خصوص شان گفته است: ˝ما در جنگ انسان دیدیم ما یافتیم آن چرا که دیگران نیافتند˝.

۱۳۹۸/۴/۲۳

دژ مستحکم اراده‌ها پیروز میدان محدودیت‌ها

غرب در دوران دفاع مقدس با حمایت‌های خود آتش بر آتش حملات دشمن علیه کشورمان می‌افزود اما خلاقیت‌ها و نوآوری فرماندهانی چون شهید ستاری دژی بود مستحکم در برابر هجمه محدودیت‌ها و توان متخاصمان که فزونی می‌یافت.

۱۳۹۸/۴/۲۲

خلأ بزرگ در نیروی هوایی

با شهادت تیمسار ستاری، نیروی هوایی فرماندهی لایق را از دست داد و با شهادت اردستانی، یکی از دوستان قدیمی و خوب خودم را از دست دادم و بسیار غمگین شدم.

۱۳۹۸/۳/۲۲

پرواز بر فراز ناو آمریکایی

به محض این‌که وارد ایران شدیم، شهید ستاری طبق هماهنگی قبلی روی رادیو گفت: «یک سال درجه هر دو نفرتان را می گیرم تا دفعه بعد به دستور عمل کنید.» چند دقیقه بعد هردو فروند در امیدیه به سلامت به زمین نشستیم. اما یک ساعت بعد جناب ستاری به امیدیه آمد و خیلی...

۱۳۹۸/۳/۱۹

رد انقلاب در دل و جان منصور

منصور، به یاد مجروحانی که اگر زنده باشند نیاز به کمک دارند، افتاد. پا به دو گذاشت. پاهایش بر زمین گلی، سنگین حرکت می کرد و به زحمت گام برمی داشت. شلوارش سراپاگلی شده بود و کتانی‌هایش هم.

۱۳۹۸/۲/۳۱

افتخاری دیگر

او در هر درجه و پستی که بود سعی داشت تا با پرواز های عملیاتی و بهره‌گیری از مهارت خاصی که در طول جنگ به دست آورده بود، برای آموزش به سایرین، روش‌های مناسب را به طور عملی انتقال دهد.

۱۳۹۸/۲/۱۶

به نیروی هوایی نیا

بدون این كه تیمسار متوجه شود، تمام كارهای اداری ایشان را به عنوان یك ستاری نآشنا، انجام دادم. قرار شد كه دو روز بعد در فرماندهی لجستیكی نیروی هوایی و در تخصص خودش مشغول به خدمت شود

۱۳۹۸/۱/۱۴

پدر مهربان نیروی هوایی

همراه و همسنگر شهید ستاری معتقد است این فرمانده آسمانی یک انسان معنوی همه بُعدی بود. متعالی بود. پدر خانواده‌ی نیروی هوایی بود.

۱۳۹۸/۱/۱۰

هدیه غیرمنتظره

شب که به پایگاه رسیدیم، شنیدم که یک کامیون هدیه از طرف دفتر فرماندهی برای بچه ها آورده‌اند، هدیه‌ای که از سوی فرمانده بود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸

استاد تمام عیار

شهید ستاری تجربیات و دستاوردهای ناب خود در عرصه دفاع هوایی و کنترل شکاری را با تسلط بالایی که به این عرصه داشت، در کلاس‌های آموزشی به شاگردانش منتق می‌کرد.

۱۳۹۷/۱۱/۷

نشدنی‌هایی که شدنی شد

راهی که فرمانده آسمانی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آغازگر آن بود، راه تازه‌ای را در عرصه تأمین نیازهای فناورانه و حیاتی نه تنها در نیروی هوایی، بلکه در فرهنگ «باور به توانستن» به یادگار گذاشت.

۱۳۹۷/۹/۶

نام رمز پدافند هوایی

سخنان شنیده نشده‌ای از «حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، که در دوران دفاع مقدس عضو شورای عالی دفاع و معاون جانشین فرماندهی کل قوا بود در باره تلاش‌های رزمندگان و تلاشگران پدافند هوایی در ادامه می‌آید.

۱۳۹۷/۸/۲۸

فرمانده آسمانی

احساس بی سرپرستی نمی‌کردم

فرمانده آسمانی نیروی هوایی ارتش، تلاش خود را به همان میزان که برای اعتلای نیروی هوایی صرف می‌کرد، به خانواده و معیشت پرسنل نیز توجهی ویژه داشت.

۱۳۹۷/۷/۲۱

فرمانده آسمانی

دیدار استاد و شاگرد

معلم شهید منصور ستاری از ویژگی برجسته این شهید بزرگوار یعنی قدرشناسی می‌گوید، ویژگی که موجب می‌شد این فرمانده آسمانی نسبت به دوستان و آشنایان قدیمی بسیار حق شناس باشد.

۱۳۹۷/۷/۱

فرمانده آسمانی

قطعات داخلی با برچسب خارجی

داشتن توانمندی در ساخت تجهیزات به دست متخصصان ایرانی و خودکفایی از باورهای محکم شهید ستاری بود و در این راه از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نمی‌کرد.

۱۳۹۷/۶/۲۷

فرمانده آسمانی

تو هم مثل همه

برابری و عدالت، راهی بود که مردان خدا در تکاپوی آن بودند و شهید منصور ستاری فرمانده آسمانی نیروی هوایی نیز در همین راه گام برمی‌داشت.

۱۳۹۷/۶/۲۰