امیر ارتش و لباس خاکی

غذای سربازها سرد شده بود. امیر ستاری اولین نفر جلو آمد و داخل ظرف خودش از همین غذا ریخت و به سربازها هم تعارف کرد جلو بیایند. پرسنل مهندسی بالا و پایین می رفتند که ˝قربان اجازه بدهید غذا را عوض کنیم˝ تیمسار قبول نکرد.

۱۳۹۹/۱/۲

کفش‌های کتانی

منصور وقتی به درس خواندن مشغول است، حواسش به هیچ چیز نیست، مگر این‌که شب بشود و چشمش کتاب رانبیند.

۱۳۹۸/۹/۲۰

«یاسین» رونمایی شد

نخستین هواپیمای جت آموزشی-رزمی ساخت ایران رسما با حضور فرماندهان عالیرتبه نظامی رونمایی شد.

۱۳۹۸/۷/۲۷

اوج در اوج

یکی از همرزمان شهید ستاری از روزهایی می‌گوید که این مرد آسمانی در پروژه اوج با حمایت و کمک به شکل گرفتن پروژه‌های نوآورانه و مبتکرانه، زمینه‌ساز ورود نیروی هوایی به عرصه خودکفایی و توانمندی شد.

۱۳۹۸/۷/۷

بگذار از من ناراحت شود نه از نظام!

وقتی پای عشق و تعهد به نظام اسلام پیش می آمد، شهید ستاری حاضر بود تقصیرها را به گردن بگیرد تا مبادا در نظر یک فرد نسبت به نظام اسلامی کوچکترین تغییری صورت بگیرد.

۱۳۹۸/۶/۳

بهانه‌ای برای لغو دستور

شهید یاسینی در حالی که نگران به نظر می رسید، رو به من کرد و گفت: من در جریان بخشنامه ممنوعیت انتقال پرسنل به صورت تنبیهی نبودم، شخصی را به همدان منتقل کرده‌ام، فکر کنم در حال تسویه حساب است. می خواهم به طریقی از انتقال او جلوگیری کنید، ولی طوری عمل ک...

۱۳۹۸/۴/۱۷

به طراوت آسمان و به اقتدار کوه

شما کجا سراغ دارید هواپیمای سنگین تانکر، دو الی سه ساعت در خاک دشمن در آسمان غوطه ور باشد تا بتواند به موقع به هواپیماهای شکاری سوخت برساند تا پایگاه دشمن را در مرز اردن بمباران کند. اینها حماسه است. اینها بزرگترین فیلمهای سینمای تاریخ جهان است. چه س...

۱۳۹۸/۴/۱۰

سفارش قانونی

در نیمه های راه آهسته از او پرسیدم: «در نامه چی نوشتی؟» ابتدا ساکت ماند و چیزی نگفت. چند لحظه بعد، گفت: «می خواستی چی بنویسم؛ نوشتم طبق قانون در مورد نامبرده عمل شود!»

۱۳۹۸/۴/۹

موفقیت چشمگیر

شهید خلعتبری اطمینان داد طوری ناوچه را بزند که کشتی تجاری صدمه ای نبیند. سپس با یک فروند موشک «ماوریک» چنان به دماغه ناوچه زد که چندین متر آن را از کشتی تجاری جدا کرد و به قعر آب فرستاد.

۱۳۹۸/۳/۸

خدمات ماندگار شهید ستاری به نیروی هوایی

از ابتکارهای فرمانده آسمانی نیروی هوایی در عملیات والفجر ۸ ایجاد یک دفاع متحرک بود که به افزایش توان دفاع هوایی، تسخیر آسمان منطقه نبرد و در نتیجه کسب موفقیت در روی زمین و فتح فاو منجر شد.

۱۳۹۸/۲/۲۲

از رادار تا پرواز

شهید منصور ستاری، برای آموختن پراشتیاق و آماده بود، اگرچه فرماندهی را بر عهده داشت و مشغله فراوان احاطه‌اش کرده بود، برای اعتلای نیروی هوایی گام‌های بلندی برداشت و خودش آستین همت بالا زد.

۱۳۹۸/۲/۱۵

گفتار

فرمانده ذاتی

تیمسار خلبان فریدون علی مازندرانی از ویژگی‌های شهید ستاری و شاخصه‌های این شهید والامقام می‌گوید.

۱۳۹۸/۱/۱۷

فرمانده آسمانی

تشویق به کار خیر و صادقانه

شهید منصور ستاری یکی از همین نابغه‌ها بود و توانایی‌هایی داشت که دیگران کم‌تر از ویژگی‌ها برخوردار بودند. ویژگی او در قابلیت‌های علمی و فنی بود.

۱۳۹۷/۱۲/۲۵

نگاهی سایه‌گسترده بر همه

شهید ستاری همان اندازه که حال و هوای دفاع هوایی را مهم می دانست و از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کرد، هرگاه مشکلی از پرسنل نیروی هوایی مشاهده می‌کرد، برای حل آن اهتمام می‌ورزید.

۱۳۹۷/۱۲/۴

روایتی از فرمانده آسمانی نیروی هوایی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب،

طراز انقلابی

سرلشکر شهید ستاری فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش به واقع یک نمونه کامل از افراد در طراز انقلاب اسلامی ایران است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۰

فرمانده آسمانی

مشکلات‌مان را خودمان حل می کنیم

صحبت‌‌های فرمانده آسمانی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیدبخش‌ بود و راهگشا. مسیر را برای آنان که می‌خواستند وارد میدان شوند روشن می‌کرد و برای پابه عرصه گذاشته‌ها، هدایت‌بخش بود. متن زیر بخشی از صحبت‌های شهید ستاری در جمع کارکنان و دانشگاهی...

۱۳۹۷/۸/۲۷

گفتگو با مرحوم سرکار خانم دخیل زواره فرد، مادر شهید منصور ستاری؛

لحظه خاص پذیرش مسئولیت

پسرم کنارم بود که رادیو خبر انتصابش را اعلام کرد. خودش چیزی به ما نگفته بود. یادم است آن شب سر سفره بودیم که خبر این انتصاب را از رادیو شنیدیم. خودش هم سر سفره بود. من به او اعتراض کردم که در این بحبوبه جنگ چرا باید چنین مسؤولیتی را بپذیرد؟

۱۳۹۷/۸/۱۲

به آقا قول دادم

شهید ستاری به واقع معماری آینده نگر برای سیستم پدافند هوایی كشور بود با راه اندازی تأسیسات و امكانات جدید تعمیر و نگهداری و ... توان نگهداری نیرو را تقویت و به چندین برابر قدرت قبلی ارتقا داد.

۱۳۹۷/۳/۱۲

خدمتگذاری به خانواده ها

رسیدگی به خانواده شهدا را وظیفه خود می دانست و در خفا و بدون بردن نامی از ایشان، کمک های شهید ستاری به دست خانواده شهدا و ایتام می رسید.

۱۳۹۷/۲/۲۴

این هواپیما باید امروز پرواز کند

پرواز پرنده‌هایی که به دست متخصصان داخلی تعمیر و آماده شدند یکی از تجربه‌های ارزشمند در عرصه توانمندی نیروی هوائیی بود؛ کار مهمی که مرد آسمان‌ها بر روی آن تأکید ویژه‌ای داشت.

۱۳۹۷/۱/۲۸

سخنرانی شهید ستاری در جمع دانشجویان دافوس آجا:

«خودکفایی» از «اندیشیدن» آغاز می‌شود

خودکفایی از همین جا شروع می شود، یعنی فکر کردن و تفکر در زمینه خودکفایی.

۱۳۹۷/۵/۱

مردی که تا پایان کار می‌ماند

پیگیری کارها تا آخرین مراحل ویژگی بارزی بود که شهید منصور ستاری بر آن اهتمام ویژه‌ای داشت.

۱۳۹۷/۱/۱۵

لانه کبوتران

پشتکار شهید ستاری در تامین نیازها و تجهیزات بومی برای پدافند هوای ارتش در دوران مدیریتشان مثال زدنی بود و برای پیگیری و تامین این نیازها معتقد بودند که اگر هشتاد بار هم به در بسته بخورند باز هم از تلاش درست بر نمی دارند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۰

به توانایی‌هایتان ایمان دارم

شهید منصور ستاری در حد توان کارهای نیروی هوایی را با وجود تمامی مشغله‌هایی که یک فرمانده نیروی هوائی داشت، خودش پیگیری می‌کرد و به پیشبرد کارها می‌شتافت.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳

بازگشت با شاخه‌های گل

مرد آسمان‌ها، همواره توجه و حواسش را همان میزان که به عرصه دفاع هوایی کشور داده بود، دلی گره خورده به جوان‌ها و نیروی انسانی از دانشگاهی و افسران نیروی هوایی داشت

۱۳۹۶/۱۱/۲۸

تعجب نظامی چینی

باور به داشته های ملی یکی از مهم ترین عوامل توسعه هر کشوری است، داشته های انسانی و فنی که تنها راه نجات کشور از بحران ها و مشکلات اقتصادی و اجتماعی است. شهید ستاری از کسانی بود که به جوانان و ایده های آنها ایمان داشت و با همین باور نیز پدافند نیروی ه...

۱۳۹۶/۱۱/۱۹

روزه مسافر

به اعتقاد بسیاری از همرزمان شهید ستاری، پایبندی این شهید بزرگوار به نکات ریز معنوی نکته‌ای است که ایشان را در نزد دیگران قابل احترام تر می‌کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۲

به توانایی‌هایتان ایمان دارم

شهید منصور ستاری در حد توان کارهای نیروی هوایی را با وجود تمامی مشغله‌هایی که یک فرمانده نیروی هوائی داشت، خودش پیگیری می‌کرد و به پیشبرد کارها می‌شتافت.

۱۳۹۶/۱۰/۲۶

سخنان مهم و تازه منتشرشده شهید ستاری در دانشگاه هوایی

مشکلات‌مان را خودمان حل می‌کنیم

ما خواهیم رفت. و می‌خواهیم انسان‌هایی شایسته به عنوان فرزندان و عزیزان ما جای ما را بگیرند.

۱۳۹۶/۱۱/۲

سخنرانی شنیده‌نشده‌ای از دکتر روحانی

ستاری اسم رمز پدافند بود

« اگر امروز به نوارهای ضبط شده بیسیم جبهه ها در دوران دفاع مقدس گوش کنید می بینید تا عملیات شروع می شود، فرمانده گردانها از خط مقدم می گویند ستاری کجاست؟»

۱۳۹۶/۱۱/۲