فرمانده آسمانی

دیدار استاد و شاگرد

معلم شهید منصور ستاری از ویژگی برجسته این شهید بزرگوار یعنی قدرشناسی می‌گوید، ویژگی که موجب می‌شد این فرمانده آسمانی نسبت به دوستان و آشنایان قدیمی بسیار حق شناس باشد.

۱۳۹۷/۷/۱

از تبار آسمان

کمک به خانه

اصرار فایده نداشت. حرف حاجی یک کلام بود. حرفش دو تا نمی شد. او باید می ماند و مثل هر روز صبح، با مادر می رفت پی دوشیدن گاوها و فخری خانه را آب و جارو و اتاق‌ها را مرتب میکرد.

۱۳۹۷/۶/۳۱

فرمانده آسمانی

قطعات داخلی با برچسب خارجی

داشتن توانمندی در ساخت تجهیزات به دست متخصصان ایرانی و خودکفایی از باورهای محکم شهید ستاری بود و در این راه از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نمی‌کرد.

۱۳۹۷/۶/۲۷

فرمانده آسمانی

تو هم مثل همه

برابری و عدالت، راهی بود که مردان خدا در تکاپوی آن بودند و شهید منصور ستاری فرمانده آسمانی نیروی هوایی نیز در همین راه گام برمی‌داشت.

۱۳۹۷/۶/۲۰

فرمانده آسمانی

حضور تا آخرین لحظه

فرمانده آسمانی نیروی هوایی ارتش جمهوری یارو همراه رزمنده‌ها بود و رسیدگی به امور آنان را از اولویت‌های خود می‌دانست.

۱۳۹۷/۶/۱۲

فرمانده آسمانی

بگذار از من ناراحت شود

راه حل‌هایش برای مسائل گوناگون دلسوزانه بود و راهگشا حتی اگر موجب می‌شد دشواری‌های خودش چندبرابر شود.

۱۳۹۷/۶/۲

فرمانده آسمانی

برای کسب روحیه به مشهد بروید

فرمانه آسمانی نیروی هوایی، توجه‌اش را به همان اندازه که به مسائل کلان نیروی هوایی متمرکز کرده بود، به وضعیت نیروها هم توجهی ویژه داشت.

۱۳۹۷/۵/۲۶

فرمانده آسمانی

بازرس ویژه

درایت و هوش شهید منصور ستاری زبانزد بود و همراهانی که فرصتی برای درک حضور این شهید والامقام داشتند، از این ویژگی فرمانده فقید نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفتنی‌های زیادی دارند.

۱۳۹۷/۵/۱۶

فرمانده آسمانی

آتش در هواپیما

در پایگاه ، اولین کسی که خودش را به هلی کوپتر رساند ، تیمسار ستاری بود. او در حالی که اشک شوق می‌ریخت ما را محکم در آغوش گرفت و گفت خدا را شکر می‌کنم که شما را دوباره به من بازگرداند

۱۳۹۷/۵/۷

سخنرانی شهید ستاری در جمع دانشجویان دافوس آجا:

«خودکفایی» از «اندیشیدن» آغاز می‌شود

خودکفایی از همین جا شروع می شود، یعنی فکر کردن و تفکر در زمینه خودکفایی.

۱۳۹۷/۵/۱

فرمانده آسمانی

آب و برق این جا را درست می‌کنم

شهید منصور ستاری به بیان یاران و همرزمانش، فرمانده‌ای بود که صرفاً فرمان‌دهی نمی‌کرد، بلکه هرجا لازم می‌دانست هم‌پا و هم‌گام دیگر نیروها، آستین بالا می‌زد و دست به‌کار می‌شد.

۱۳۹۷/۴/۱۵

فرمانده آسمانی

دل‌جویی شهید ستاری از خانواده سرباز

مرحوم ثنایی از همرزمان شهید ستاری درباره توجه شهید ستاری فرمانده نیروی هوایی به پرسنل و حمایت این شهید والامقام از همنوعان می‌گوید.

۱۳۹۷/۴/۷

فرمانده آسمانی

تفریح یا کار؟

فرمانده آسمانی نیروی هوایی ارتش، کارها را با جدیتی خاص شخصاً پیگیری می‌کرد چراکه کار را نوعی تفریح می‌دانست.

۱۳۹۷/۴/۱

به آقا قول دادم

شهید ستاری به واقع معماری آینده نگر برای سیستم پدافند هوایی كشور بود با راه اندازی تأسیسات و امكانات جدید تعمیر و نگهداری و ... توان نگهداری نیرو را تقویت و به چندین برابر قدرت قبلی ارتقا داد.

۱۳۹۷/۳/۱۲

خاطره ای از مادر

کسانی که دنیا را تکان داده اند در استعدادهای طبیعی نابغه نبوده اند ولی در یک صفت ممتاز بوده اند؛ ثبات و استقامت.

۱۳۹۷/۲/۳۰

آخرین لباس

مرد خدا بودن کار سختی است و از عهده هر کسی برنمی آید، تنها کسی می تواند به مال و منصب پشت کند که وارسته و دلگسسته از دنیا باشد.

۱۳۹۷/۲/۲۲

با لباس سربازی

شهید منصور ستاری علاوه بر مدیریت امور کلان نیروی هوایی، هرجا که لازم بود آستین بالا می‌زد و در کنار دیگر نیروها، کارها را پیش می‌برد.

۱۳۹۷/۱/۱۹

بازگشت با شاخه گل

مرد آسمان‌ها، همواره توجه و حواسش را همان میزان که به عرصه دفاع هوایی کشور داده بود، دلی گره خورده به جوان‌ها و نیروی انسانی از دانشگاهی و افسران نیروی هوایی داشت

۱۳۹۷/۱/۱۹

روزه مسافر

به اعتقاد بسیاری از همرزمان شهید سرلشکر منصور ستاری، پایبندی این شهید بزرگوار به نکات ریز معنوی نکته‌ای است که ایشان را از دیگران متمایز می‌کرد.

۱۳۹۷/۱/۱۸

مردی که تا پایان کار می‌ماند

پیگیری کارها تا آخرین مراحل ویژگی بارزی بود که شهید منصور ستاری بر آن اهتمام ویژه‌ای داشت.

۱۳۹۷/۱/۱۵

عملکرد درخشان شهید ستاری در جهاد خودکفایی

روزهای دشوار جنگ و محدودیت‌های ایجاد شده از سوی آمریکا، تأمین تجهیزات در بخش‌های گوناگون نیروی هوایی را دشوار کرده بود اما تدبیر و درخشش خلاقانه شهید ستاری درآن مقطع تاریخی به کمک آمد.

۱۳۹۷/۱/۱۴

به بهانه سال‌روز رونمایی از نخستین هواپیمای ساخت ایران؛

پرستویی که با توانمندی ایرانی بال و پر گرفت

پرستو، نخستین پرنده‌ای بود که شانزدهم فرودین ماه 1367 به آرزوهای کشور برای تحقق خودکفایی در نیروی هوایی و تولید هواپیمایی مبتنی بر توانمندی و دانش فنی ایران واقعیت بخشید و به عنوان نخستین هواپیمای ساخت ایران به پر گرفتن در آسمان بال و پر گرفت.

۱۳۹۷/۱/۱۵

دقت قابل توجه

ماکت‌های کوچک و بزرگ هواپیما، به عنوان ابزاری کارآمد در دستان شهید ستاری، با توانمندی این شهید والامقام زمینه ساز بهره‌گیری برای انجام کارهای بزرگ شد

۱۳۹۶/۱۲/۲۱

به توانایی‌هایتان ایمان دارم

شهید منصور ستاری در حد توان کارهای نیروی هوایی را با وجود تمامی مشغله‌هایی که یک فرمانده نیروی هوائی داشت، خودش پیگیری می‌کرد و به پیشبرد کارها می‌شتافت.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳

بازگشت با شاخه‌های گل

مرد آسمان‌ها، همواره توجه و حواسش را همان میزان که به عرصه دفاع هوایی کشور داده بود، دلی گره خورده به جوان‌ها و نیروی انسانی از دانشگاهی و افسران نیروی هوایی داشت

۱۳۹۶/۱۱/۲۸

دقت قابل توجه

ماکت‌های کوچک و بزرگ هواپیما، به عنوان ابزاری کارآمد در دستان شهید ستاری، با توانمندی این شهید والامقام زمینه ساز بهره‌گیری برای انجام کارهای بزرگ شد

۱۳۹۶/۱۱/۲۲

نمیتوانم در خانه مردم بروم

شهید ستاری از آن دسته آدم هایی است که در فضای خانه و کار خاطرات زیادی از خود به یادگار گذاشته که هر کدام سرشار از درس و دلدادگی است. خاطراتی که شنیدن آن خالی از لطف نیست.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

افتخار در چیست؟

خاطرات به جا مانده از شهدا فقط محدود به همرزمان و هم‌سنگرانشان نیست. شاید خواندنی ترین این خاطرات از زبان خانواده شهدا نقل شود، چون نگاه خاص شهدا به زندگی و جنگ در لباسی غیر از خدمت، رنگی خدایی تر دارد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

نقش فرماندهی خلاقانه پدافند هوایی در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛

خلاقیت و دفاع جانانه‌ای که به ماندگاری رسید

عمل نیروی هوایی ارتش به همت فرماندهان، خلبانان، متخصصان و سایر منابع انسانی خویش از یک جانب با حضور چشمگیر در صحنه های مبارزات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مقابله با هر گونه تهدید درونمرزی یا برونمرزی و حضور در مقطع حساس پیروزی شکوهمند انقلاب اسلام...

۱۳۹۶/۱۱/۱۵

نظامی باید با افتخار زندگی کند

توجه جدی فرمانده آسمانی نیروی هوایی به معیشت پرسنل برای خدمت رسانی مطلوب از زبان همراهان او خواندنی است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴