آرشیو خبرزندگینامه کد مطلب: 319     

پیام نیروی هوایی ارتش به مناسبت سالگرد بیعت همافران با امام خمینی(ره)

پیام نیروی هوایی ارتش به مناسبت سالگرد بیعت همافران با امام خمینی(ره)
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ بهمن ساعت 17:52

 حرکت شجاعانه کارکنان نیروی هوایی ارتش در 19 بهمن 1357 که بحق می‌توان آن را از ایام الله نامید، شکننده‌ترین ضربات را بر پیکر رژیم شاهنشاهی وارد آورد به نحوی که در این روز، نظامیان متعهد نیروی هوایی، با حضور در اقامتگاه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در مدرسه رفاه و بیعت با حضرت امام خمینی(ره)، سندی از افتخار، حماسه، رشادت و ایمان را بر برگ‌های زرین انقلاب اسلامی افزودند.

 
بیعت تاریخی جمعی از کارکنان نیروی هوایی ارتش با امام خمینی(ره) در 19 بهمن 1357 موجب شتاب قابل توجه سرعت پیروزی انقلاب شده و مجاهدتی بزرگ به شمار می‌آمد به نحوی که امام خمینی(ره) در این رابطه خطاب به کارکنان نیروی هوایی فرمودند: «کاری که شما عزیزان در روز 19 بهمن انجام دادید از حیث معنویت، بزرگترین و با ارزشترین کارها بود. آن روزی که شما در معرض خطر بودید اما از جان گذشته و به اسلام پیوستید و از سپاه اسلام شدید.
 
روز تاریخی اقدام نیروی هوایی در بیعت با امام و انقلاب، نقطه عطف و اثرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی و نشان ‌دهنده جوهره نیروهای مسلح و همدلی آنها با آرمان‌های ملت بزرگ و انقلابی ایران و نیز بیانگر این است که نیروهای مسلح همیشه با ملت، برای ملت و در مسیر دفاع از ملت قرار داشته است.
 
حرکت کارکنان نیروی هوایی در آغازین روزهای انقلاب اسلامی را به مثابه اعلام آمادگی همیشگی نیروهای مسلح برای فداکاری تا پای جان برای ملت و نظام مقدس ایران اسلامی است. امید، همبستگی و همتی که با حرکت متهورانه کارکنان نیروی هوایی در بیعت با امام خمینی (ره) در 19 بهمن ماه سال 1357 در روح انقلاب دمیده شد، هیچگاه از ذهن و یاد ملت قدر شناس ایران اسلامی نخواهد رفت.              
 
 روابط عمومی ارتش در پایان پیام خود ضمن ادای احترام به روح پر فتوح شهدا و امام شهدا و نیز اعلام بیعت مجدد با آرمان‌های امام و انقلاب و تبعیت محض از فرامین فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی)، مهمترین درس اقدام شجاعانه و خط شکنی بزرگ نیروی هوایی در نوزدهم بهمن سال ۵۷ را اقدامِ به هنگام و لزوم حرکت رو به جلو با نگاه امیدوارانه به آینده دانسته و افزوده است: نیروى هوایى و مجموعه نیروهاى مسلح جمهوری اسلامی ایران، مظهر ایستادگى ملت ایران می‌باشند که همواره سرزنده و پرتحرک با استفاده‌ از سه‌ عنصر، احساس‌ تعهد و تکلف‌، موقع‌ شناسی‌ و دشمن‌شناسی‌ و بهره‌گیری‌ از نیروی‌ انسانی‌ متعهد و سرمایه‌های‌ تجهیزاتی‌ خود تحت فرماندهی داهیانه مقام عظمای ولایت، رو به‌ جلو گام‌ بر می‌دارند.نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  
کد امنیتی: