دور تا دور این باغ جای پای من است

روزهای جوانی را برای تحصیل در خانه‌ای در ورامین گذراند، خانه‌ای که روایت‌های ناگفت بسیاری از تلاش شبانه‌روزی‌اش برای پیشرفت و اعتلا دارد و نوید فرمانده‌ای زمینی با روحی آسمانی می‌دهد.

۱۳۹۷/۷/۳۰

فرمانده آسمانی

اگر هشتاد بار هم پاسخ منفی بدهی

هیچ کاری را نشدنی نمی‌دانست و برای هر بن‌بستی راهی متصور بود، به طوری‌که بسیاری از اقدامات خوب و اثرگذار با همین روحیه فرمانده آسمانی نیروی هوایی به سرانجام رسید.

۱۳۹۷/۷/۱۸

از تبار آسمان

کمک به خانه

اصرار فایده نداشت. حرف حاجی یک کلام بود. حرفش دو تا نمی شد. او باید می ماند و مثل هر روز صبح، با مادر می رفت پی دوشیدن گاوها و فخری خانه را آب و جارو و اتاق‌ها را مرتب میکرد.

۱۳۹۷/۶/۳۱

تیمسار این همه اطلاعات را از کجا آورده بود؟

شهید منصور ستاری، علاوه بر تجربه و دانش بالایی که داشت، استعداد و نبوغ را دستمایه ارائه بسیاری از طرح‌های خلاقانه خود کرده بود

۱۳۹۷/۱/۲۷

بازگشت با شاخه گل

مرد آسمان‌ها، همواره توجه و حواسش را همان میزان که به عرصه دفاع هوایی کشور داده بود، دلی گره خورده به جوان‌ها و نیروی انسانی از دانشگاهی و افسران نیروی هوایی داشت

۱۳۹۷/۱/۱۹

لانه کبوتران

پشتکار شهید ستاری در تامین نیازها و تجهیزات بومی برای پدافند هوای ارتش در دوران مدیریتشان مثال زدنی بود و برای پیگیری و تامین این نیازها معتقد بودند که اگر هشتاد بار هم به در بسته بخورند باز هم از تلاش درست بر نمی دارند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۰

برگی دیگر از افتخارات پدافند هوایی ایران؛

سایت راداری که بعثی‌ها را عاجز کرد

هدایت و راهبری شهید ستاری در روزهای پر تلاطم جنگ تحمیلی و تلاش کارکنان سایت رادار سوباشی، واقع در همدان، به عنوان یکی از مهمترین سایتهای راداری کشور در زنجیره عظیم پدافند هوایی، نقشی مهم در عرصه دفاع هوایی کشورمان ایفا کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

نگویید نمی‌شود

از ناشدنی‌ترین‌ها راهی می‌یافت و با ابتکار و پشتکاری که داشت، برای انجام دادن سخت‌ترین کارها آستین بالا می‌زد

۱۳۹۶/۱۱/۱

تلاش در حال بیماری

فرمانده آسمانی نیروی هوائی ارتش جمهوری اسلامی ایران مدتی را که بیمار بود و در دوران نقاهت به سر می‌برد دست از کار نکشید و در تلاش برای بهتر ساختن وضع نیرو بود.

۱۳۹۶/۱۰/۲۹

ناگفته هایی از منش منصور ستاری؛

فرمانده‌ قلب‌ها

توانمندی شهید ستاری در سه عرصه دانش تخصصی، عملیاتی و فرماندهی خصوصیت بارزی بود که کم‌تر فرمانده‌ای از آن برخوردار بود و در کنار آن با نگاه خالصانه‌ای که داشت، بر قلب‌ها مدیریت می‌کرد.

۱۳۹۶/۹/۲۱

گام‌های بزرگ تا خودکفایی و توانمندی

شهید ستاری بر طرح‌هایی که موجب می‌شد نیازی از کشور تأمین یا گامی به سوی پیشرفت برداشته شود تاکید داشت و برای تحقق این دست طرح‌ها و کارهای نوآورانه، از هیچ تلاش و حمایتی فروگذار نمی‌کرد.

۱۳۹۶/۹/۸

گام‌های بزرگ تا خودکفایی و توانمندی

شهید ستاری بر طرح‌هایی که موجب می‌شد نیازی از کشور تأمین یا گامی به سوی پیشرفت برداشته شود تاکید داشت و برای تحقق این دست طرح‌ها و کارهای نوآورانه، از هیچ تلاش و حمایتی فروگذار نمی‌کرد.

۱۳۹۶/۹/۸

نگاه منصور ستاری به خانواده

همسر شهید منصور ستاری از نامه‌ای می‌گوید که در نخستین سال ازدواج توسط این شهید نوشته شده است.

۱۳۹۶/۸/۹

شاخصه‌های فرماندهی سرلشگر شهید منصور ستاری به روایت همرزمان

مثبت‌اندیشی یکی از ویژگی‌های شهید ستاری بود

یکی از مقاطع درخور توجه زندگی شهید منصور ستاری دوران دانشگاه این شهید است که ناگفته‌های زیادی از ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی ایشان از زیان هم‌دانشگاهیانی که بعدها دوستان صمیمی و همرزمان او در عرصه دفاع مقدس شدند نهفته است.

۱۳۹۶/۸/۹

ابتکار یک فرمانده و برتری هوایی ایران در جنگ نفت‌کش‌ها

توانمندی و تلاش فرماندهی نیروی هوایی و شبکه کنترل پدافند هوایی ارتش در طول دوران دفاع مقدس موجب شد تا با وجود تمامی حملات زمینی دریایی و هوایی تولید نفت با قوت بر روی سکوها ادامه یابد و صادرات آن متوقف نشود.

۱۳۹۶/۷/۲۲

یادداشتی از شهید ستاری به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

بهترین دوستان و رفیقان من کارگران و سربازان نیروی هوایی هستند

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس شروع جنگ تحمیلی به کشورمان یادداشتی از شهیدسرافراز منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش در دوران دفاع مقدس بازنشر می شود.

۱۳۹۶/۷/۱

متن پیام امام خمینی به شهید ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

متن پیام امام خمینی به شهید ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت سالگرد عملیات آفندی مرصاد

۱۳۹۵/۱/۲۱

از مجموعه مقالات شهیدستاری منتشرشده در مجله ماشین:

انواع ماهواره های نظامی

شهیدستاری با تحقیق به روی ماهواره های مختلف درحوزه نظامی این گروه از ماهواره ها را به شش دسته تقسیم می کند.

۱۳۹۴/۱۱/۱۳

هوانوردی و سجایای اخلاقی و عاطفی

تیمسارسرلشکرشهید ستاری سالها با اسم مستعار مهندس علی امامی و امضای « م . س » و ... مقالاتی را به مجلات ماشین ارائه می داد که آخرین مقاله این شهید بزرگوار در سال 73 پس از شهادتش در آن مجله منتشر شد.

۱۳۹۴/۱۱/۱۱

مقالات شهید ستاری چاپ شده در مجله ماشین

تیمسارسرلشکرشهید ستاری سالها با اسم مستعار مهندس علی امامی و امضای « م . س » و ... مقالاتی را به مجلات ماشین ارائه می داد که آخرین مقاله این شهید بزرگوار در سال 73 پس از شهادتش در آن مجله منتشر شد.

۱۳۹۴/۱۱/۷

نشریه آموزش جنگ الکترونیکی

نشریه آموزش جنگ الکترونیکی

۱۳۹۴/۱۰/۲۲

تقدیر امام خمینی (ره) از فرماندهان نیروی هوایی و هوانیروز

امام خمینی ( ره ) در مرداد ماه سال 67 در نامه ای از تلاش ها و رشادت های ستاری و انصاری از فرماندهان نیروی هوایی و هوانیروز دوره دفاع مقدس تقدیر کردند

۱۳۹۴/۹/۱۰

نگاه شهید ستاری در لحظه پدر شدن

پدرها دو بار عاشق می شوند؛ بار دومش، وقتی است که پدر می شوند. فرقی ندارد که فرزندشان دختر باشد یا پسر. دوباره عاشق شدن شان، رد خور ندارد. عاشق که می شوند، شاعر می شوند. فرقی ندارد که شاعر باشند یا کاسب باشند یا کارگر باشند یا نظامی. منصور ستاری هم وق...

۱۳۹۴/۸/۶

نخستین حکم شهید ستاری بعد از انقلاب اسلامی چه بود

شهید منصور ستاری در دوران وقوع انقلاب اسلامی ایران در سال 1357، از جمله جوانان انقلابی و همراه حرکت مردم بود و در لباس ارتش، برای پیشبرد انقلاب تلاش های فراوانی کرد.

۱۳۹۴/۷/۱۱

شهید منصور ستاری

دست نوشته

دست نوشته

۱۳۹۳/۱۰/۱۰

اسناد

احکام و اسناد

.

۱۳۹۳/۹/۲۹

شهید منصور ستاری

اسناد به جا مانده

۱۳۹۳/۱۱/۲۸

شهید منصور ستاری

دستخطی از رهبر فرزانه انقلاب

۱۳۹۴/۳/۳۱