فعالیت‌های زیرساختی فرمانده آسمانی نیروی هوایی:

ستاری پس از جنگ چه کرد؟

آیا شهید منصور ستاری صرفاً مرد میدان جنگ بود؟ آیا در حوزه زیرساختی هم کاری انجام داد یا خلاقیت او صرفاً به عرصه نظامی و دفاعی محدود می‌شد؟

۱۳۹۷/۱۰/۳۰

با حضور فرماندهان و خانواده‌های شهدا

بیست و چهارمین سالگرد شهید ستاری و یارانش گرامی داشته شد

آیین گرامی‌داشت بیست‌وچهارمین سالگرد شهادت شهید منصور ستاری فرمانده فقید نیروی هوایی ارتش و یاران ایشان در ستاد فرماندهی نهاجا با حضور معاون هماهنگ کننده ارتش، فرمانده نیروی هوایی ارتش، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، جمعی از فرماندهان و خانواده‌های...

۱۳۹۷/۱۰/۱۵

مقارن‌با بیست‌وچهارمین سالگرد شهادت فرمانده نیروی هوایی و یارانش،

سومین «منصور» منتشر شد

سومین شماره ویژه نامه منصور به مناسبت بیست و چهارمین سالگرد شهادت شهید منصور ستاری با گفت‌وگوها و خاطراتی درباره ابعاد ویژه این شهید والامقام منتشر شد

۱۳۹۷/۱۰/۱۴

از تبار آسمان

سوگ رفتن حاج حسن

از توی خانه‌ها صدای شیون به‌گوش می‌رسید. یکی شوهرش را صدا می‌زد و یکی بابا، بابا می‌کرد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۰

فرمانده آسمانی:

نفوذ نابغه در عمق دل‌ها

سرتیپ رضوی از همرزمان شهید ستاری درباره مأموریتی که از سوی شهید ستاری به او محول شده بود عنوان می‌کند: در آن قرارگاه به عنوان نماینده ارتش، مأموریتم این بود که امکانات و تجهیراتی راکه سه نیرو دارند بررسی کنم. فرمانده قرارگاه اشکالات خود از هر واحد را...

۱۳۹۷/۱۰/۴

فرمانده آسمانی

زمانی‌که «منصور» به آرزویش رسید

کوچک سازی سایت‌های موشکی، یکی دیگر از کارهای انجام شده در طول عملیات والفجر 8 است که با این ابتکار، بخ شهای کم‌تر ضروری و سنگین را از سامانه موشکی حذف کردیم.

۱۳۹۷/۹/۲۲

«اوج» پرواز پرنده‌های بومی

شهید ستاری آخرین بار به من گفت که این‌ها با ما نیستند و خودت به فکر ساخت این هواپیما باش و کامپوزیت شاپ را توسعه بده.

۱۳۹۷/۹/۱۹

ناگفته هایی از زوایای فنی و اخلاقی شهید ستاری:

یافتن راه حلی که آمریکایی ها نگفته بودند

نوآوری واژه‌ای جدانشدنی از کارهای شهید ستاری است. کلیدواژه‌ منحصر به‌فرد فرمانده آسمانی نیروی هوایی، کلید گشایش درهای بسته و راه‌های نرفته بود.

۱۳۹۷/۹/۱۲

نکته های ناب و دست اول فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش از زندگی و شهادت منصو

منصور به‌دنبال چه بود؟

فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و همسنگر شهید ستاری درباره این شهید والامقام می‌گوید: ستاری به دنبال تجلی زیبایی‌های خلقت خداوند در نیروی هوایی بود.

۱۳۹۷/۹/۱۰

نشدنی‌هایی که شدنی شد

راهی که فرمانده آسمانی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آغازگر آن بود، راه تازه‌ای را در عرصه تأمین نیازهای فناورانه و حیاتی نه تنها در نیروی هوایی، بلکه در فرهنگ «باور به توانستن» به یادگار گذاشت.

۱۳۹۷/۹/۶

نام رمز پدافند هوایی

سخنان شنیده نشده‌ای از «حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، که در دوران دفاع مقدس عضو شورای عالی دفاع و معاون جانشین فرماندهی کل قوا بود در باره تلاش‌های رزمندگان و تلاشگران پدافند هوایی در ادامه می‌آید.

۱۳۹۷/۸/۲۸

فرمانده آسمانی

مشکلات‌مان را خودمان حل می کنیم

صحبت‌‌های فرمانده آسمانی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیدبخش‌ بود و راهگشا. مسیر را برای آنان که می‌خواستند وارد میدان شوند روشن می‌کرد و برای پابه عرصه گذاشته‌ها، هدایت‌بخش بود. متن زیر بخشی از صحبت‌های شهید ستاری در جمع کارکنان و دانشگاهی...

۱۳۹۷/۸/۲۷

بازگشت از سفر کره

طرح فرهنگی

شهید ستاری، همان اندازه که به طرح‌های دفاعی و رزمی نیرو توجه داشت، در اندیشه طرح‌ها و لازمه‌های فرهنگی نیروی هوایی بود.

۱۳۹۷/۸/۲۶

نگاهی به زندگی فرمانده نیروی هوایی از آغاز تا عروج:

فرمانده‌ای که از جنس «آسمان» بود

از کودکی تا فرماندهی، راهش روشن بود و قدم‌هایش استوار؛ فرمانده آسمانی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در مسیری گام برداشت که نتیجه‌اش تحول و پیشرفت بود.

۱۳۹۷/۸/۱۵

نگاهی به جت جنگنده کوثر از آغاز:

«کوثر» جنگنده یا سازنده

جنگنده کوثر که توسط مهندسان و متخصصان کشورمان بومی‌سازی شده است، پیشینه و ویژگی‌هایی دارد که در این گزارش به برخی از آن‌ها پرداخته می‌شود.

۱۳۹۷/۸/۱۴

نگاهی به جت جنگنده کوثر از آغاز:

«کوثر» جنگنده یا سازنده

جنگنده کوثر که توسط مهندسان و متخصصان کشورمان بومی‌سازی شده است، پیشینه و ویژگی‌هایی دارد که در این گزارش به برخی از آن‌ها پرداخته می‌شود.

۱۳۹۷/۸/۱۴

گفتگو با مرحوم سرکار خانم دخیل زواره فرد، مادر شهید منصور ستاری؛

لحظه خاص پذیرش مسئولیت

پسرم کنارم بود که رادیو خبر انتصابش را اعلام کرد. خودش چیزی به ما نگفته بود. یادم است آن شب سر سفره بودیم که خبر این انتصاب را از رادیو شنیدیم. خودش هم سر سفره بود. من به او اعتراض کردم که در این بحبوبه جنگ چرا باید چنین مسؤولیتی را بپذیرد؟

۱۳۹۷/۸/۱۲

غذای ساده

ساده زیستی تنها یک ویژگی از فرمانده آسمانی نیروی هوای ارتش جمهوری اسلامی ایران نبود، بلکه در جان و کالبدش جریان داشت و به آن عمل می‌کرد.

۱۳۹۷/۸/۹

دور تا دور این باغ جای پای من است

روزهای جوانی را برای تحصیل در خانه‌ای در ورامین گذراند، خانه‌ای که روایت‌های ناگفت بسیاری از تلاش شبانه‌روزی‌اش برای پیشرفت و اعتلا دارد و نوید فرمانده‌ای زمینی با روحی آسمانی می‌دهد.

۱۳۹۷/۷/۳۰

فرمانده آسمانی

وام تصادف

یکی از همسنگران شهید ستاری از روحیه والای شهید ستاری و توجه ایشان به دیگر پرسنل در موقعیت‌های دشوار و بحرانی می‌گوید

۱۳۹۷/۷/۲۵

فرمانده آسمانی

بیا خانه آخرت بسازیم

برای تحقق بخشیدن به کارهای نیمه‌تمام و روی زمین‌مانده تلاش بی وقفه‌ای داشت وبا همین روحیه، بسیاری از فعالیت‌ها را به جلو برد.

۱۳۹۷/۷/۲۳

فرمانده آسمانی

احساس بی سرپرستی نمی‌کردم

فرمانده آسمانی نیروی هوایی ارتش، تلاش خود را به همان میزان که برای اعتلای نیروی هوایی صرف می‌کرد، به خانواده و معیشت پرسنل نیز توجهی ویژه داشت.

۱۳۹۷/۷/۲۱

فرمانده آسمانی

اگر هشتاد بار هم پاسخ منفی بدهی

هیچ کاری را نشدنی نمی‌دانست و برای هر بن‌بستی راهی متصور بود، به طوری‌که بسیاری از اقدامات خوب و اثرگذار با همین روحیه فرمانده آسمانی نیروی هوایی به سرانجام رسید.

۱۳۹۷/۷/۱۸

فرمانده آسمانی

ترفندی که مؤثر افتاد

هوش و ذکاوتش مثال زدنی بود و در مواقعی که همه راه را برای حل مشکل بسته می‌دیدند، با نوآوری و خلاقیت راهی تازه می‌یافت.

۱۳۹۷/۷/۱۷

فرمانده آسمانی

هر موقع مشکلی داشتید زنگ بزنید

شهید منصور ستاری هم فرمانده بود و هم یک دوست، هر جا که مشکلی را در بخشی از نیرو یا یکی از پرسنل می‌دید، بدون معطلی به کمک و حل مشکل می‌شتافت.

۱۳۹۷/۷/۱۶

فرمانده آسمانی

آرزوی 33ساله

آرزوهای زیادی برای اعتلا و پیشرفت نیروی هوایی در سر داشت.آرزوهایی که برای به واقعیت پیوستنشان از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کرد.

۱۳۹۷/۷/۱۰

فرمانده آسمانی

چک تضمینی

فرمانده آسمانی نیروی هوایی، از هیچ تلاش و مردانگی برای حل مشکلات دیگرا فروگذار نمی‌کرد، روحیه‌ای که مثال‌زدنی بود.

۱۳۹۷/۷/۸

یادی از یک عملیات موفق دفاع مقدس

«کمان ۹۹» ضربه‌ای کاری بر پیکره نیروی هوایی ارتش بعثی

˝عملیات کمان ۹۹˝ یک روز پس از آغاز حمله ارتش بعثی به خاک ایران انجام شد، عملیاتی که در آن نیروی هوایی ایران با ۱۴۰ فروند جنگنده به خاک عراق حمله کرد.

۱۳۹۷/۷/۳

فرمانده آسمانی

می‌خواهم سختی کارتان را حس کنم

امیر سرلشکر منصور ستاری فرمانده فقید ارتش نیروی هوایی ارتش لحظه‌ها راغنیمت می‌شمرد و حتی لحظه‌ای برای پیشبرد کار این نیرو تعلل نمی‌کرد

۱۳۹۷/۷/۳

فرمانده آسمانی

دیدار استاد و شاگرد

معلم شهید منصور ستاری از ویژگی برجسته این شهید بزرگوار یعنی قدرشناسی می‌گوید، ویژگی که موجب می‌شد این فرمانده آسمانی نسبت به دوستان و آشنایان قدیمی بسیار حق شناس باشد.

۱۳۹۷/۷/۱