با همسنگران شهید/

چرخش خدایی

شهید اردستانی از یاران و همرزمانی بود که در روزهای جنگ پابه‌پای شهید ستاری خاطره سازی کرد و در یاد و خاطره همرزمان خود باقی ماند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۸

تعجب نظامی چینی

باور به داشته های ملی یکی از مهم ترین عوامل توسعه هر کشوری است، داشته های انسانی و فنی که تنها راه نجات کشور از بحران ها و مشکلات اقتصادی و اجتماعی است. شهید ستاری از کسانی بود که به جوانان و ایده های آنها ایمان داشت و با همین باور نیز پدافند نیروی ه...

۱۳۹۶/۱۱/۱۹

نمیتوانم در خانه مردم بروم

شهید ستاری از آن دسته آدم هایی است که در فضای خانه و کار خاطرات زیادی از خود به یادگار گذاشته که هر کدام سرشار از درس و دلدادگی است. خاطراتی که شنیدن آن خالی از لطف نیست.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

افتخار در چیست؟

خاطرات به جا مانده از شهدا فقط محدود به همرزمان و هم‌سنگرانشان نیست. شاید خواندنی ترین این خاطرات از زبان خانواده شهدا نقل شود، چون نگاه خاص شهدا به زندگی و جنگ در لباسی غیر از خدمت، رنگی خدایی تر دارد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

این‌ها مهمان هستند

شهید منصور ستاری فرمانده‌ای بود که اعتلای نیروی هوایی و سربلندی به ایران را در اولویت قرار داده بود.

۱۳۹۶/۱۱/۴

ببینم چه‌کار می‌توانم بکنم

شهید ستاری توانمندی علمی و فنی خود را با کوشش و پشتکار ترکیب کرده بود و از هیچ تلاشی برای صرف این توانمندی در راه ارتقای توانمندی دفاعی کشور فروگذار نمی‌کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۳

تلاش در حال بیماری

فرمانده آسمانی نیروی هوائی ارتش جمهوری اسلامی ایران مدتی را که بیمار بود و در دوران نقاهت به سر می‌برد دست از کار نکشید و در تلاش برای بهتر ساختن وضع نیرو بود.

۱۳۹۶/۱۰/۲۹

به توانایی‌هایتان ایمان دارم

شهید منصور ستاری در حد توان کارهای نیروی هوایی را با وجود تمامی مشغله‌هایی که یک فرمانده نیروی هوائی داشت، خودش پیگیری می‌کرد و به پیشبرد کارها می‌شتافت.

۱۳۹۶/۱۰/۲۶

سخنرانی شنیده‌نشده‌ای از دکتر روحانی

ستاری اسم رمز پدافند بود

« اگر امروز به نوارهای ضبط شده بیسیم جبهه ها در دوران دفاع مقدس گوش کنید می بینید تا عملیات شروع می شود، فرمانده گردانها از خط مقدم می گویند ستاری کجاست؟»

۱۳۹۶/۱۱/۲

ناگفته های از زندگی نابغه پدافند هوایی

منصور ستاری از آمریکا تا نارمک

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از همان روزهای آغاز فعالیتش در نیروی هوایی درخشان بود چنان‌که دستی بر آتش قلم داشت و علاوه نوشتن مجلات مختلف، مهارت بالا در از کارهای فنی و تخصصی، از همان آغاز راه، در مسیر اعتلا و ارزشمندتر شدن قرار داشت.

۱۳۹۶/۹/۱۵

الگوی واقعی «ما می توانیم» بود

مرد آسمان‌ها را به عنوان یک نابغه در عرصه دفاع هوایی می‌شناسند اما این نبوغ محدود به نیروی هوایی نبودو بخش‌های دیگر هم از هوش سرشار شهید ستاری بهره می‌بردند.

۱۳۹۶/۹/۷

هیچ راهی جز ماندن نداریم

از روحیات فرماندهان جنگ همین بس که با مدیریت جهادی خود تلاش می کردند تا کمترین آسیب به نیروها برسد.

۱۳۹۶/۹/۳

خاطره ای از برادر شهید؛

لباس شیک یا کتاب؟

خرید لباس نو از زیباترین خاطرات همه بچه های ایرانی است و هیچ بچه ای حاضر نیست این تجربه شیرین را با چیز دیگری عوض کند، اما آدم های بزرگی که نامشان در کشور جاودانه است از روزهای کودکی هم با دیگران فرق داشتند و نگاهشان به دنیا بزرگ و عاقلانه بوده است.

۱۳۹۶/۸/۲۶

مطمئن بودم شخص مهمی خواهد شد

آدم ها را بر اساس نوع نگاه و آمالی که دنبال می کنند می توان شناخت. شهید ستاری نیز بر اساس علایق و تلاشی که داشت برای دوستان و همرزمان به یک الگو و نمونه بارز آدم موفق تبدیل شده بود.

۱۳۹۶/۸/۲۷

خاطره ای از سردار محسن رضایی؛

حرف‌های ستاری آرامم کرد

عملیات والفجر 8 یکی از عملیات هایی است که اوج ایثار و ابتکار شهید ستاری به نمایش گذاشته شد و همه همرزمان یکصدا بر این باورند که حضور ستاری در این عملیات تاثیر بسزایی در کسب موفقیت های آن عملیات داشت.

۱۳۹۶/۸/۲۰

همزمان با ایام اربعین حسینی؛

دیوان شعر «ماتمکده عشاق» منتشر شد

«ماتمکده عشاق» دیوان شعری است سروده حاج حسن ستاری پدر شهید منصور ستاری فرمانده فقید نیروی هوایی ارتش. این شامل اشعاری است که در مدح و مرثیه پیامبر اعظم(ص) و ائمه معصوم(ع) سروده شده.

۱۳۹۶/۸/۱۷

ستاری چه آرزویی داشت

سرلشگر منصور ستاری برای آینده اش هدفی مشخص داشت. او می دانست که به دنبال چه چیزی است و برای آن تلاش کرد و به خواسته هایش رسید.

۱۳۹۶/۸/۱۴

خاطره از روزی که فردایش خرمشهر آزاد شد

خاطرات شهید ستاری پایانی ندارد و هر کسی که در هر زمینه ای با شهید، دورانی داشته قطعا خاطراتی نیز از ستاری در ذهن و دل خود به یادگار دارد.

۱۳۹۶/۸/۱۰

شاخصه‌های فرماندهی سرلشگر شهید منصور ستاری به روایت همرزمان

مثبت‌اندیشی یکی از ویژگی‌های شهید ستاری بود

یکی از مقاطع درخور توجه زندگی شهید منصور ستاری دوران دانشگاه این شهید است که ناگفته‌های زیادی از ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی ایشان از زیان هم‌دانشگاهیانی که بعدها دوستان صمیمی و همرزمان او در عرصه دفاع مقدس شدند نهفته است.

۱۳۹۶/۸/۹

آینده‌نگری در آموزش خلبانان

شهید ستاری را باید جزء آن دسته انسان هایی دانست که آینده کشور و جوانان برایش دارای اهمیت زیادی بود این مطلب را می توان از خاطراتی که از ایشان بیان می شود فهمید، فردی که اطمینان داشت در آینده ایران هواپیماهای پیشرفته را به خدمت خواهد گرفت و در این زمی...

۱۳۹۶/۸/۲

پیشرفت آسمان علم و دانش

پیشرفت در حوزه علم از مسائل مورد توجه شهید ستاری بود و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی کرد. به اعزام دانشجویان به خارج از کشور برای گذراندن دوره های آموزشی توجه داشت زیرا علم و دانش را جهانی می دانست.

۱۳۹۶/۸/۲

چگونه «شمس14» درخشید؟

شهید ستاری همواره اندیشه خودکفایی و ساخت داخل را در سر داشت و ساخت خودروی داخلی یکی از دغدغه‌هایی بود که برای تحقق آن تلاش می‌کرد.

۱۳۹۶/۷/۳۰

وقتی که اشک شوق رزمنده‌ها جاری شد

شهید ستاری در روزهایی که سامانه خنک‌کننده یکی از سایت‌های موشکی از کار افتاده بود، با خلاقیت و ابتکاری که به خرج داد زمینه را برای ادامه فعالیت این سایت فراهم کرد.

۱۳۹۶/۷/۲۶

پاداش شکست

ساخت تجهیزات و قطعات مورد نیاز و حیاتی یکی از تأکیدات شهید ستاری فرمانده نیروی هوایی در دوران فعالیت ایشان بود و در این راه، به تلاش‌ها هرچند به ثمر نمی‌نشتند ارزش می‌گذاشت.

۱۳۹۶/۷/۲۳

خودکفایی آرزوی او بود

«مقداری که از کار بازسازی گذشته بود، روزی تیمسار تابلویی را آوردند و در جلو آشیانه نصیب کردند. همه به پای تابلو رفتیم و با تعجب دیدیم، تابلویی در کارنیست.»

۱۳۹۶/۷/۲۲

در آیینه نگاه همرزمان شهید؛

ترفندی که از سوی شهید ستاری مؤثر افتاد

تیمسار علی غلامی یار و همرزم شهید ستاری از ترفندی هوشمندانه می‌گوید که موجب شد که در آن روزهای حساس یک چالش مهم در عرصه هوایی به کمک و تلاش متخصصان نیروی هوایی برطرف شود.

۱۳۹۶/۷/۱۹

نمایی از زندگی شهید ستاری در نگاه همسر؛

تجلی عشق به پرواز در ماکت‌های کوچک هواپیما

همسر شهید ستاری در بیان علاقه وصف ناشدنی مرد آسمان‌ها به پرواز تعریف می‌کند: «خیلی با دقت و ظرافت ماکت‌های هواپیما را درست می کرد. حتی موتورهای هواپیما را با چنان دقتی تنظیم و جاگذاری می کرد که انگار قرار بود با آن پرواز کند!»

۱۳۹۶/۷/۱۸

شهید ستاری در آیینه نگاه همرزمان؛

کاری‌ کرده بود کارستان

«از اولش هم هدفش برای خودش مشخص بود. وقتی از او می‌پرسیدیم :«شما بعدها می‌خواهید کدام رسته و نیرو را برای خدمت انتخاب کنید؟» خیلی شفاف و صریح می‌گفت: «نیروی هوایی».

۱۳۹۶/۷/۱۷

اهدای بالاترین نشان نظامی توسط رییس جمهوری پاکستان به ستاری

تیمسار منصور ستاری که برای شرکت در مراسم سالروز استقلال پاکستان به این کشور سفر کرده بود، از سوی «غلام اسحاق خان» رییس جمهوری وقت پاکستان، بالاترین نشان نظامی را دریافت کرد.

۱۳۹۶/۷/۱۵

خاطره ای منتشرنشده به مناسبت دفاع مقدس؛

بابایی درباره ستاری چه می‌گفت

از طرف شهید بابایی علاقه و باور خیلی شدیدی نسبت به شهید ستاری وجود داشت و ایشان همیشه به من می گفت که من تصمیم هایم را بدون شهید ستاری نمی گیرم.

۱۳۹۶/۷/۲