نشدنی‌هایی که شدنی شد

راهی که فرمانده آسمانی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آغازگر آن بود، راه تازه‌ای را در عرصه تأمین نیازهای فناورانه و حیاتی نه تنها در نیروی هوایی، بلکه در فرهنگ «باور به توانستن» به یادگار گذاشت.

۱۳۹۷/۹/۶

نام رمز پدافند هوایی

سخنان شنیده نشده‌ای از «حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، که در دوران دفاع مقدس عضو شورای عالی دفاع و معاون جانشین فرماندهی کل قوا بود در باره تلاش‌های رزمندگان و تلاشگران پدافند هوایی در ادامه می‌آید.

۱۳۹۷/۸/۲۸

فرمانده آسمانی

احساس بی سرپرستی نمی‌کردم

فرمانده آسمانی نیروی هوایی ارتش، تلاش خود را به همان میزان که برای اعتلای نیروی هوایی صرف می‌کرد، به خانواده و معیشت پرسنل نیز توجهی ویژه داشت.

۱۳۹۷/۷/۲۱

فرمانده آسمانی

دیدار استاد و شاگرد

معلم شهید منصور ستاری از ویژگی برجسته این شهید بزرگوار یعنی قدرشناسی می‌گوید، ویژگی که موجب می‌شد این فرمانده آسمانی نسبت به دوستان و آشنایان قدیمی بسیار حق شناس باشد.

۱۳۹۷/۷/۱

فرمانده آسمانی

قطعات داخلی با برچسب خارجی

داشتن توانمندی در ساخت تجهیزات به دست متخصصان ایرانی و خودکفایی از باورهای محکم شهید ستاری بود و در این راه از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نمی‌کرد.

۱۳۹۷/۶/۲۷

فرمانده آسمانی

تو هم مثل همه

برابری و عدالت، راهی بود که مردان خدا در تکاپوی آن بودند و شهید منصور ستاری فرمانده آسمانی نیروی هوایی نیز در همین راه گام برمی‌داشت.

۱۳۹۷/۶/۲۰

فرمانده آسمانی

بگذار از من ناراحت شود

راه حل‌هایش برای مسائل گوناگون دلسوزانه بود و راهگشا حتی اگر موجب می‌شد دشواری‌های خودش چندبرابر شود.

۱۳۹۷/۶/۲

فرمانده آسمانی

برای کسب روحیه به مشهد بروید

فرمانه آسمانی نیروی هوایی، توجه‌اش را به همان اندازه که به مسائل کلان نیروی هوایی متمرکز کرده بود، به وضعیت نیروها هم توجهی ویژه داشت.

۱۳۹۷/۵/۲۶

فرمانده آسمانی

آتش در هواپیما

در پایگاه ، اولین کسی که خودش را به هلی کوپتر رساند ، تیمسار ستاری بود. او در حالی که اشک شوق می‌ریخت ما را محکم در آغوش گرفت و گفت خدا را شکر می‌کنم که شما را دوباره به من بازگرداند

۱۳۹۷/۵/۷

فرمانده آسمانی

آب و برق این جا را درست می‌کنم

شهید منصور ستاری به بیان یاران و همرزمانش، فرمانده‌ای بود که صرفاً فرمان‌دهی نمی‌کرد، بلکه هرجا لازم می‌دانست هم‌پا و هم‌گام دیگر نیروها، آستین بالا می‌زد و دست به‌کار می‌شد.

۱۳۹۷/۴/۱۵

فرمانده آسمانی

دل‌جویی شهید ستاری از خانواده سرباز

مرحوم ثنایی از همرزمان شهید ستاری درباره توجه شهید ستاری فرمانده نیروی هوایی به پرسنل و حمایت این شهید والامقام از همنوعان می‌گوید.

۱۳۹۷/۴/۷

نمی‌دانم چه صدایت کنم

ستاری مانند یک پدر دلسوز و غم خوار به درد دل خانواده نیروی هوایی گوش می داد و درد آنها را درد خودش می دانست.

۱۳۹۷/۳/۱۳

خاطره ای از مادر

کسانی که دنیا را تکان داده اند در استعدادهای طبیعی نابغه نبوده اند ولی در یک صفت ممتاز بوده اند؛ ثبات و استقامت.

۱۳۹۷/۲/۳۰

آخرین لباس

مرد خدا بودن کار سختی است و از عهده هر کسی برنمی آید، تنها کسی می تواند به مال و منصب پشت کند که وارسته و دلگسسته از دنیا باشد.

۱۳۹۷/۲/۲۲

تیمسار این همه اطلاعات را از کجا آورده بود؟

شهید منصور ستاری، علاوه بر تجربه و دانش بالایی که داشت، استعداد و نبوغ را دستمایه ارائه بسیاری از طرح‌های خلاقانه خود کرده بود

۱۳۹۷/۱/۲۷

با لباس سربازی

شهید منصور ستاری علاوه بر مدیریت امور کلان نیروی هوایی، هرجا که لازم بود آستین بالا می‌زد و در کنار دیگر نیروها، کارها را پیش می‌برد.

۱۳۹۷/۱/۱۹

عملکرد درخشان شهید ستاری در جهاد خودکفایی

روزهای دشوار جنگ و محدودیت‌های ایجاد شده از سوی آمریکا، تأمین تجهیزات در بخش‌های گوناگون نیروی هوایی را دشوار کرده بود اما تدبیر و درخشش خلاقانه شهید ستاری درآن مقطع تاریخی به کمک آمد.

۱۳۹۷/۱/۱۴

دقت قابل توجه

ماکت‌های کوچک و بزرگ هواپیما، به عنوان ابزاری کارآمد در دستان شهید ستاری، با توانمندی این شهید والامقام زمینه ساز بهره‌گیری برای انجام کارهای بزرگ شد

۱۳۹۶/۱۲/۲۱

نقش پدافند هوایی در عملیات کربلای5

عقاب‌ها چگونه خفاش ها را زمین‌گیر کردند

با خلاقیت‌ها، ابتکارها و نوآوری‌های شهید ستاری معاون پدافند هوایی و همرزمان او، پدافند هوایی ارتش کشورمان در نبردهای حساس هوایی دوران دفاع مقدس، از جمله عملیات حساس و سرنوشت‌ساز کربلای 5 نقشی کلیدی و سازنده ایفا کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۹

با همسنگران شهید/

چرخش خدایی

شهید اردستانی از یاران و همرزمانی بود که در روزهای جنگ پابه‌پای شهید ستاری خاطره سازی کرد و در یاد و خاطره همرزمان خود باقی ماند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۸

تعجب نظامی چینی

باور به داشته های ملی یکی از مهم ترین عوامل توسعه هر کشوری است، داشته های انسانی و فنی که تنها راه نجات کشور از بحران ها و مشکلات اقتصادی و اجتماعی است. شهید ستاری از کسانی بود که به جوانان و ایده های آنها ایمان داشت و با همین باور نیز پدافند نیروی ه...

۱۳۹۶/۱۱/۱۹

نمیتوانم در خانه مردم بروم

شهید ستاری از آن دسته آدم هایی است که در فضای خانه و کار خاطرات زیادی از خود به یادگار گذاشته که هر کدام سرشار از درس و دلدادگی است. خاطراتی که شنیدن آن خالی از لطف نیست.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

افتخار در چیست؟

خاطرات به جا مانده از شهدا فقط محدود به همرزمان و هم‌سنگرانشان نیست. شاید خواندنی ترین این خاطرات از زبان خانواده شهدا نقل شود، چون نگاه خاص شهدا به زندگی و جنگ در لباسی غیر از خدمت، رنگی خدایی تر دارد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

این‌ها مهمان هستند

شهید منصور ستاری فرمانده‌ای بود که اعتلای نیروی هوایی و سربلندی به ایران را در اولویت قرار داده بود.

۱۳۹۶/۱۱/۴

ببینم چه‌کار می‌توانم بکنم

شهید ستاری توانمندی علمی و فنی خود را با کوشش و پشتکار ترکیب کرده بود و از هیچ تلاشی برای صرف این توانمندی در راه ارتقای توانمندی دفاعی کشور فروگذار نمی‌کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۳

تلاش در حال بیماری

فرمانده آسمانی نیروی هوائی ارتش جمهوری اسلامی ایران مدتی را که بیمار بود و در دوران نقاهت به سر می‌برد دست از کار نکشید و در تلاش برای بهتر ساختن وضع نیرو بود.

۱۳۹۶/۱۰/۲۹

به توانایی‌هایتان ایمان دارم

شهید منصور ستاری در حد توان کارهای نیروی هوایی را با وجود تمامی مشغله‌هایی که یک فرمانده نیروی هوائی داشت، خودش پیگیری می‌کرد و به پیشبرد کارها می‌شتافت.

۱۳۹۶/۱۰/۲۶

سخنرانی شنیده‌نشده‌ای از دکتر روحانی

ستاری اسم رمز پدافند بود

« اگر امروز به نوارهای ضبط شده بیسیم جبهه ها در دوران دفاع مقدس گوش کنید می بینید تا عملیات شروع می شود، فرمانده گردانها از خط مقدم می گویند ستاری کجاست؟»

۱۳۹۶/۱۱/۲

ناگفته های از زندگی نابغه پدافند هوایی

منصور ستاری از آمریکا تا نارمک

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از همان روزهای آغاز فعالیتش در نیروی هوایی درخشان بود چنان‌که دستی بر آتش قلم داشت و علاوه نوشتن مجلات مختلف، مهارت بالا در از کارهای فنی و تخصصی، از همان آغاز راه، در مسیر اعتلا و ارزشمندتر شدن قرار داشت.

۱۳۹۶/۹/۱۵

الگوی واقعی «ما می توانیم» بود

مرد آسمان‌ها را به عنوان یک نابغه در عرصه دفاع هوایی می‌شناسند اما این نبوغ محدود به نیروی هوایی نبودو بخش‌های دیگر هم از هوش سرشار شهید ستاری بهره می‌بردند.

۱۳۹۶/۹/۷