بازگشت با شاخه‌های گل

مرد آسمان‌ها، همواره توجه و حواسش را همان میزان که به عرصه دفاع هوایی کشور داده بود، دلی گره خورده به جوان‌ها و نیروی انسانی از دانشگاهی و افسران نیروی هوایی داشت

۱۳۹۶/۱۱/۲۸

تعجب نظامی چینی

باور به داشته های ملی یکی از مهم ترین عوامل توسعه هر کشوری است، داشته های انسانی و فنی که تنها راه نجات کشور از بحران ها و مشکلات اقتصادی و اجتماعی است. شهید ستاری از کسانی بود که به جوانان و ایده های آنها ایمان داشت و با همین باور نیز پدافند نیروی ه...

۱۳۹۶/۱۱/۱۹

روزه مسافر

به اعتقاد بسیاری از همرزمان شهید ستاری، پایبندی این شهید بزرگوار به نکات ریز معنوی نکته‌ای است که ایشان را در نزد دیگران قابل احترام تر می‌کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۲

به توانایی‌هایتان ایمان دارم

شهید منصور ستاری در حد توان کارهای نیروی هوایی را با وجود تمامی مشغله‌هایی که یک فرمانده نیروی هوائی داشت، خودش پیگیری می‌کرد و به پیشبرد کارها می‌شتافت.

۱۳۹۶/۱۰/۲۶

سخنان مهم و تازه منتشرشده شهید ستاری در دانشگاه هوایی

مشکلات‌مان را خودمان حل می‌کنیم

ما خواهیم رفت. و می‌خواهیم انسان‌هایی شایسته به عنوان فرزندان و عزیزان ما جای ما را بگیرند.

۱۳۹۶/۱۱/۲

سخنرانی شنیده‌نشده‌ای از دکتر روحانی

ستاری اسم رمز پدافند بود

« اگر امروز به نوارهای ضبط شده بیسیم جبهه ها در دوران دفاع مقدس گوش کنید می بینید تا عملیات شروع می شود، فرمانده گردانها از خط مقدم می گویند ستاری کجاست؟»

۱۳۹۶/۱۱/۲

به مناسبت بیست و سومین سالگرد شهادت سرلشگر ستاری و یاران؛

دومین شماره ویژه نامه «منصور» منتشر شد

دومین شماره نشریه دیجیتالی «منصور» ویژه بیست و سومین سالگرد شهادت سرلشگر ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش و یاران همرزم اش منتشر شد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۵

با حضور فرماندهان لشکری، کشوری و خانواده‌های معظم شهدا:

آیین گرامی‌داشت شهید ستاری و یاران شهید برگزار شد

مراسم بیست و سومین سالگرد شهادت امیر سرلشکر شهید منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و 11 تن از یاران شهید، با حضور فرماندهان، مسئولین لشکری، کشوری و جمعی از خانواده‌های شهدا برگزار شد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۳

گفت و گو با امیر سرتیپ سید محمود یمینی درباره شهید ستاری

فرماندهی که دیوار رنگ می‌زد

شهید ستاری تنها یک فرمانده نبود، الگویی بود برای باور به توانستن و برای پیشرفت و بهتر شدن، از هیچ‌کاری دریغ نمی‌کرد.

۱۳۹۶/۹/۱۱

نخستین پرواز ستاری

شهید ستاری عاشق پرواز و آسمان بود و در نهایت هم در اوج دلدادگی در آخرین پروازش رهسپار دیار باقی و آسمان شد.

۱۳۹۶/۹/۹

ستاری چه آرزویی داشت

سرلشگر منصور ستاری برای آینده اش هدفی مشخص داشت. او می دانست که به دنبال چه چیزی است و برای آن تلاش کرد و به خواسته هایش رسید.

۱۳۹۶/۸/۱۴

آینده‌نگری در آموزش خلبانان

شهید ستاری را باید جزء آن دسته انسان هایی دانست که آینده کشور و جوانان برایش دارای اهمیت زیادی بود این مطلب را می توان از خاطراتی که از ایشان بیان می شود فهمید، فردی که اطمینان داشت در آینده ایران هواپیماهای پیشرفته را به خدمت خواهد گرفت و در این زمی...

۱۳۹۶/۸/۲

پیشرفت آسمان علم و دانش

پیشرفت در حوزه علم از مسائل مورد توجه شهید ستاری بود و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی کرد. به اعزام دانشجویان به خارج از کشور برای گذراندن دوره های آموزشی توجه داشت زیرا علم و دانش را جهانی می دانست.

۱۳۹۶/۸/۲

با همسنگران شهید ستاری/

حل مشکل بزرگ توسط اردستانی و یک نگرانی ساده

یکی از همرزمان شهید مصطفی اردستانی از هم‌پروازان شهید منصور ستاری و جزو قهرمان‌های دفاع مقدس، یکی از روزهای بودن در کنار این شهید بزرگوار را نقل می‌کند.

۱۳۹۶/۸/۲

داستان خلاقیتی که تحت نظر شهید ستاری صورت گرفت؛

«اسکای‌گارد» چگونه متحول شد

سامانه موشکی اسکای گارد و فعالیت های آن در دوران دفاع مقدس نقشی کلیدی را ایفا می‌کرد که نقش شهید ستاری و همرزمانش در تقویت و تحول این سامانه در دوران پر تلاطم این دوره، کلیدی و مهم بود.

۱۳۹۶/۷/۲۵

پاداش شکست

ساخت تجهیزات و قطعات مورد نیاز و حیاتی یکی از تأکیدات شهید ستاری فرمانده نیروی هوایی در دوران فعالیت ایشان بود و در این راه، به تلاش‌ها هرچند به ثمر نمی‌نشتند ارزش می‌گذاشت.

۱۳۹۶/۷/۲۳

خودکفایی آرزوی او بود

«مقداری که از کار بازسازی گذشته بود، روزی تیمسار تابلویی را آوردند و در جلو آشیانه نصیب کردند. همه به پای تابلو رفتیم و با تعجب دیدیم، تابلویی در کارنیست.»

۱۳۹۶/۷/۲۲

در آیینه نگاه همرزمان شهید؛

ترفندی که از سوی شهید ستاری مؤثر افتاد

تیمسار علی غلامی یار و همرزم شهید ستاری از ترفندی هوشمندانه می‌گوید که موجب شد که در آن روزهای حساس یک چالش مهم در عرصه هوایی به کمک و تلاش متخصصان نیروی هوایی برطرف شود.

۱۳۹۶/۷/۱۹

برگی از خاطرات شهید ستاری

خودکفایی دست‌یافتنی است

شهید منصور ستاری اندیشه شدنی بودن خودکفایی برای ساختن آینده را باور داشت و این باور عمیق را در خاطراتش چه از زبان آن‌ها که او را شناختند و چه در نگاه خودش می‌توان دریافت.

۱۳۹۶/۷/۱۶

گزارشی درباره تاریخچه جایی که تبلور نبوغ و دفاع شد؛

پدافند هوایی ایران چگونه شکل گرفت

عمل نیروی هوایی ارتش به همت فرماندهان، خلبانان، متخصصان و سایر منابع انسانی خویش از یک جانب با حضور چشمگیر در صحنه های مبارزات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مقابله با هر گونه تهدید درونمرزی یا برونمرزی و حضور در مقطع حساس پیروزی شکوهمند انقلاب اسلام...

۱۳۹۶/۷/۱۶

انتشار خاطره ای به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

سرنوشت جنگ بدون پدافند هوایی چگونه می‌شد؟

یكی از ابتكارهای مؤثر شهید ستاری در دفاع از جزیره خارك و در طول جنگ كه بر اثر مهارت و سطح آموزش بالای آنها حاصل شده بود، انهدام موشك‌های رها شده از هواپیماها و بالگردهای عراقی به سمت مناطق و نقاط آسیب‌پذیر بود. این در حالی بود كه ایران در زمان جنگ، س...

۱۳۹۶/۷/۵

خاطره ای تازه منتشرشده به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

«ستاری» چگونه دشمن بعثی را سرِ کار گذاشت

همرزم شهید ستاری با اشاره به حمله هوایی نیروهای بعثی و طراحی شهید برای این خنثی سازی این عملیات می گوید: در همان ابتدا با شنیدن صدای شهید ستاری از این كانال تعجب كردم.

۱۳۹۶/۷/۳

ستاری؛ طراح «دفاعی» یا استراتژیست «هجومی»

شهید ستاری در دوران دفاع مقدس، با ایجاد شبكه‌های به هم تنیده پدافندی و گشت همیشگی هواپیماها جهان توانست با همراهی پرسنل پدافندی نیروی هوایی از مناطق مهمی همچون مجتمع پتروشیمی بندرامام، میدان گازی كنگان و مواردی نظیر اینها جهانیان را به تعجب وا دارد.

۱۳۹۶/۶/۱۵

ستاری برای آمدن میگ 29 به ایران چه کرد؟

ستاری در یکی از سخنرانی‌هایش می‌گوید: «از زمانی که فیلم عملکرد جنگنده میگ-29 را دیدم تا زمانی که چرخ این جت جنگنده باند فرودگاه مهرآباد را لمس کرد، دو سال طول کشید.» آن شهید دو سال دوندگی و پیگیری کرد تا این جت جنگنده وارد ناوگان نیروی هوایی جمهوری ا...

۱۳۹۶/۶/۱۳

فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان و مسئولان قرارگاه پدافند هوایی:

نسخه علاج‌بخش مشکلات «بکارگیری نیروی انسانیِ توانا» است

فرماندهان و مسئولان قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران، ظهر امروز (یکشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا دیدار کردند.

۱۳۹۶/۶/۱۲

به مناسبت روز پدافندهوایی؛

ابتکار شهید ستاری در عملیات والفجر8 چه بود؟

شهید ستاری به عنوان یکی از فرماندهان مسلط به انواع رادارهای نظامی در شکل گیری پدافند هوایی نقش بسیاری مهمی را دارد.

۱۳۹۶/۶/۱۱

ناگفته هایی از نابغه پدافند هوایی؛

راز موفقیت شهید ستاری چه بود

همرزم و دوست سال های متمادی شهید ستاری معتقد است، شهید بسیار بر رعایت نظم و انضباط تاکید داشت و در رفتار و کردارش منت گذاشتن بر دیگران دیده نمی شد.

۱۳۹۶/۶/۸

ستاری برای نیروی هوایی چه کارهایی نکرد؟+عکس

شهید ستاری در سال 1971، طی سفری به ایالات متحده آمریکا، از مراکز هوایی و فضایی این کشور دیدن کرد و ضمن گذراندن دوره های مختلف، از نزدیک روند پروژه آپولو را بررسی کرد. حاصل این تجربیات، منشاء کارهای گسترده و بزرگی در نیروی هوایی ارتش کشورمان شد. عکسی ...

۱۳۹۶/۶/۴

درس «ادیسون» و راه «ستاری»

در عکسی که برای نخستین بار منتشر می شود، منصور ستاری جوان را خانه ادیسون، مخترع مشهور جهان نشان می دهد. عمیقا به فکر فرو رفته است. شاید همان جا است که تصمیم می گیرد وقتی به خانه برمی گردد فقط به فکر ساختن و تبلور نبوغش در خدمت به کشورش باشد؛ اندیشه ا...

۱۳۹۶/۶/۱

راهبرد شهید ستاری برای تقویت قوای دفاعی ایران چه بود

سرلشگر منصور ستاری فرمانده شهید نیروی هوایی ارتش، علاوه بر توجه به نوآوری و اتکا به نیروی داخلی، توجه ویژه به دیپلماسی نظامی داشت تا بتواند از این طریق، سرعت پیشرفت کار را افزون کند.

۱۳۹۶/۶/۱