مردی که تا پایان کار می‌ماند

پیگیری کارها تا آخرین مراحل ویژگی بارزی بود که شهید منصور ستاری بر آن اهتمام ویژه‌ای داشت.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴

مردی که تا پایان کار می‌ماند

پیگیری کارها تا آخرین مراحل ویژگی بارزی بود که شهید منصور ستاری بر آن اهتمام ویژه‌ای داشت.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴

دقت قابل توجه

ماکت‌های کوچک و بزرگ هواپیما، به عنوان ابزاری کارآمد در دستان شهید ستاری، با توانمندی این شهید والامقام زمینه ساز بهره‌گیری برای انجام کارهای بزرگ شد

۱۳۹۶/۱۱/۲۲

برگی دیگر از افتخارات پدافند هوایی ایران؛

سایت راداری که بعثی‌ها را عاجز کرد

هدایت و راهبری شهید ستاری در روزهای پر تلاطم جنگ تحمیلی و تلاش کارکنان سایت رادار سوباشی، واقع در همدان، به عنوان یکی از مهمترین سایتهای راداری کشور در زنجیره عظیم پدافند هوایی، نقشی مهم در عرصه دفاع هوایی کشورمان ایفا کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

نقش فرماندهی خلاقانه پدافند هوایی در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛

خلاقیت و دفاع جانانه‌ای که به ماندگاری رسید

عمل نیروی هوایی ارتش به همت فرماندهان، خلبانان، متخصصان و سایر منابع انسانی خویش از یک جانب با حضور چشمگیر در صحنه های مبارزات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مقابله با هر گونه تهدید درونمرزی یا برونمرزی و حضور در مقطع حساس پیروزی شکوهمند انقلاب اسلام...

۱۳۹۶/۱۱/۱۵

ببینم چه‌کار می‌توانم بکنم

شهید ستاری توانمندی علمی و فنی خود را با کوشش و پشتکار ترکیب کرده بود و از هیچ تلاشی برای صرف این توانمندی در راه ارتقای توانمندی دفاعی کشور فروگذار نمی‌کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۳

همسنگران شهید

پرواز عشق او بود

شهید علیرضا یاسینی از خلبانان تیزپرواز نیروی هوایی و یکی از همرزمان شهید سرلشکر منصور ستاری، کسی بود که علاقه‌ای غیر قابل وصف به پرواز داشت.

۱۳۹۶/۱۰/۳۰

مشورت در هواپیما

شناخت فرصت‌های ارزشمند و استفاده از آن‌ها به بهترین شکل ممکن، ویژگی بارز سرلشکر شهید منصور ستاری بود.

۱۳۹۶/۱۰/۲۸

سخنان مهم و تازه منتشرشده شهید ستاری در دانشگاه هوایی

مشکلات‌مان را خودمان حل می‌کنیم

ما خواهیم رفت. و می‌خواهیم انسان‌هایی شایسته به عنوان فرزندان و عزیزان ما جای ما را بگیرند.

۱۳۹۶/۱۱/۲

ناگفته هایی از منش منصور ستاری؛

فرمانده‌ قلب‌ها

توانمندی شهید ستاری در سه عرصه دانش تخصصی، عملیاتی و فرماندهی خصوصیت بارزی بود که کم‌تر فرمانده‌ای از آن برخوردار بود و در کنار آن با نگاه خالصانه‌ای که داشت، بر قلب‌ها مدیریت می‌کرد.

۱۳۹۶/۹/۲۱

اوج ابتکار عمل شهید ستاری

خاطرات نقل شده از شهید ستاری توسط همرزمان و دوستان ایشان کتاب گویایی است برای نسل های آینده که هیچ شناختی از شهدا ندارند و نمی دانند که بسیاری از آنها در کار خود نخبگانی بودند و خدمات شایانی به کشور ارائه کرده اند.

۱۳۹۶/۸/۲۸

خاطره ای از سردار محسن رضایی؛

حرف‌های ستاری آرامم کرد

عملیات والفجر 8 یکی از عملیات هایی است که اوج ایثار و ابتکار شهید ستاری به نمایش گذاشته شد و همه همرزمان یکصدا بر این باورند که حضور ستاری در این عملیات تاثیر بسزایی در کسب موفقیت های آن عملیات داشت.

۱۳۹۶/۸/۲۰

همسنگران شهید ستاری/

جسارتی که به مذاق آمریکایی‌ها خوش نیامد

همسنگران شهید ستاری در رشادت ها و جانفشانی ها شباهت بی نظیری به خود شهید داشتند و روحیات آنها شبیه به یکدیگر بود.

۱۳۹۶/۸/۱۴

خاطره از روزی که فردایش خرمشهر آزاد شد

خاطرات شهید ستاری پایانی ندارد و هر کسی که در هر زمینه ای با شهید، دورانی داشته قطعا خاطراتی نیز از ستاری در ذهن و دل خود به یادگار دارد.

۱۳۹۶/۸/۱۰

تیمسار یمینی ناگفته هایی از موفقیت نابغه پدافند هوایی می گوید؛

راز موفقیت ستاری از انگلیس تا والفجر8

در بخش‌های گوناگون زندگانی ارزشمند شهید منصور ستاری نظم به عنوان یک ویژگی مهم درخشان است و این نظم در کنار صبوری ایشان موجب شد تا رویدادهای ارزشمند در طول حضور ایشان در عرصه زندگی کم نباشد.

۱۳۹۶/۸/۱۰

همسنگران شهید ستاری/

گریه یاسینی و شاهکارش از زبان عباس دوران

همسر شهید یاسینی یکی از همرزمان شهید ستاری در خاطره ای از توانمندی و مهارت این شهید در نشاندن هواپیمایی که مورد اصابت ترکش عراقی ها قرار گرفته بود می گوید که این توانایی ها او را به کابوسی برای دشمنان تبدیل کرد.

۱۳۹۶/۸/۲

چگونه «شمس14» درخشید؟

شهید ستاری همواره اندیشه خودکفایی و ساخت داخل را در سر داشت و ساخت خودروی داخلی یکی از دغدغه‌هایی بود که برای تحقق آن تلاش می‌کرد.

۱۳۹۶/۷/۳۰

وقتی که اشک شوق رزمنده‌ها جاری شد

شهید ستاری در روزهایی که سامانه خنک‌کننده یکی از سایت‌های موشکی از کار افتاده بود، با خلاقیت و ابتکاری که به خرج داد زمینه را برای ادامه فعالیت این سایت فراهم کرد.

۱۳۹۶/۷/۲۶

ابتکار پیروزمندانه پدافند هوایی ایران در عملیات والفجر ۸ چه بود

چابک‌سازی و تحرک کارآمد و آسان توانمندی پدافندی ایران، یکی از ویژگی‌های مهمی بود که شهید منصور ستاری به‌عنوان معاون عملیات پدافند هوایی و فرماندهی نیروی هوایی به یادگار گذاشت.

۱۳۹۶/۷/۲۶

داستان خلاقیتی که تحت نظر شهید ستاری صورت گرفت؛

«اسکای‌گارد» چگونه متحول شد

سامانه موشکی اسکای گارد و فعالیت های آن در دوران دفاع مقدس نقشی کلیدی را ایفا می‌کرد که نقش شهید ستاری و همرزمانش در تقویت و تحول این سامانه در دوران پر تلاطم این دوره، کلیدی و مهم بود.

۱۳۹۶/۷/۲۵

ابتکار یک فرمانده و برتری هوایی ایران در جنگ نفت‌کش‌ها

توانمندی و تلاش فرماندهی نیروی هوایی و شبکه کنترل پدافند هوایی ارتش در طول دوران دفاع مقدس موجب شد تا با وجود تمامی حملات زمینی دریایی و هوایی تولید نفت با قوت بر روی سکوها ادامه یابد و صادرات آن متوقف نشود.

۱۳۹۶/۷/۲۲

برگی دیگر از خستگی ناپذیری نابغه پدافند هوایی؛

نقش ستاری در خنثی‌سازی نفوذ امنیتی و نظامی سلطه‌گران

یکی از برنامه های استعمارگران برای نفوذ نظامی و امنیتی به کشورها، بحث فروش سلاح های تجاری به کشورهای جهان سوم است..

۱۳۹۶/۷/۱۲

خاطره ای تازه منتشرشده به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

«ستاری» چگونه دشمن بعثی را سرِ کار گذاشت

همرزم شهید ستاری با اشاره به حمله هوایی نیروهای بعثی و طراحی شهید برای این خنثی سازی این عملیات می گوید: در همان ابتدا با شنیدن صدای شهید ستاری از این كانال تعجب كردم.

۱۳۹۶/۷/۳

بررسی برخی اقدامات نابغه پدافند هوایی در طول هشت سال جنگ تحمیلی؛

ستاری در طول هشت سال دفاع مقدس چه کرد

شهید ستاری با آگاهی از هدف‌های خصمانه و تخریبی دشمن، به ایجاد شبكه‌های به هم تنیده پدافندی و گشت همیشگی هواپیماها مصمم شد. او با اسكورت كامل و دفاع مستمر و جانانه نیروی هوایی از این منابع حیاتی، جهان را به تعجب واداشت.

۱۳۹۶/۷/۱

«سراب اسرارآمیز»؛ پرونده ویژه درخصوص جنگنده میراژ F1/ بخش اول

کارنامه میراژ در 4گوشه جهان/ همه چیز درباره شکارچی کوچک فرانسوی

میراژ اف1 بر خلاف نمونه‌های سابق ساخت شرکت داسو، از بال مثلثی بهره نمی‌برد که علت آن، توجه اساسی به توان درگیری با اهداف زمینی بود.

۱۳۹۵/۱۱/۲۴

روستازاده‌ای که پرچمدار عصر طلایی نهاجا شد

اصرار بسیاری بر فرماندهی شهید بابایی بر نیروی هوایی ارتش بود اما او شخص دیگری را معرفی کرد و در 16 بهمن ماه 1365 فرماندهی نیرو با درجه سرهنگی به منصور ستاری رسید.

۱۳۹۵/۱۰/۱۵

شهید ستاری از نگاه همرزمانش؛

مغز متفکر پدافند با اندیشه تحول و خودکفایی در نیروی هوایی ارتش

بدون تردید شهید سرلشکر «منصور ستاری» را باید یکی از نخبگان علوم نظامی دانست. فردی که در تمام محل‌های حضور و مسئولیتش باعث تحول و نوآوری شد و پس از انتصاب به عنوان فرمانده نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران، نیروی هوایی زخم خورده از جنگ را به عنوان نیروی...

۱۳۹۵/۱۰/۱۵

با یک هواپیمای عجیب ترابری آشنا شوید

ایرباس بلوگا، هواپیمای ترابری شرکت ایرباس موسوم به نهنگ سفید است. این هواپیما مدل تغییر یافته هواپیمای مسافربری ایرباس-300 است که برای حمل و نقل قطعات بزرگ هواپیما بین کارگاه‌های مختلف ایرباس در جهان بکار می‌رود. قطعات هواپیماهای ایرباس در کشورهای مخ...

۱۳۹۵/۴/۲۶

تصاویر جالب و دیدنی از پرواز و اورهال F-14های نهاجا

جنگنده‌های F-14 باوجود 4 دهه حضور در سازمان رزم نیروی هوایی ارتش و پشت سر گذاشتن سال‌های سخت و طولانی جنگ، همچنان از نقاط قوت و اتکای کشور در دفاع از مرزهای هوایی و آسمان ایران هستند.

۱۳۹۴/۱۲/۲۶

از اسکورت شوالیه‌های روس تا شکار افعی در نیمه شب/ Any time baby

فلانکر‌های روس که عازم نمایشگاهی در بحرین بودند قصد عبور از آسمان ایران را داشتند در بین راه توسط تامکت‌های ایرانی اسکورت شدند تامکت‌هایی که بیش از هرچیز، فینیکس‌های نصب شده روی یکی از آنها به چشم می‌ خورد.

۱۳۹۴/۱۲/۱۶